Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

piktogram ile ilgili yardım !

yigido_gokhan

🌱Yeni Üye🌱
Bunların birçoğu bildiğiniz terimler zaten eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Piktogram konulu bir ödev aldım ve araştırmalar yapıyorum simgesel olarak farklı bir yöntemle de sorabilirdim ama en çok kullanılanı seçtim ricada bulunduğum şey sizden kadın ve erkeği simgeler kullanarak tanımda bulunmanız herkes belirli bir yaratıcılığa sahiptir ve benimle paylaşırsanız çok sevinirim birincisi piktogram ile ilgili olarak iki tanımda bulunacağım ve anlaşıldığı kadarıyla yardımlarınızı bekliyorum

Piktogram ya da piktograf bir eşyayı,bir objeyi, bir yeri, bir faaliyeti, bir kavramı resmetme yoluyla temsil eden semboldür. Bu sembollere dayalı yazı sistemine piktografi denir. Bir başka deyişle, anlamlı işaretleri esas alan yazı sistemlerindeki işaretler olarak açıklanabilir.Çivi yazısında ve hiyeroglifik yazılarda piktogramlar bulunur.Örneğin, Hitit ve Urartu yazı sistemleri piktoğrafiktir.

Piktogram - Heryerde ve herkesce din dil ırk fark etmeden aynı anlamı taşıyan resimsel işaret.

Piktogram örneklerini genellikle bay ve bayan tuvaletlerinin kapılarındada görürüz. Çoğu zaman çöp adamlara benzeyen şekillerle baylar ve bayanlar ifade edilir kapıların üzerinde...

Peki siz olsanız nasıl yapardınız bay ve bayan piktogramalarını ?

İki kural var:

1) Ağrı 'nın bir köyünde yaşan bir insanda, İstanbul 'da yaşan bir insanda, almanı ingilizi türküde kısacası herkes anlayacak bu iki piktogramı görünce bay veya bayan olduğunu...

2) Özgün bir fikir olacak...

bakınız bu açıklamalarda ki gibi (internetten alındı) aklınıza gelen ne olursa paylaşmanızı istiyorum benim konum dinlenme ve mola yerlerinde olan ( kafeterya,lavabo vb) bu tip yerleri piktografik olarak anlatmak sizden isteğim tam olarak dinlenme ve mola yerlerinde olabilecek mekanları ve simgelerinin ne olabileceğini benimle paylaşmanız çok minnettar olurum....

Son düzenleme:

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sizin bir ricanız var peki ya bizim? Bizimde kurallarımız var:) Lütfen bunlara uyunuz. Uymazsanız yaptırım uygulanacaktır. Konunuzu kilitlemek istemiyorum bu sebepten dolayı lütfen bana 30 dk içinde özel mesaj atarak konu başlığınızı değiştirmek için gerekli metini bildiriniz. Aksi takdirde konunuzu kilitlemek zorunda kalacağız. Alakasız konu başlığı sebebi ile....

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Dudak ve bıyık
Bayan, Topuklu ayakkabi ve Bay ayakkabi
İnce sigara ve Pipo
Ruj yeva Pipo
Etek ve Pantolon
Elbise ve Takım Elbise Bildigim klasikler sanki

Tek Taş Yüzük ve Alyans
Bayan Şemsiyesi ve Erkek Şemsiyesi
Makyaj mazemelerinden herhangi biri (pudra vb.) ve Traş aleti (jilet yada firça gibi)
Saç Tokası ve Çakmak
Bayan çorabı ve Erkek çorabı Aklima gelenler...

Öğretmenin bizden destek aldigini bilmesin...:D

yigido_gokhan

🌱Yeni Üye🌱
Tşkler nucat sağol dediğim gibi kafetarya,yemekhane,yıkama yeri v.b yerler için ne geliyorsa aklınıza yazarsanız sevinirim.Gokhan TEKİN başlığı değiştirdim umarım olmuştur şimdi...

small

🌱Yeni Üye🌱
ya arkadşlar banada alışveriş piktogramlarıyla ilgili yardımcı olursanız sefinirimm nolur.. şimdiden teşşkrlerr

goblinnsrp

🌱Yeni Üye🌱
wc ile ilgili sabit piktogramların dışında bıyıktı rujdu şapkaydı ayakkabıydı yok yok yok.bakıyorum araştırıyorum sabahtan beri bulamadım ne hikmetse.hayır güzel görseller olsa o da kafi çizicem ama yokk

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
wc ile ilgili sabit piktogramların dışında bıyıktı rujdu şapkaydı ayakkabıydı yok yok yok.bakıyorum araştırıyorum sabahtan beri bulamadım ne hikmetse.hayır güzel görseller olsa o da kafi çizicem ama yokk

Piktogram çok ayrıntı gerektirmiyor. Rahatlayın biraz çok rahat çizebilirsiniz.