Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark- Wordxp ve Arapça Metin

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar benim çok acil yardıma ihtiyacım var.
Pc me format atmadan önce gayet güzel word den arapça metin kopyalayıp quark taki resim kutusuna ekliyebiliyordum. Ve hatta düzeltmek için o resim kutusuna çift tıklayınca otomatik word de açılıyor ve Arapa metinde gerekli düzeltmeleri yaptığımda quark taki metinde otomatik olara düzeliyordu.
Şİmdi ise evet çift tıklayınca yine wordde o Arapça metin açılıyor ve düzeltebiliyorum ancak dönüp quarka baktığımda çirkin ve okunaksız bir Arapça metinle karşılaşıyorum. Hem yazı stili sanki el ile yazılmış gibi, hemde sanki defalarca resim programlarından kopyalanmışcasına bulanık (net değil). Wordden kopyalayıp quarka yapıştırıdığımda da yine aynı sorun çıkıyor karşıma.

Çok şey denedima ama hala sorunu bulamadım. Lütfen bilgisi olan bu bilgiyi benimle paylaşsın.

Windows xp , Quark 7 kullanıyorum

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
quark 7,31 kullan büyük ihtimal düzelir..

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Bu programı nereden elde edebilirim. İnanın virüs kapmaktan korkar oldum ve de format atmaktanda sıkıldım.

Quark 7.31 trialda olsa kurdum ama sorunumu çözmedi. Lütfen bir bilgisi olan esirgemesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Yardım Edin

Hala bana yardım edecek olan kimse yokmu??

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
sanirim daha once de buna benzer bir sorunla karsilasmitik burda, yoksa o siz miydiniz? Ben bir arastirin derim forumu...

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Wordden kopyalama sorunu

Yok arkadaş aradım bulamadım ama hala yardımlarınızı bekliyorum. Kitabını hazırladığımız hocamız hastanede bypass ameliyatı geçirdi ve ben ona bir türlü müjdeyi veremiyorum. Düşünün 360 sayfalık kitapta sorunsuz belki 100 tane arapça metini wordden quark taki resim penceresine mükemmel şekilde ekledim hatta düzeltemeleride yaptım ama şimdi format attıktan sonra tıkandım kaldım.

Arapçalardaki hataları düzeltmeye kalktımmı veya sıfırdan wordden ekledimmi berbat kesik kesik bir yazı çıkıyor....

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Quark`i silip tekrar yuklemeyi dusundunuz mu? bazen bu cozum olabiliyor.. Eger bir ekran goruntusu gonderme sansiniz varsa cok iyi olur...

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Önceden eklediğim ve format attıktan sonra arapçada düzletme yaptığımdaki görüntü...İkinci görüntüdekiler gerçekte dahada çirkin..Quarkı sildim ve yeniden kurdum ama değişen bir şey olmadı. Büyülttümmü farkı daha iyi anlarsınız..

52158845.png

22174986.png

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
evet ikinci gonderdiginiz resimde kirilmalar var.. Acaba pdf ye yazdirdiktan sonra tekrar baktiniz mi? hala kirilmalar devam ediyor mu? Bazen pdf ye cevirince duzeliyor.
Bu arapca metinleri photoshop`ta acip coznurluklerini yukseltip tekrar quark`a atmayi denediniz mi?

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Denmek denerim sağolasın arkadaş ta bu güne kadar nasıl yapabilmmiştim...Neden eskisi gibi wordden alıp kopyaladığımda eski kalite olmuyor.
Hem kitap basılırken pdef ten basılmıyor sanırım...Peki o zaman ne olacak...

dilemre

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar başardım. Office 2003 ü sildim ve tekrar kurdum ancak güncellemelere kapattım. Ve oldu çok şükür.

Ama şimdide kafama bazı arkadaşları dediği bir şey takılıyor. Dediler ki bu şekilde (yani wordden Arapça metni alıp Quark taki resim kutusuna ekliyerek) yapınca baskıda sorunlar olur. Oysa normal pc den gayet güzel çıktılar alıyoruz. bu konuda bilgisi olan var mı??

Quark ta görüntü gayet güzel ken baskıda neden sorun olabilir??