Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okul logo tasarımı için fikir istiyorum

asilimy

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.megabyte.tv.tr
Merhaba. Okulumuzun adının değişmesinden ve eski logomuzun fazla modern olmayışından dolayı yeni bir logo yapmaya karar verdik. Ancak şöyle ki nasıl bir logo yapacağımız konusunda hiçbir fikir üretemedik. Klasik okul logolarının dışına çıkıp, farklı bir logo yapmak istiyoruz (Örneğini aşağıya eklediğim logo gibi). Okulumuzda iki farklı bölüm bulunuyor. Bunlar Muhasebe Finansman ve Bilişim Teknolojileri bölümleri. Tek logo içerisinde ikisinede hitap edecek birşey üretmemiz istendi. Logoda renk, şekil ve ebat sınırlaması bulunmuyor. Yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum. Açıkçası benim aklıma gerçekten hiçbirşey gelmiyor. Daha doğrusu Muhasebe Finansman ile Bilişim Teknolojileri arasında hiçbir ortak nokta bulamıyorum.

Aşağıdaki grafik bizimle aynı binada eğitim gören Sakarya Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne aittir. İdare ve öğrenciler tarafından beğenilen bir logodur(Bana görede güzel bir logo). Bizdende bu tarz bir logo istenmektedir.
blank1o.jpg

Yanıtlayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Okulunuza logo yapılması için bir teklifde mi bulunyorsunuz?

asilimy

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.megabyte.tv.tr
hayır bir logo yapıcaz ama aklımıza yenilikçi bir fikir gelmiyor. nasıl birşey yapacağımız konusunda bizi yönlendirmeniz için sizden fikirlerinizi istedim sadece..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
1- okul bu işi ciddiye alıyor mu?
2- ciddiye alınıyorsa neden bir ekip kurulmuyor bu çalışma için
3- bu logo gereği sanırım ortaya dün çıkmamıştır. bu kadar zamanda hiç mi ortaya üstünde fikir yürütülecek birşey çıkmaz?
4- okul yönetimi bu işi alakalı bir firma yada grafik tasarımcıya neden yaptırmamaktadır
5- okul yönetiminin okulu yıllarca temsil edecek logoyu işin ehli bir insana değilde öğrencilerine yaptırmak istemesini işi bedavaya getirme kaygısıyla yapılmış bir iş güzerlık değil de okulu temsil edecek logonun yine okulun kendi öğrencileri tarafından üretilmiş olmasını istemeleri olarak düşünsek bile size buradan verilecek fikirlerle üretilen logo sizemi ait olacak?

bu gibi daha bir çok madde sıralanabilir
önce bunların yanıtını almak istiyorum
en önemlisi de madde 3
bu zamana kadar hiç örnek çıkaramadınızmı ki kurallarımızda açık olan maddelerimize rağmen, burada daha önce bir çok insanı uyarmış olmamıza rağmen ortaya örnek namına çizilmiş tek çizgi bile koymadan bizden "yaratıcı" fikir talep ediyorsunuz?

bu istediğinize yardım adı verilmez

Not: bu soruları sorarken üyenin yaşı yada öğrenci oluşu kesinlikle dikkate alınmamıştır. okul gibi resmi bir kuruma logo yapacak yetiye sahip olduğunu düşünen bir grafik tasarımcı yetişkine sorulmuştur.
kaldı ki yaşı 16 da olsa öğrenim gören bir bireyin rahatlıkla cevaplandırabileceği sorulardır
kimse kalkıp bir öğrenci yardım istemiş bu kadar sert yaklaşmayın felan demesin

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
O zaman size bir tavsiye vereyim sitemizde yayınlanmış olan bir çok logo tasarımı var onları bir inceleyin o zaman aklınıza kesin farklı birşeyler gelecekdir.Bunun doğrultusunda bir yada bir kaç örnek çalışma yapıp buraya koyun bizde buna göre yönlendirmeler yapalım size.İyi çalışmalar...

serkanselamet

🌱Yeni Üye🌱
Araştırdıkça, yeni yeni görseller ördükçe fikirlerin gelişecektir. Burada yaptığın çalışmayı paylaşıma koyup düzenleme konusunda yorumları alabilirsin. Bana fikir verin diye soru biraz yanlış olmuş. Arama motorundan " logo fikirleri " yazman daha doğru olurdu.

asilimy

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.megabyte.tv.tr
1- okul bu işi ciddiye alıyor mu?
2- ciddiye alınıyorsa neden bir ekip kurulmuyor bu çalışma için
3- bu logo gereği sanırım ortaya dün çıkmamıştır. bu kadar zamanda hiç mi ortaya üstünde fikir yürütülecek birşey çıkmaz?
4- okul yönetimi bu işi alakalı bir firma yada grafik tasarımcıya neden yaptırmamaktadır
5- okul yönetiminin okulu yıllarca temsil edecek logoyu işin ehli bir insana değilde öğrencilerine yaptırmak istemesini işi bedavaya getirme kaygısıyla yapılmış bir iş güzerlık değil de okulu temsil edecek logonun yine okulun kendi öğrencileri tarafından üretilmiş olmasını istemeleri olarak düşünsek bile size buradan verilecek fikirlerle üretilen logo sizemi ait olacak?

bu gibi daha bir çok madde sıralanabilir
önce bunların yanıtını almak istiyorum
en önemlisi de madde 3
bu zamana kadar hiç örnek çıkaramadınızmı ki kurallarımızda açık olan maddelerimize rağmen, burada daha önce bir çok insanı uyarmış olmamıza rağmen ortaya örnek namına çizilmiş tek çizgi bile koymadan bizden "yaratıcı" fikir talep ediyorsunuz?

bu istediğinize yardım adı verilmez

Not: bu soruları sorarken üyenin yaşı yada öğrenci oluşu kesinlikle dikkate alınmamıştır. okul gibi resmi bir kuruma logo yapacak yetiye sahip olduğunu düşünen bir grafik tasarımcı yetişkine sorulmuştur.
kaldı ki yaşı 16 da olsa öğrenim gören bir bireyin rahatlıkla cevaplandırabileceği sorulardır
kimse kalkıp bir öğrenci yardım istemiş bu kadar sert yaklaşmayın felan demesin

1- Okul bu işi ciddiye almıyor. Ancak logoyu değiştirmek zorunda olduklarından bizden bunu yapmamızı istiyorlar.
2- Ciddiye almıyorlar ancak yinede 2 kişilik bir ekibimiz var. (İkimizde programlama öğrencisiyiz. Ne anlarsak grafikten?)
3- Bu logo gereği dün çıkmadı ama yaklaşık 1 hafta önce çıktı. Hocalar dahil herkese sorduk ama muhasebe ile bilişim teknolojileri arasında hiçbir bağ bulamadık.
4- Okul yönetimi okulda bilişim teknolojileri bölümü olduğundan, bu bölümde okuyan öğrencilerin bilgisayardaki herşeyi bildiğini sanmakta,(Ancak bu öğrenciler programlama ve donanım öğrencileridir.) üstelik bu tarz şeylere bütçe ayırmamaktadır.
5- Bu logoyu yapma konusunda hiçbir isteğim bulunmuyor. İsmimin geçip geçmemesi zaten umrumda değil çünkü bu yıl sonunda başka bir okula geçiyorum.

Umarım sorularınıza sizi tatmin edecek cevapları vermişimdir.

Diğer kullanıcılardan gelen mesajlara karşılık:

Onlarca Ticaret Meslek Lisesi logosu inceledik ancak hiçbirisi bize fikir vermedi..

Her ne kadar ortada hala bir fikir oluşmamış olsada konuyu değerli görüp cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. :)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yaklaşık 10 gündür o halde ihtiyacınız varmış bu logo ya
sizde zaten isteksizliğinizi belirtiyorsunuz
o halde durumu yönetime bildirin ve kendilerine bu işi yapabilecek başka insanlar bulmalarını söyleyin
(tabi ellerinde ki otoriteyi farklı amaçlarla kullanmalarından çekinmiyorsanız)

sefaozdemir

🌱Yeni Üye🌱
Logo Bana Ait

Yukarda arkadaşın verdiği logo benim tasarımımdır.

illustrasyonist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.illustrasyonist.com
Yukarıdaki logoyu bir okul logosuna benzetemedim.Bu yüzden bence idaredeki arkadaşlara söyleyin daha yaratıcı özgün fikirlerin olduğu bir logo üzerinde dursunlar.En azından bir yarışma düzenlesinler.Ufacık bir ödül versinler. (Okul bünyesinde ) Bence kendi fikirlerinden ve sizin fikirlerinizden öte daha da yaratıcı fikirlerin olduğunu göreceksiniz.

AnıL ALAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.anilalan.com
Okul gibi kurumlar ciddi kurumlardır gayet ciddi ve ciddiği ile insanları şaşırtıcak bir logo çıkarmanı öneririm :)

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım tasarım işi basit bir iş değildir ya bu işi araştırıp yapacaksınız yada profesyonel ellere kendinizi teslim edeceksiniz. fikir verin de yapalım demekle OLMAZZZZZZZ

sefaozdemir

🌱Yeni Üye🌱
bu logo bir turizm meslek lisesine ait. logonun tamamı şu şekilde
satml.jpg

cesurmeneli

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence yukarıdaki logo harikulade.

o logoyu yapan arkadaş sizede yapsın hocam.
hazır kendiside ortaya çıkmışken kaçırmayın derim.

yapamazsanız hocalarınıza söyleyin: sitenin işveren ilanları bölümüne ücreti karşılığı iş ilanı bıraksınlar.

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
bence bir kaç tane logo yapın burdan paylaşın ve değerlendirmelere ve yönlendirmelere göre tarıznı ve şekilni belirleyin böle beklemekle gökten inmez yada bu işin üstadlarına danışın gerçi ben pek anlamıyorum ama sadece düşüncem bu saygılar ....