Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nikon d90 makine hakkında

exloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ebrureklam.com.tr
merhaba. ben nikon d90 fotoğraf makinesi buldum. 2. el ama 1800 tl civarı bir fiyatı. lensinde küçkü bi çatlama olduğu için bi mağazaya vermişler mağazada onun lensini değiştirmiş. suanki fiyatı 1800 tl işte . sizce nasıl ? yni nikon d90 18-105 lens varmıs sanırım üzerinde. fikirlerinizi alayım dedim. :rofl:

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
lens çatlamış derken? Muhtemelen makina sert bir zemine çarpıp iç darbe almış olabilirmi? objektif halen makinayla uyumlu çalışıyormu yada flaş vs... Baştan bi test edin isterseniz.
Öte yandan 0 ama faturasız fiyatlarınıda bi araştırın derim, sonuçta ikiside garanti kapsamı dışında.

exloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ebrureklam.com.tr
lens değiştirilmiş. makine sağlam yani flaş ta flnda bir sorun yok. sizce özellikleri nasıl :S yani ben bu işe yeni başlamıyorum daha önce profesyonel makine kullandım. ama bana ait değildi. nikon D90 tatmin edermi yani ?

mz_snr

🌱Yeni Üye🌱
hayyamda spot sıfır fiyatı o civarda zaten. garantisi yoksa ikinci eline o kadar para verilmez. ayrıca yeni başlayacaksanız eğer d90 size karışık gelebilir. d90 ın kalitesi tartışılmaz tabi. ama;
yeni başlayanlar için daha uygun olan
nikon d5100 veya canon 550d'ye bakın bence.

mz_snr

🌱Yeni Üye🌱
tekrar cevaplayayım;

o fiyata hayyamdan spot kit lensiyle sıfırını alırsınız. lensi çatlaksa zaten lensini almayın, temiz bir d90 body (aşağıda saydığım gibi) garantisi yoksa en fazla 1200 tl eder. 700 dolara amerikadan, 800 dolara hayyamdan spot body alabilirsiniz.

daha önce makine kullandıysanız en önemli şeyler;

-shutter sayısı
-sensör temizliği
-odak noktalarının sorunsuz netlemesi
-back focus probleminin olmaması
-hot piksel olmaması
-lens zoom halkasının sıkı olması
-shutter sayısı da en fazla 20bin civarında ise iyidir. tabi makinenin temizliğine de bağlı kimi makineler çok temiz kullanılır 100binde dahi alsanız sorun çıkarmaz.