Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop a Brush u Nasıl yüklerim ? Diyen arkadaşlar burayı bir kere okusunlar...

Makale ve photoshop versiyonu güncel versiyona göre kısa bir ayrıntı ekliyorum.

Klavyenizden "b" tuşuna basarsanız photoshopunuz açıkken "Brush Tool" u seçmiş olursunuz. Ondan sonra aşağıdaki görselde gösterdiğim şekilde yaparak brushlarınızı import edebilirsiniz photoshopun içine.
brush-yuklemek.jpg

ESKİ VERSİYONLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ YAZI GEÇERLİDİR.

Sitemizden, internetten bulduğunuz veya kendinizin yaptığınız brush u photoshop a nasıl yükleyeceğiz. Aşağıda göstermiş olduğum adrese brushunuzu yada brushlarınızı yükleyin.
brush001.gif

Daha sonra photoshop a geçerek her hangi bir belge açın ve o belgede kısayol tuşu “B” olan Brush tool u seçin. Aşağıda resimde göstermiş olduğum gibi.

brush002.gif

Brush tool umuzu seçtikten sonra Mouse nın sağ tuşunu tıklayarak aşağıda resimde göstermiş olduğum ufak ok a tıklayın.

brush003.gif

Daha sonra aşşagıda resimde gösterdiğim gibi Load Brushes diyerek ilk verdiğim adresteki “C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Brushes” yeni yüklediğiniz brushlarınızı yüklüyebilirsiniz.
brush004.gif

Yüklediğinizde brush setiniz sağ tuş tıkladığınızda çıkan menüde en aşşagıdadır.

graphic00

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkürler Gokhan çok güzel bir konu hazırlamışsın emeğine sağlık, arkadaşlarımızın çok işine yarıyacak ...

By_ExE

🌱Yeni Üye🌱
Bizi Bilgilendirdiğin İçin Teşekkürler Gökhan :=)

anadolu

🌱Yeni Üye🌱
bişi sorabilirmiyim photoshopu yeni öğrenmeye başladım fırçaları burdaki gibi yüklüyorum fakat
"Yüklediğinizde brush setiniz sağ tuş tıkladığınızda çıkan menüde en aşşagıdadır" demişsiniz bende öyle olmuyo diğerlerinin içine atıyo yeni isimle kaydetmiyo :( nasıl düzeltebilirim yardım ederseniz sevinirim

anadolu

🌱Yeni Üye🌱
ı ıhh ben anlatamadım galiba photoshopu kuruğumuzda kayıtlı olan fırçalar varya 12 tane
nişanlımın bilgisayarında yükledik fırçanın ismiyle kaydediyo 13 tane oluyo mesela
ama kendi bilgisayarıma yüklüyorum diğerlerinin içine atıyo yine 12 tane oluyo
puuffff :(

oayx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki brush setlerinde verisiyon farkı varmı ben ps 7,0 kullanıyorum bissürü seti kullanamıyorum.

OZAL

🌱Yeni Üye🌱
sevgili gökhan brush senin tarifinle yüklemer yaptım.fakat adobe içinde göremiyorum.yardımcı olur musun? teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
sevgili gökhan brush senin tarifinle yüklemer yaptım.fakat adobe içinde göremiyorum.yardımcı olur musun? teşekkürler

Klavyenizin "B" tuşuna basınız bir kere daha sonra mouse nızın sağ tuşuna tıklayın orada gözükecektir. PS ' nin hangi versiyonunu kullandığınızı bilirsek daha olumlu bir bilgi verebiliriz.

emre3674

🌱Yeni Üye🌱
soru

photoshop 7 ye brushe yuklenmıyomu ben 2 tane ındırdım versıyonlar uyusmuyo ya benzer bı uyarı alıyom yuklenmı acaba photoshop 7 ye gore ayrı bı brushe mı var yoksa brushe yuklenmıyomu?

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
indirdiginiz yerde brus ların hangi versiyona göre oldugu yazar muhtemelen ps 7 nin de brusları pek kalmadı sanırsa ben de güçlük çekiyordum daha yeni sürümünü yükledim şimdi ne indirirsem kabul ediyor (ayrıca kendini geliştirmek için yeni versiyonda çalışman daha mantıklı olur ) tşk ler

emre3674

🌱Yeni Üye🌱
tsk ler yardım ıcın bı ıstden ındıremeye calıstım hata verdı rar dan cıakrırken sen photoshop u ındırdıgın sıtenın adresını verırmısın bıde ordan ındırıyım ?tabi download ettiıysen xD:D

kullanici1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tesekkurrler cok
benim bir sorum var

bende cok sayida *csh uzantili shapes var bunlari nasıl kullanabileceğimi kisaca acıklayabilrmisnz lutfen :)

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
Ya ben bişey sorucam bu konu hakkında bende aynen bu stil kendı kendıme nasıl yuklendıgını buldum fakat 1000 tane brushes var... load değince tek tek gelio 1000 tanesını bır arada yukleyemıyormuyuzzz .... ??? :(