Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nezaketten bu denli uzak olmak

ogulcanb

🌱Yeni Üye🌱
Yöneticilere özel mesaj gonderememem sebebiyle buradan yazmak istedigim bi sey var. bu kategoriye iki gun once ticari faaliyette bulunmayan kurulusumuz için gonullukle bir tasarım yapacak grafikeri bulmak icin yazı ekledim. zira buldum da. fakat gordum ki, actıgım baslık forum kuralları sebep gosterilerek cope atılmıs. birincisi bedel ödeyecegimizi soylemeksizin tasarım talep etmemiz tamamıyla kurulusumuzun toplum icin hizmet veren bir ticari faaliyetten uzak kurulus olmasıdır. ticari faaliyette bulunmayan ve toplum yararına etkin bir kurulus gayet de gönüllü bi grafiker arayabilir.

biz toplum icin yarar saglamaya calısırken bizi boylesine yeriyor ve bize zarar veriyor oldugunuzu elestirmemek elde degil. tamamıyla haksız, tamamıyla zararlı bi engellemeyle karsılastıgımız icin cok acık sekilde ve nezaketle, bizi engelleyenleri "kınamadan" edemeyecegim. cunku bu oldukca nezaketsiz bi mudaheleydi. kabul ediyorum ki, forum kurallarına istinaden bi hata yapmıs olabilirim fakat once uyarılmamın gerektigini dusunuyorum.

nezaketli bi cevap bekliyorum.
tesekkurler.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Size oldukça nezaketli bir cevap vereceğim.

İlgili kural şöyle der.

Grafik tasarım işi istek mesajları:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Grafikerler.net bünyesinde ve bloglarında bedeli ödenmeksizin grafik tasarım işi istemek teklif etmek veya ima etmek kesinlikle yasaktır.
Sivil toplum kuruluşlarına istenebilecek ücretsiz grafik tasarım teklifiniz var ise yöneticilerle temasa geçtikten sonra mesajınızın yayınlanmasına yönetim kararı ile izin verilirse başlığınızı açabilirsiniz.
• Ticari kuruluşların bedelsiz iş teklifinde bulunması kesinlikle yasaktır.
• Bu gibi durumlarda isteği yapan üyenin lehinde cevap veren üyeler, forum kurallarına riayet etmedikleri için bildiri yapılmaksızın forumdan uzaklaştırılmaları grafikerler.net yönetiminin elinde saklı tutulur.

Bold olarak yazılmış yerleri lütfen tekrar tekrar okuyunuz.

Sorum şu;

Yazıldığı üzere konuyu açmadan önce yöneticilerle görüştünüz mü ?

Konuyu silmek yerine uyarı yapılsaydı demişsiniz.

Kayıt olurken forum kurallarını okuduğunuzu ve onayladığınızı belirtmeden üyelik işleminizin gerçekleşmesi mümkün değilken sadece adet yerini bulsun diye onay vermektense kuralları okumuş ve bu kurallar doğrultusunda hareket etmiş olsaydınız konunun silinmesine ve uyarıya gerek kalırmıydı?

Son olarak şu an bile kural ihlali yapıyor konuyu yanlış yere açıyorsunuz.

Konuyu buraya açabilirdiniz.
Forum Hakkında