Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mumu Baskı Acil Yardım lütfen

PNGRF

🌱Yeni Üye🌱
Selam Arkadaşlar,
Bir müşterimiz bizden çok miktarda mum üzerinde kullanılan basılı sulu kağıdından istedi. Piyasadan dövme veya seramik üzerine kullanılan sulu çıkartama kağıtlarından ve renkli fotokopicilerde bulunun water slide kağıdından bulduk. Fotokopicilerin kullandığı kağıt inanılmaz pahalı olduğundan, daha uygun olan seramikte kullanılan kağıttanan temin edip üzerine lazer baskı yaptık. Fakat baskıdan sonra suda denediğimizde boyalar döküldü. Bunun üzerine, malzemenin üzerine serigrafta kullanılan (malzemecinin önerdiği ama tam bilmediği) bir vernikle üzerine son kat atıp denedik. (Doğru vernik olup olmadığından emin değiliz) Buseferde desen olmayan yerler hiç tutmadı dağıldı. Ayrıca malzeme çok çok ince. elde dağılıyor.
Sırayla bir kaç sorum var. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
1) Kullandığımız malzeme doğru malzememidir.
2) Kullandığımız malzeme doğru malzeme ise, baskıdan sonra uygulanması gereken yol nedir. (Gerek dağılmaması ve tok durması için, malzemenin tüm tabaka halinde çıkması için.)
3) Eğer vernik uygulamak doğru çözümse, bu verniğin özel bir adı veya kodu varmıdır ve nereden temin edebiliriz.
4) Bu konuda bize yardımcı olacak arkadaşlar veya firmalar varsa acil iletişime geçmeyi isteriz.

Şimdiden teşekkürler.

capuela

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selilgrafi pek tutacahını sanmıyorum o genelde Jaklon ve mat maddelerde emici yani o tarz işelrde güzel ama dediğiniz şeyde pek sağlıklı olmaya bilir. 12 sene serirgrafi üzerine calısdım

biz de UV baskı makinesi var hertürlü malzemeye basıyor ama derdine cahre olurmu bilemem

birazda maliyetli cıka bilir.

PNGRF

🌱Yeni Üye🌱
yardımın için teşekkürler, uv baskı çözüm yollarından biri, ama maliyetli. Soruna çözüm bulduk. iyi çalışmalar

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bulduğunuz çözümü ve maliyeti paylaşsanız aynı sorunla karşılaşan meslektaşlarına da büyük iyilik etmiş olurdun.