Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nevruz Bahar Bayramı Afiş Çalışması

mehmethan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
nevruz.jpg

Arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum ..

Benzer konular

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
sadece nevruz yazı ve yeşil çizilmiş bir afiş hiç biri bahar bayramı anlamına gelmiyor ne demek istediğini biraz açar mısın?

mehmethan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
semeni.jpg

Türk kökenli ülkelerde Nevruz bayramında her evde Semeni bulundururlar bu bir gelenek haline gelmiştir.Semeni ise görsel resimde mevcuttur.Ondan esinlenerek tasarladım.Yeşil renk ise baharı göz önüne katmaktadır.

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
semeni.jpg

Türk kökenli ülkelerde Nevruz bayramında her evde Semeni bulundururlar bu bir gelenek haline gelmiştir.Semeni ise görsel resimde mevcuttur.Ondan esinlenerek tasarladım.Yeşil renk ise baharı göz önüne katmaktadır.

Bunu başta yayınlarsanız,arkadaşımız o yorumda bulumyacaktı.
Lütfen görselimizi eklerken gerekli bilgileride yayınlayın ki: zorluk çekmiyelim...
Afiş diyemiyeceğim afiş bu değildir.çok boşluklar mevcut,örnek çalışmalara göz gezdirin derim size.
Emeğinize sağlık başarılar...

mehmethan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sade bir çizgiden bile afiş olur arkadaşım bu tür çalışmlarda ödül almış Proflarla tanıştım adam bir plakat veya afiş düzenleyecek diyelim tek bir çizgi bile anlam kazandırıyor.Mesala senin hayel gücünün sınırlaması varmı.Mesala boşluklar demişsin söylermisin neler merak ettim.Emeğime saygı gösterdiğin içinde ayrıca çok teşekkür ederim.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Şimdi siz bu açıklamayı yapmamış olsaydınız ben hala ne yapmaya çalıştığınızı bilmiyor olacaktım. Ki afiş diye adlandırdığınız çalışma gelgitler yaşıyor.

Yapılan afiş örneklerini çok iyi incelemelisiniz.

arvaly

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
burada fikir alışverişi yapmak, çok iyi bir grafiker için bile bazen oldukça faydalı olmaktadır. ki ben 18 yıldır bu mesleği yapıyorum ve her zaman da bu site bana yeni ve güzel şeyler öğretmiştir. elbetteki her emek değerli... düşünceniz ve tasarımınız konusunda da emeğinize saygı gösteriliyor.

sadece anlatınızda çok sade bir dil kullanmışsınız. nevruz daha canlı bir anlatım ister diye düşünüyorum. sonuçta baharı anlatıyorsunuz sadece yeşil bir renk baharı anlatamaz doğanın tüm sıcak renkleri var baharda.

dediğim gibi emeğinize saygı gösteriyorum. başarılar...

mehmethan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim yorumlarınız benim için çok değerli.Alınan eleştiriler üzerine bu konu hakkında yeni bir afiş hazırlamayı düşündüm.En yakın zamanda beğeninize sunacam.Teşekkürler

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
Bunu bir afiş sınıflandırmasınamı koyuyorsunuz şimdi ? Bu sizin düşünceniz saygı duyuyorum,benim bakış açım bundan ibaret değil evet diyorsunuz bu türden çalışmalar ödül almış peki o çalışmayı gerçekleştiren kişinin geçmişteki çalışmalarını incelememiş olmalısın.
Kendini ispat etmiş ve bir nokta koysa bile o koyulan noktanın önemini bizlere benimsetmiş kişidir.
Bu kadar büyümüş ve gelişmiş görüyorsanıoz kendinizi tebrik ederim başarılar diliyorum:)

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Çalışmayada baktım yorumlarıda okudum. Benim gördüğüm iki yanlış var. birincisi çalışmayı yapan arkadaşta ikinicisi ona yorum yapan arkadaşta. Çalışmayı yapan arkadaş çalışmayı neden böyle yaptığını belirtmiş. Belkide bu belirtilen duruma göre mantıklı olabilir. Lakin o fikri bile yansıtmakta zayıf bir çalışma. Hadi o fikri yansıtıyor diyelim yine zayıf bir çalışma. Nedenmi? bu açıkladığınız unsuru kaç kişi biliyor. Çalışmayı yaparken kendi bildiklerimizi bir yana bırakmalıyız bazen. Bize çok kolay gelen bilgiler bazen hedef kitle tarafından anlaşılamayabilir. Onunu için çalışma esnasında helede mesajı olan çalışmalarda mesajı alacak kişinin bilgisinide göz önünde bulundurmalıyız.

Yorumda yapılan yanlış ise. "Kendini ispat etmiş ve bir nokta koysa bile o koyulan noktanın önemini bizlere benimsetmiş kişidir.
Bu kadar büyümüş ve gelişmiş görüyorsanıoz kendinizi tebrik ederim başarılar diliyorum"

Böyle birşey ne reklamcılıkta nede tasarımda kabul edilmez. Nedenmi kötü çalışma kim yaparsa yapsın kötü çalışmadır. iyi çalışmada aynı şekilde kim yaparsa yapsın iyi çalışmadır.

Örnek verecek olursak. Ünlü bir fransız heykel traş sergisinde bir cam kabın içine dışkısını koymuş. ve kapağını kapatmış. sergide diğer heykelleriyle birlikte onuda sergilemiş. ve dibine şöyle bir not düşmüş. Kendini kanıtlamış sanatçıların her yaptığı sanat değildir. Bu pisliği büyük sanatçıda yapsa yine pis kokar demiş. Onun için sade çalışmanın büyüklükle küçüklükle alakası yoktur.

Çok uzun tuttuğum için özürdilerim. Ben çalışmanı grafiksel olarak değerlendirecek olursam güzel görünüyor ama fikir yansıtmıyor. Bence daha iyi bir kompozisyon sergileyebilirsin arkadaşım. iyi çalışmalar.

mehmethan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim seruvenist olaya son noktayı kattın.Bu çalışmanın bu kadar olay olacağını bilseydim gerçekten katmazdım.Ben kendimi çok ünlü bir çizimci olarakta hesaba katmıyorum sadece eleştirinin dozu biraz aşınca beni etkiledi.Seruvenist güzel bir açıklama yapmışsın kardeşim tekrar teşekkür ederim.

DadadaZombie

🌱Yeni Üye🌱
ben grafiker degılım ama zevkime de guvenıyorum..
ellerine saglık guzel olmus ama nevruz bayramına gore bence cok sade.. daha renklı ve dıkkat cekıcı olması gerekmezmıydı?..

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
mesela ben semeniyi bilmiyordum dışarda bu afişi görsem nasıl yorumluyacağım enteresan yani üzerinde açıklama felan olsa daha iyi olurdu bence eline sağlık başarılar...

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
diğer afiş çalışmalarını incelemelisin kolay gelsin