Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

nokia render

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2916.jpg

2919.jpg

mikelanj

🌱Yeni Üye🌱
ellerine sağlık güzel olmuş gerçekçi render leri elde etmenin püf noktaları nelerdir kardeşim bende yapıyorum pek gerçekçi olmuyor yardımcı olursan çok sevinirim başarılar....

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ellerine sağlık güzel olmuş gerçekçi render leri elde etmenin püf noktaları nelerdir kardeşim bende yapıyorum pek gerçekçi olmuyor yardımcı olursan çok sevinirim başarılar....

kardeşim gerçekçi ayarları diye bir şey yok bu işin tek bir ayarı yok sahnede herşeye göre ayarlar değişir. öncelikle modelin çok iyi olması gerek, boyutuna göre sahnede kullandığın ışıklara göre ışığı nereye koyduğuna,ışık şiddetine bağlı olarak herşey renderı etkiler.gerçekçi bi render için metaryalleri,textureleri düzgün ayarlaman gerek,sonrada değişik ışıklandırmalar kullanabilirsiniz mesela örnek ben bu render'da Hdr tekniğini kullandım.ve sahnede dof var.birde herşeyi 4d cinema da yapmaya kalmak mulitpass render al ve photoshopda ince dokunuşlarla gerçekçiliği yakalayabilirsin.

bende gerçekçiliği yakalamış değilim defalarca render alıyorum değiştiriyorum.
şu nokia için bile olmuş demiyorum.

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.slowgraphicdesign.blogspot.com
eline sağlık kardeşim, render ayarlarından Ambient'i aktif hale getirirsen gölgeler daha net ortaya çıkar ve daha gerçekçi olur.. reflection ayarı %5 Fresnel ayarı % 30 yaparak tekrar dene daha iyi sonuç alacaksın eminim, ayrıca light panelde ki luminance beyaz değerini 200 olarak ayarla.. tekrar ellerine sağlık iyi çalışmalar..

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eline sağlık kardeşim, render ayarlarından Ambient'i aktif hale getirirsen gölgeler daha net ortaya çıkar ve daha gerçekçi olur.. reflection ayarı %5 Fresnel ayarı % 30 yaparak tekrar dene daha iyi sonuç alacaksın eminim, ayrıca light panelde ki luminance beyaz değerini 200 olarak ayarla.. tekrar ellerine sağlık iyi çalışmalar..

denicem saol önerilerin için kardeşim

muss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eline sağlık kardeş