Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reklam baskı hakkında yardım !

santes

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba ben reklamcılık hakkında bir kaç şey sormak istiyorum.

Biz bir reklam ajansı açmayı düşünüyoruz, yerimiz, muhasebeci arkdaşımız, grafiker arkadaşımız ve belli bir miktarda sermayemiz hazır. Yalnız reklam baskı gideri ve sermayesi, baskı makineleri hakkında sizlere danışmak istedim.

Sorum şu; ilk başlarda afiş, broşür vb. şeyler yapmayı düşünüyoruz, bu baskıyı yapan makinenin ikinci el yada sıfır maliyeti nedir ? İkinci el almamızın zararı varmıdır ?

santes

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yardımcı olacak yok mu ?

skarakose

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.tabelamerkezi.com
Arkadaşlar yardımcı olacak yok mu ?

yardımcı olabilecek kişinin olduğunu zandetmiyorum.

Ama yinede birkaç şey karalayayım.

1. Bilmediğin işe girmeyeceksin
2. İşi bilmeyenle ortak olmayacaksın
3. Potansiyeliniz var ise işi alıp başkasına yaptırarak arada alacağın komisyonuna primine bakacaksın.
4. Yok yinede gömecek param var dersen
a. Bilgisayar
b. Bu bilgisayarı kullanacak eleman
c. Çıktı almak için printer - plotter - digital baskı makinesi - laminasyon- ups-kırım - delme - giyotin - renkli fotokopi makinesi - gestetner - mor ışık camlı çalışma masası, vs.vs

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Allah kolaylık versin kısmına katılıyorum..Piyasada 3D, web, fotoğraf çekimi ve düzenleme, katalog broşür kurumsal işler vb.. ile rakiplerin çok kuvvetli..İşin başındaysanız geri dönüş için vaktiniz var.. Vergiler masraflar üçkağıtçı müşteriler, karşılıksız çekler....

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ajans kuracaksanız baskı makinesi neden alıyorsunuz. Matbaa makineleri alacaksanız birkaç yüzbini gözden çıkarmalısınız. Bir milyon doların üzerinde makinelerde var. Matbaacılığı bilmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Hiç bu işe bulaşmayın derim. Bizim paramız ve müşteri potansiyelimiz fazla diyorsanız Matbaacılar sitesinde birkaç gün zaman geçirin derim. Kolay gelsin.