Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PDF Sorunu

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Macromedia freehand mx de pdf yapmak istiyorum file/save as deyince sadece 3 seçenek çıkıyor pdf falan çıkmıyor ama aynı bilgisayarda ai dosyalarını pdf ye çevirebiliyorum neden acaba bide Macromedia freehand mx ile freehand 10 arasında ne farklılık var benim bilgisayarımda 2 side yüklü ve freehandden pek anlamam ama gelen işler oluyor işte dışarıdan.Sağolun çok acele cevap verirseniz çok iyi olur.

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
PDF yapmak File>Export seçeneğini kullanmanız lazım.

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım bir sorum daha var ben bu freehand dosyasını export edip pdf ye çevirdim ama pdf si sağlıklı değil içindeki katmanlar ayrı ayrı altlarına beyaz zemin almış gibi bişey olmuş bunu nasıl aşıcam acaba

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bi sorun olmaması lazım, PDF dosyasını Adobe Acrobat programında açıp kontrol edin.

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Açıyorum ama dediğim sorun oluyor işte bi arkadaşım pdf motorun bozulmuştur dedi
o ne demek nasıl tamir olur peki bilgisayarcı çağırıp format attırsam yenidenmi yükletsem bu arada macte oluyor bu sorun.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bende mac kullanıyorum, ama dediğniz sorunu daha önce hiç başıma gelmedi o yüzde bi çözüm bilmiyorum umarım bilen biri yardımcı olur.

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pdf dosyasını sonra hangi programla açıyorsun birde yazılar convert li mi ..?

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Açıyorum ama dediğim sorun oluyor işte bi arkadaşım pdf motorun bozulmuştur dedi
o ne demek nasıl tamir olur peki bilgisayarcı çağırıp format attırsam yenidenmi yükletsem bu arada macte oluyor bu sorun.

Freehandin PDF motoru (bu bir yazılımdır) son derece zayıf ve yetersizdir. Basit şeyleri PDF'ye export etmek suretiyle çevirebilirsiniz ama lens gibi problemli atraksiyonlar varsa veya DCS 2.0 tabanlı eps'ler kullandıysanız mutlaka sorun yaşarsınız. Bunun çözümü var mı ? var. Bütün yapmanız gereken bilgisayarınıza Adobe Acrobat Pro yüklemek. Bu programı yüklerken size Adobe PDF printer'ı da yükleyip yüklemeyeceğinizi sorar, evet dersiniz. Bunun sonrasında yapmanız gereken Freehande Print menüsünden yazıcı olarak Adobe PDF'yi seçmek ve gerekli ayarlamaları yaparak dokümanı postscript olarak kaydetmektir. Daha sonra bu postscript belgeyi Acrobatla birlikte yüklenen Distiller programı ile uygun bir PDF formatına çevirmek olacaktır.

eytisim

🌱Yeni Üye🌱
yazılarda convert e dikkar et. birde pdf yapacağın çalışmanın tamamı sayfa içinde olması lazım dışarıda kalanları almaz. ayrıca gradient var ise daha sonra ai de veya corelde açarsan geçişler çıkmayacaktır.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yada eps kaydedip bunu adobe distellerda (acrobatla beraber gelir) pdf yapın en hızlı ve sağlıklı çözümdür. Ama en iyi çözüm 2016 yılında kesinlikle freehand kullanmamaktır. Bu program 2003'de geliştirmeyi durdurdu.

Pardon arkadaş soruyu 5 sene önce sormuş ama söylediklerim o zaman için de geçerliydi. Lütfen freehand kullanmayalım artık.