Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

php link koruma

guvenlik1

🌱Yeni Üye🌱
s.a. arkadaşlar php ile yaklaşık 6 aydır ilgileniyorum. sitelerde dolaşırken bir sitede logolar.php?id=2 diye yazan yeri ben logolar.php?id=3 yaptım adres çubuğundan kendim elimle değiştirdim. ama 3 nolu id ye gitmedi ana sayfa ya gitti. böyle birşey yapmak istiyorum izleyeceğim yok nedir. bir örnekle açıklayacak arkadaş varmı? hayırlı işler

Benzer konular

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
.htaccess'den ziyade php kısmından halletmenizi öneririm. Bu olaya ihtiyaç duyabileceğiniz iki nokta geliyor şu an aklıma. İlki izni olmayan üyenin sayfaya erişme isteği. Mesela id=20 sayfasını düzenlemeye yetkiliyim ancak id=21 sayfası ise başka bir üyeye ait. Bu durumda sayfa başında kontrol yaparsınız. Oturum açmış kullanıcı bu içeriğe erişime yetkili değilse ana sayfaya ya da bu sayfaya erişim izniniz yok sayfasına yönlendirirsiniz. Diğer durum isee içeriğin olmaması. Örneğin id=2 olan sayfa var ama id=3 yok. Bu durumda da sayfanın üst kısmında içerik var mı diye kontrol edersiniz. Yoksa ana sayfaya ya da 404 sayfasına yönlendirirsiniz. Genel mantık bu şekilde. Bolca kontrol.