Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reklam Dünyasında Yeterlilik

Al_Capone

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler arkadaşlar, İletişim Tasarımı Bölümünde okumaktayım ve 4 yıllık bir eğitim göreceğim bu 4 yıllık süreçteki öğreneceğim teknik bilgilerin iş hayatında beni yeterli konuma getirip getirmeyeceğinden şüphe duymaktayım.Göreceğim Programları kısaca şöyle açıklıyım,
-Adobe Photoshop
-Macromedia Dreamviever MX
-Adobe Premier
-Sorenson Squeeze
-Adobe InDesign
-Acrobat Reader
-Acrobat Writer
Bunun yanı sıra reklam fotoğrafçılığı ve 3D animasyon gibi uygulamalı derslerde var,tabi uygulamada okulun tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum,programları biraz kavradıktan sonra stajyer olarak bir reklam ajansında işe başlamayı düşünüyorum,size sorum şu olacak,bu göreceğim programları elimden geldiğince ileriye taşısam yeterli olurmu yoksa daha öğreneceğim başka programlar var mı veya bu piyasada teknik olarak yeterli olmak için öğrenilmesi gereken programlar nelerdir?Bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekürler

erokas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel ve 3d max mutlaka olmalı

zerenn

🌱Yeni Üye🌱
Saydığın programların hemen hemen hepsini bilmen tabikide bir avantajdır yalnız iş sadece program bilmekle kalmıyor tabikide, iş senin hayal gücüne ve tasarımı ne derece doğru uyguladığınada bağlı,bende henüz yolun başındayım ve kendimce önemli olan şey bir projeyi ne kadar kısa sürede bitirmişim doğru ve göze hitap etmişmiyim ona bakarım.

sanada eğitim hayatında başarılar dilerim :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Eğitiminizin ardından sektörün hangi dalında yer almak istediğinize bağlı olarak değişebilecek bir şey bu....

firex

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.milcanx.com
Bilmek değil, üretebilmek önemli. Arkadaşımızın da dediği gibi hayal gücü çok önemli bu sektörde. Ben grafiker olarak çalışmasam da tüm arkadaşlarıma, bu işi öğrenmek isteyenlere, bu açıklamayı çok yapmışımdır.

Sana başarılar dilerim.

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
Program bilgisine sahip olmak önemlidir... İnsanın kafasındakini uygulamasıda programı bilmekle alakalıdır. Fakat önemli olan çok program bilmek değil amacına uygun program kullanabilmek ve programlar arası bağlantıları kurabilmektir.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
aslında şöyle bir yorumda bulunmak isityorum.

bildiğiniz her program bir +
ve çoğumuz grafikeriz evet. programlarsa kafamızda oluşturduğumuzu gerçekleştirmek için aracı, pratikleştiren şeyler. bu durumda önceliği programlara vermeyi tercih edebilirsiniz belki ama asıl konu çok program bilmek değil. grafikerliği anlayabilmek. 2 program bilipte piyasanın en iyi grafikeri olmakta mümkün. 12 program bilip ne yaptığını anlatamamkta.

truant34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle okulun sana bş vermesini bekleme çünkü bende bilgisayar programcılığı mezunuyum bozok ünivers. neyse benden sana tafsiye hemen ne olacağına karar ver ve o dalda hangi programlar önemli ise o prooramları bilmen yeterli emin olki okul bittiğinde sadece 1 prog iyi seviyede, birde photoshop bilgin olcak okadar. yani o iyi bileceğin program webmaster olcaksan php veya datnet her neyse artık grafiker olcam diyosan corel+photo+indesign yok yazılımcı olcam diyosan yani paket programcı ozaman delphi+besic vs. makina dili yani 1-0 bilmen gerek. daha yolun başındasın bu formu bulman iyi olmuş devamlı gezin bu formu gezin diyerek okuyarak ve not alarak gezin ve birde webmaster formu bul özelden msj atarsan sana yardımcı olmak isterim yani yapın olarak neye meyillisin seni yönlendirmeye çalışırım elimden geldiği kadar.bidaha diyorum üniversiteden bişey bekleme yoksa kaybedersin sen sadece okulunu zamanında bitirmeye çalış ve bu süre zarfında kendi yeteneklerinle bişeyler yapmaya çalış bu biyere girerek işin içinde bulunmana bağlı...

Al_Capone

🌱Yeni Üye🌱
Haklısınız programlar sadece bulunan fikirleri uygulamayı kolaylaştırır,iyi bir fikrin yoksa zaten uygulamak için problem bilmeye gerekte yok verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim.