Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

reklam sektorune girmek istiyorum

janissarie555

🌱Yeni Üye🌱
ilk olarak forumda yeni oldugumu belirtmek ve selamlarımı iletmek istiyorum.19 yasindayım ve seneye askere gitmeyi,askerden geldikten sonrada allah nasip ederse tabela üzerine reklam sektorunde yer almak istiyorum.ama işin kötu tarafı bu sektorle ılgılı hic bir bilgim yok ve neye nasıl baslamam konusunda sizlerden bilgi almak istiyorum,yardımcı olursanız cok sevırım.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle yeni olduğun çok belli oluyor çünkü konuyu yanlış yere açmışsın ve
bu da bir bahane olamaz sanırım forum kurallarını da okumamışsın. neyse...

reklam sektörüne girmek istiyorsun ve hiç bir bilgin yok...
öyleyse ya hiç girme yada askerliğini yaptıktan sonra bir tabelacıda veya reklam şirketinde iş aramakla başlayabilirsin

mesela ben 12 yaşında c.tesi ve pzr. günleri evde boş boş oturmaktansa mahallede top koşturmaktansa bir şeyler öğrenirim diyerek bir tabelacının yanında ilk adımı attım şimdi bir reklam şirketinde grafik-tasarım bölümündeyim

askerliğini yaptıktan sonra yine görüşelim kimbilir o zamana belki bir eleman ihtiyacımız olur yakınlardaysan ve gerçekten istiyorsan bu sen de olabilirsin

umarım anlamışsındır

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
bu konu hakkında hiç bilgin yoksa bence hiç girme diyorsanki param çok problem olmaz eleman tutar çalıştırırsın ama tavsiyem 1-2 sene bir reklamcıda çalış ben bu işe 23 sene önce başladım 12 yaşındayken şimdi 35 yaşındayım ama hala kendime usta demem tabelacılık apayrı bir olaydır bilgisayarda tasarım yapmaya benzemez

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım konuyu açmış bir dahada uğramamış
iş konusunda ne kadar ciddi olduğu az çok anlaşıldı sanırım

designers

🌱Yeni Üye🌱
9 senedir tasarımla içiçeyim 5 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum ama hala benimde bilmediğim şeyler çıkabiliyor sadece tabelacılıkta değil grafik tasarımınındada üzerinden seneler geçsede kolaylıkla usta olunamıyor...

aliyıldız

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yildizreklamcilik.com
ilköğretim bile 12 sene oluyor 9 10 sene bu meslekte çıraklık dönemi gibi bişey demek her konuda ustalaşmak baya zaman alır ki bizim meslekte çok farklı sektörel bilgi gerektirdiği için bu mesleğe erken başlamak, istemek ve tecrübeli kişilerle çalışmak gerekir bunun ışığında sen bu işe başlama istersen

meraluzun

🌱Yeni Üye🌱
dilersen izmir gaziemirde bulunan reklam firmamı şehir ve iş değişikliği nedeniyle devrediyorum

siberturc+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşim halde hamallık yap daha iyi söylemedi deme.........

senem sevtap

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim halde hamallık yap daha iyi söylemedi deme.........

ahahah bencede hiç olmazsa sadece hamallık yaparsın başka işlere koşturmaya çalışmaz kimse hemde kendi işinin patronu olursun grafikerlikten daha fazla değer görürsün