Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop ve indesign

Rlgn

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben photshop'ta cok iyiyim, afis dergi kapağı vs yapıyorum, fakat derginin iç sayfalarını da yapmam gerekiyor, bunu photshopta yapabilir miyim veya yapıp indesign a aktarabilir miyim?

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Photoshop'ta dergi yaparsan seni döverler hatta bana haber verirlerse ben de gelir biri iki tane vururum aradan.

Şaka bir yana, dergi yapacaksan bunun için mantıklı iki seçeneğin bulunuyor.
1. InDesign
2. QuarkXpress

Eski bir Quarkçı olarak ben InDesign'a geçtim ve sana da onu öneririm. Çünkü gelişmeye açık ve gelecek vaadediyor.

Rlgn

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop'ta dergi yaparsan seni döverler hatta bana haber verirlerse ben de gelir biri iki tane vururum aradan.

Şaka bir yana, dergi yapacaksan bunun için mantıklı iki seçeneğin bulunuyor.
1. InDesign
2. QuarkXpress

Eski bir Quarkçı olarak ben InDesign'a geçtim ve sana da onu öneririm. Çünkü gelişmeye açık ve gelecek vaadediyor.

derginin kapağını filan photoshop'ta yapabilir miyim? psd oarak aktaramıyorum jpg mi aktaracağım? photoshopta iyi oldugum icin photoshopta en fazla yapabileceğimi yapıp, indesign'a az bırakmak istiyorum o bakımdan, iç sayfa tasarımını indesignda yapmam gerek anladım

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
derginin kapağını filan photoshop'ta yapabilir miyim? psd oarak aktaramıyorum jpg mi aktaracağım? photoshopta iyi oldugum icin photoshopta en fazla yapabileceğimi yapıp, indesign'a az bırakmak istiyorum o bakımdan, iç sayfa tasarımını indesignda yapmam gerek anladım

Derginin kapağını tabiiki photoshopta yapabilirsiniz ve psd olarakta indesigna aktarabilirsinizve bunu sürükle bırak ilede yapabilirsiniz. Neden aktaramadığınızı belirtebilirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.