Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta Ambalaj Tasarımı Hak.

graphception

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkaadaşlar,

Normalde ambalaj tasarımı illustrator de yapılır fakat ben photoshopta yapmak istiyorum. Photoshopta verebildiğim efektleri illustrator de veremiyorum. En basit outer glow efekti aynı olmayabiliyor, eksik kalıyor. Bu yüzden photoshopta çalışmak istiyorum. Sorum şu; yapacağım ambalajın bıçak çizimi eps olarak elimde var. Ben bu vektörü photoshopta açacağım. Fakat dpi olarak, 72 mi yoksa 300 mü açmalıyım. Baskı yapmadığım işlerde normalde 300 dpi çalışıyorum, baskıda nasıl oluyor bilgim yok.. (vektörü direkt açınca 72 olarak geliyor) 300 açarsam boyut büyüyor haliyle. 300 yaparsam matbaada basarken boyutlar büyük çıkar mı? Yoksa onlar kendileri istedikleri ölçüde çıkarabiliyorlar mı?

+Tasarımı en iyisi illustrator de yap diyenler için, photoshopta resimleri istediğim şekilde düzenleyip illustratore atsam resim net olmuyor bozuk çıkıyor, photoshoptaki kaliteyi göremiyorum.. Bunun çözümü var mı?

Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:

Benzer konular

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kusura bakmayın ama bırakın tecrübesi olanlar yapsın bu işi. Siz de onun yanında iyi takip edip tecrübe sahibi olun. Daha bismillah 72 mi 300 mü??? bu iş böyle olmaz. dedim ya kusuruma bakmayın...

graphception

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kusura bakmayın ama bırakın tecrübesi olanlar yapsın bu işi. Siz de onun yanında iyi takip edip tecrübe sahibi olun. Daha bismillah 72 mi 300 mü??? bu iş böyle olmaz. dedim ya kusuruma bakmayın...

Beyfendi, biz eğitim aldığımız yerlerde matbaa görmüyoruz. Baskı aşamaları hakkında tecrübemiz yok. Buralarda tecrübe edinmezsek nerden tecrübe edineceğiniz, nerden öğreneceğiz? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Yaptığınız yorum gerçekten çok saçma, baskı yapılan yerlerde çalışmıyorsak nerden bileceğiz? Yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen.

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Madem öyle diyorsunuz söyeleyim değil mi?
Matbaa baskısı yapılacak tüm çalışmalar CMYK 300 inç (dpi) olarak açılır. Sayfayı açarken sağdan soldan yukarıdan aşağıdan 3 er mm taşırmalı çalışırsanız çok iyi olur.

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
21x29.7 cm A-4 ölçüsünde bir çalışma için 21.6 x 30.3cm sayfa açılır ve cetvel çizgileri koyulur. yazılar ve logo vs. bu ölçünün 4-5 mm içinde kalır. zemin ya da resimler taşırılır.

graphception

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Madem öyle diyorsunuz söyeleyim değil mi?
Matbaa baskısı yapılacak tüm çalışmalar CMYK 300 inç (dpi) olarak açılır. Sayfayı açarken sağdan soldan yukarıdan aşağıdan 3 er mm taşırmalı çalışırsanız çok iyi olur.

Bunu demek zor değilmiş öyle değil mi?
Baskıyı bilmeyen insanlara yukardaki gibi çirkin yorum yapmamanızı tavsiye ederim, bilgi için teşekkürler size iyi günler..

Berlaquettin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar

Oncelikle bicak cizgilerinin kalitesinin onemli oldugunu dusunmuyorum 72 ya da 300 dpi olarak photoshopun icine import etmenizde. Bence isleyis olarak su sekilde yaparsaniz daha saglikli olur. Calismayi illustratorde yapin, imaj dosyalarini tiff olarak kaydedip illustratorun icine embed etmeden linkli sekilde cagirin. Bu sekilde hem resimin kalitesinden kayip vermezsiniz hemde vektorel cizimlerde ve yazilarda kayip yasamazsiniz. Ve sonrasinda imaj dosyasinda revize yaparsaniz illustratordeki gorselde otomatik olarak degisecektir.

Kolayliklar dilerim.

graphception

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar

Oncelikle bicak cizgilerinin kalitesinin onemli oldugunu dusunmuyorum 72 ya da 300 dpi olarak photoshopun icine import etmenizde. Bence isleyis olarak su sekilde yaparsaniz daha saglikli olur. Calismayi illustratorde yapin, imaj dosyalarini tiff olarak kaydedip illustratorun icine embed etmeden linkli sekilde cagirin. Bu sekilde hem resimin kalitesinden kayip vermezsiniz hemde vektorel cizimlerde ve yazilarda kayip yasamazsiniz. Ve sonrasinda imaj dosyasinda revize yaparsaniz illustratordeki gorselde otomatik olarak degisecektir.

Kolayliklar dilerim.

Gerçekten çok teşekkür ederim, bu bilgi çok işime yarayacak sağolun :)

İyi çalışmalar dilerim..

grafok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ambalaj etiketi tasarımında etrafından 1,5 mm taşırma vermek işinizi görecektir.

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
Herhangi bir sorun olmuyor, bende genelde psd formatında gönderiyorum kutularımı ama cmyk ve 300dpi da çalışmak şartıyla he birde bıçak taşma alanları vs.var.. Matbaalar işine gelmediği için vektörel kutu istiyorlar :)