Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Rap afiş tasarımım

ensargk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.buradanindir.net
afiss.jpg

Benzer konular

grafikreyhan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.imzza.com
çok çok renkli olmuş ilkte gözüme çarpan alttaki yeşil baloncuklar oldu.çözünürlüğü düşük resim kullamışsın ve de tarihi,yeri,vs yazıları olduğu gibi yerleştirseydin alt taraftaki düzeni yakalamış olurdun :).Eline sağlık çalışmalarında başarılar

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanatcı isimlerini aşağıda ve resimleri yukarda denersen belki biraz daha güzel olur dostum. istersen bir de oyle dene. iyi çalışmalar kolay gelsin.

ensargk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.buradanindir.net
çok çok renkli olmuş ilkte gözüme çarpan alttaki yeşil baloncuklar oldu.çözünürlüğü düşük resim kullamışsın ve de tarihi,yeri,vs yazıları olduğu gibi yerleştirseydin alt taraftaki düzeni yakalamış olurdun :).Eline sağlık çalışmalarında başarılar

Çalışmayı ilk hazırladığımda değişik bi görünüme sahipti:angel: ama işin sahibi rap konseri olduğunu "-karışık deli bişey olsun orası öyle burasıda böyle olsun" deyince isteği doğrultusunda böyle bi çalışma hazırladım. Yorumlarınız ve değerle ndirmeniz için teşekkürler

panjabi_54

🌱Yeni Üye🌱
Güzel Olmus Bende Yapmıstım Bi ara Araba Dergileriyle İlgili Bi Kapak O Aklıma Geldi Birden Renkli Olması Daha Bi İyi Bence Rap Saten Renkli Olması Rap Gibi Enteresanlıgıyla Uyuşmus :) ßasarılarının dewamını dilerim Kardeş :)

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Parti afişi yapıyorsunuz tabiki renkli ve janjanlı olacak hiç karışık değil bence gayet güzel tasarım olarak bazı fotoların çözünürlüğü düşük ve alttaki sponsor logoları hoş gözükmüyor onun dışında gayet hedefine uygun bir çalışma emeğinize sağlık başarınızın devamını dilerim.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
En başta afiş basılı olarak kullanılacaksa kullandığınız yazılım yanlış "fireworks" internet için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ha farklı çıkışlar yapar takla attırır başka bir yazılımda açarsınız ama size bu zaman ve kalite kaybettirir. Fotoğrafları tekrar düzenlemek zorunda kalırsınız.
Tasarım olarakta üsteki yazılar biraz daha düzenlenebilir daha dar bir şekilde ortaya konabilir. Ama başlık ve arkadaki resimlerin düzenlemesi güzel. Genelde bir karmaşa var karmaşa düzenlenebilir.

Bir arkadaşın dediği gibi janjanlı ve havalı bir iş karmaşık olmak zorunda değildir çok fazla eleman kullanarak da karmaşayı öneleyebilirsiniz tabi ki bu uzmanlık ister.

Birde sonuçta bu bir afiş tasarımı. Olayın hangi programda gerçekleştirildiğinin yukarıda saydığım sorunu haricinde bir önemi yoktur bu çalışma afiş bölümüne konup ek bilgi olarak fireworksde yapıldı yazmalıydı. Sonuçta çalışmayı siz yaptınız fireworks değil.

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
En başta afiş basılı olarak kullanılacaksa kullandığınız yazılım yanlış "fireworks" internet için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ha farklı çıkışlar yapar takla attırır başka bir yazılımda açarsınız ama size bu zaman ve kalite kaybettirir. Fotoğrafları tekrar düzenlemek zorunda kalırsınız.
Tasarım olarakta üsteki yazılar biraz daha düzenlenebilir daha dar bir şekilde ortaya konabilir. Ama başlık ve arkadaki resimlerin düzenlemesi güzel. Genelde bir karmaşa var karmaşa düzenlenebilir.

Bir arkadaşın dediği gibi janjanlı ve havalı bir iş karmaşık olmak zorunda değildir çok fazla eleman kullanarak da karmaşayı öneleyebilirsiniz tabi ki bu uzmanlık ister.

Birde sonuçta bu bir afiş tasarımı. Olayın hangi programda gerçekleştirildiğinin yukarıda saydığım sorunu haricinde bir önemi yoktur bu çalışma afiş bölümüne konup ek bilgi olarak fireworksde yapıldı yazmalıydı. Sonuçta çalışmayı siz yaptınız fireworks değil.

Adobe Fireworks baskı, web etkileşimli bir programdır. Hem vektör hem de bitmap modlarında düzenlenebilir.

Günümüzdeki ofset teknolojiside Adobe Fireworks'da düzenlenen tasarımları kağıt üzerine basmasında hiçbir sakınca yoktur.

Adobe Fireworks extra özellikler sunan yaratıcılığa değer katan bir programdır.

Daha fazla programlar hakkında bilgi edinip insanları yanlış uyarılarda bulunmamanızı tavsiye dilerim.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayın gizli ne yazıkki söyledikleriniz fireworksunbir internet ve interaktif ortam çözümleyicisi olması gerçeğini engellemiyor bakın adobe resmi sitesinde ne demiş?

"Fireworks nedir?

Adobe® Fireworks® CS5 yazılımı, web veya akıllı telefonlardan gömülü ekranlara kadar neredeyse tüm aygıtlar için etkileyici ve yüksek oranda en iyileştirilmiş grafikler oluşturmanıza olanak verir. Hem vektör hem de bitmap modlarında düzenlenebilir web siteleri, kullanıcı arabirimleri ve zengin prototipler üretin."

CS serileri ile başlayan entegre çözümleri sonunda elbette fireworksde yaptığınız işi baskı için geliştirilmiş bir yazılımda tekrar açar kontrol edebilirsiniz. Söz gelimi ai kaydeder overprint, renk ayarları gibi özellikler üstünde durabilirsiniz. Sonra kros vb ekler montaj yapar baskıya yollarsınız.

Ama illa da bunu başka bir yazılımla gerçekleştirmek zorundasınız ha yok efendim veririm tiffimi yollarım baskıya hazır cs4 de CMY desteği geldi diyorsanız kullağınız illa tersten gösterme alışkanlığınız varsa efendim o zaman size katılırım. Önemli olan tasarımdır. Nerde gerçekleştirdiğinin önemi yok wordde de yapar ters emüsyon alıp başka hiç bir araca ihtiyaç duymadan gene baskınızı verirsiniz. Ama böyle diye baskı için geliştirilmemiş wordumu önerelim insanlara?

Örneğin ben flashın boyama çizim özelliklerini freehande nazaan daha çok beğenirdim ama işlerim baskı yönünde arttığı için daha sağlıklı ve hızlı olması yönünden tamamen fh'ye geçmiştim zamanında çünkü sağlıklısı ve hızlı olan yöntem oydu. Ama bazı illustrator arkadaşların hala bu yüzden flashı çizim aracı olarak kullandığını görürüz ama bu onlar için sorun değil. Sadece bir yöntem farkı.

Ama bu iş için geliştirilmiş indesign, illustrator ve photoshop varken aman ne kolay ve düzgün bir yol dimi:)

Yazılım ve işletim sistemleri konusunda kendime güvenirim bilmediğim lafa da girmem efendim. Onu da belirteyim. Acaba hangimiz daha doğru bir yol öneriyor. Ben düzgün, rahat, hatasız bir yol öneriyorum. Siz ise kulağınız tersten göstermeyi tercih ediyorsunuz illa 2 yazılım kullanacaksınız hatta 3 bu da bir tercih.

Saygı duyarım.

Son düzenleme:

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Sayın gizli ne yazıkki söyledikleriniz fireworksunbir internet ve interaktif ortam çözümleyicisi olması gerçeğini engellemiyor bakın adobe resmi sitesinde ne demiş?

"Fireworks nedir?

Adobe® Fireworks® CS5 yazılımı, web veya akıllı telefonlardan gömülü ekranlara kadar neredeyse tüm aygıtlar için etkileyici ve yüksek oranda en iyileştirilmiş grafikler oluşturmanıza olanak verir. Hem vektör hem de bitmap modlarında düzenlenebilir web siteleri, kullanıcı arabirimleri ve zengin prototipler üretin."

CS serileri ile başlayan entegre çözümleri sonunda elbette fireworksde yaptığınız işi baskı için geliştirilmiş bir yazılımda tekrar açar kontrol edebilirsiniz. Söz gelimi ai kaydeder overprint, renk ayarları gibi özellikler üstünde durabilirsiniz. Sonra kros vb ekler montaj yapar baskıya yollarsınız.

Ama illa da bunu başka bir yazılımla gerçekleştirmek zorundasınız ha yok efendim veririm tiffimi yollarım baskıya hazır cs4 de CMY desteği geldi diyorsanız kullağınız illa tersten gösterme alışkanlığınız varsa efendim o zaman size katılırım. Önemli olan tasarımdır. Nerde gerçekleştirdiğinin önemi yok wordde de yapar ters emüsyon alıp başka hiç bir araca ihtiyaç duymadan gene baskınızı verirsiniz. Ama böyle diye baskı için geliştirilmemiş wordumu önerelim insanlara?

Örneğin ben flashın boyama çizim özelliklerini freehande nazaan daha çok beğenirdim ama işlerim baskı yönünde arttığı için daha sağlıklı ve hızlı olması yönünden tamamen fh'ye geçmiştim zamanında çünkü sağlıklısı ve hızlı olan yöntem oydu. Ama bazı illustrator arkadaşların hala bu yüzden flashı çizim aracı olarak kullandığını görürüz ama bu onlar için sorun değil. Sadece bir yöntem farkı.

Ama bu iş için geliştirilmiş indesign, illustrator ve photoshop varken aman ne kolay ve düzgün bir yol dimi:)

Yazılım ve işletim sistemleri konusunda kendime güvenirim bilmediğim lafa da girmem efendim. Onu da belirteyim. Acaba hangimiz daha doğru bir yol öneriyor. Ben düzgün, rahat, hatasız bir yol öneriyorum. Siz ise kulağınız tersten göstermeyi tercih ediyorsunuz illa 2 yazılım kullanacaksınız hatta 3 bu da bir tercih.

Saygı duyarım.

Bu kadar detaylı anlatmanızdan dolayı sizi tebrik ederim. Lakin bu konu Adobe Fireworks konusuda değil sizi anlıyorum insanların doğru işleri yapmalarını istiyorsunuz.

Ama yazılım firmaları bilmiyorlarmı hem bitmap özelliği hem vektör özelliği hemde web özelliği taşıyan mükkemmel bir program yapmayı tasarım yaparken baskıya gönderirken zaten çoğu grafik tasarımcı iki üç program kullanıyorki sizin deyiminizle CS serileri ile başlayan programların birbirlerine entegre edilebilir olması.

Tasarımı o programda bu programda yapmanız yanlış demeniz yanlış olduğunu belirttim tasarım yapılır her tasarımda bir şekilde baskıya uyarlanacağını belirtiyorum.

Sizin dediğiniz hatasız ve dikkatli iş konusuna gelelilim bu tamamen insanda biter dikkatli ve tecrübeli olursan hata yapmassınız bu kadar basit bazı iş yerlerindeki insanlar vardır ki iş basılır çıkar aaa program hata yapmış derler bu insanların tecrübesizliğinden ve dikkatsizliğindendir.

Şunuda belirtmek isterim iki üç programda yaptığınız tasarımlar daha pratik ve hatayı daha fazla görebilmenize yardımcı olur.

ensargk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.buradanindir.net
Hmm benimde bişeyler yazmam gerekirse öncelikle değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler. Firework konusuna gelince, galiba bu bir tercih meselesi evet belki grafik tasarımında ps gibi geniş işler yapamassınız ama psde web çizimleri çok rahat değildir. Şu var firework te isteyince çok grafik konusunda çok güzel işler çıkabilir psde de çok güzel web çizmleri. Burda grafiker unsuru önemli galiba... Tekrar teşekkürler yazmaya değer gördüğünüz için.