Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PDF Kaydederken

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhabalar,

Bazı arkadaşlar PDF kaydederken "Print" bölümünden kaydediyorlar sanırım
"Xitron Rip" diye bir proğram var bunla postscript olarak kaydettikten sonra Distiller'den pdf yapıyorlar. En Sağlıklı pdf yapma yolu buymuş duyduğuma göre

konu hakkında detaylı bilgiye sahip kişiler fikir ve yorumlarını esirgemezlerse sevinirim ben pdf'i export yoluyla kaydediyorum genelde.

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar,

Bazı arkadaşlar PDF kaydederken "Print" bölümünden kaydediyorlar sanırım
"Xitron Rip" diye bir proğram var bunla postscript olarak kaydettikten sonra Distiller'den pdf yapıyorlar. En Sağlıklı pdf yapma yolu buymuş duyduğuma göre

konu hakkında detaylı bilgiye sahip kişiler fikir ve yorumlarını esirgemezlerse sevinirim ben pdf'i export yoluyla kaydediyorum genelde.

Eğer Freehand kullanıyorsanız sağlıklı PDF üretmenin tek yolu acrobat sanal yazıcı vasıtasıyla distiller üzerinden yapmaktır böylece lens dahil olmak üzere bütün karışık efektler vs. sorunsuz olarak üretilir eğer illustratör kullanıyorsanız save as seçeneğinden PDF kaydetmenizde hiçbir sakınca yoktur indesign için ise yine file menüsünden Adobe PDF presets kısmından uygun preset seçeneklerini kullanarak PDF üretebilirsiniz dikkat etmeniz gereken hangi program olarsa olsun eğer üreteceğiniz PDF baskı amaçlı ise asla export seçeneğini kullanmamanızdır.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Coreldraw kullanıyorum genellikle export yöntemiyle pdf yapıp msnden filmciye gönderiyorum hangi yöntemi izlemeliyim sizce ? işler genelde ofset için hazırlanıyor yani ofset baskı için

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Coreldraw kullanıyorum genellikle export yöntemiyle pdf yapıp msnden filmciye gönderiyorum hangi yöntemi izlemeliyim sizce ? işler genelde ofset için hazırlanıyor yani ofset baskı için

Corel hiç kullanmadım hatta neye benzediğini bile bilmem o yüzden onunla ilgili bir yorum yapamam.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bahsettiğiniz acrobatın sanal yazısını nerden tehmin edebilirim. . Adobe Disteller yükleyince otomatikmi geliyor bilginiz varmı acaba ?

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bahsettiğiniz acrobatın sanal yazısını nerden tehmin edebilirim. . Adobe Disteller yükleyince otomatikmi geliyor bilginiz varmı acaba ?

Acrobat pro'yu yüklerken sanal yazıcıyıda yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir seçenek çıkar (adobenin programlarını genelde sevmeme rağmen programları yazan mühendislerin bazen bazı şeyleri psikopatlık olsun diye yaptıklarını düşünmüyor değilim.)