Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reklam Tasarımı

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar

Çelik Halat sektörü ile ilgili bir reklam çalışması yapacağım. A4 boyutunda bir çalışma olacaktır. Aklıma birşey gelmiyor, internet üzerinden fotoğraf da bulmuş değilim, yüksek çözünürlükte foto yok gibi bişi. Arkadaşlar bu işte biraz amatörüm tavsiyeleriniz vede önerileriniz benim için altın değerindedir. Şimdiden teşekkürler....

benim düşüncem bobine sarılmış bir çelik halat sayfa ortası beyaz fon arka plan

alta da gri şerit şirket bilgileri

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
siz yapabildiğiniz kadarını çalışın... buraya ekleyin arkadaşlarımız sizi yorumlarıyla yönlendireceklerdir...

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tanitimini yapacaginiz ürünün fotograflarini temin etmekle ise baslayin...en iyisi kendi cekimleriniz olsun.Internette yeterince celik halat resmi var ben buraya koyuyorum ama ürünün kendi resmi olursa daha etkileyici olur
Indir

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
Tango-mm resimler için teşekkürler ama küçük boyutta olduğu için fazla işme yaradı sayılmaz.

ne varsa kendi çekimlerimizde var diye tabir ettiğimiz ata sözünü kullanaraktan foto çekimine gitmek için çalışmalarımız başlamış bulunmakta çekim sonrası tekrardan önerilerinizi duymak isteriz.

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
selamlar... sxc. hu diye bir site var, forumda da daha önce bahsedilmiştir bundan, ücretsiz yüksek çözünürlüklü imajlar sağlıyorlar, "steel line" yazdım ve birkaç imaj listeleri.. imajlar çok başarı değil belki kullanım için ama, ben olsam, fireworks/photoshop nimetlerini kullanarak bunlardan birşeyler elde etmeyi denerdim.. background u da çelikimsi bir renk ve abstract tarzuı bir çalışma tutarsanız sanıyorum birşeyler çıkabilir..
733633_22010566.jpg

733634_89085598.jpg

733632_99003575.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Tango-mm resimler için teşekkürler ama küçük boyutta olduğu için fazla işme yaradı sayılmaz.

ne varsa kendi çekimlerimizde var diye tabir ettiğimiz ata sözünü kullanaraktan foto çekimine gitmek için çalışmalarımız başlamış bulunmakta çekim sonrası tekrardan önerilerinizi duymak isteriz.

Siz bu işi profesyonel (yaptığı işten para kazanabilecek kadar işini yapabilen) mi yapıyorsunuz? Eğer öyle ise duymak "isteriz" deki çoğul ek nedir?

Anlayamadım açıkçası. Bana, kurmuş olduğunuz cümlelerden daha çok bu işletme ile ilgillisiniz ve işi kendinizyapmak istiyorsunuz gibime geldi? :S

Yanılıyorsam lütfen belirtin.

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
erdemirs teşekkürler

Siz bu işi profesyonel (yaptığı işten para kazanabilecek kadar işini yapabilen) mi yapıyorsunuz? Eğer öyle ise duymak "isteriz" deki çoğul ek nedir?

Anlayamadım açıkçası. Bana, kurmuş olduğunuz cümlelerden daha çok bu işletme ile ilgillisiniz ve işi kendinizyapmak istiyorsunuz gibime geldi? :S

Yanılıyorsam lütfen belirtin.

Ben bu işi profesyonel yapmıyorum , yaptırıyorum. ama çeşitli nedenlerden dolayı acilen yapmam lazım. azda olsa biraz photoshop'tan anlıyorum sade güzel bir çalışma yapma planı içerisindeydim sadece.
ilginiz için teşekkürler

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
erdemirs teşekkürler

Ben bu işi profesyonel yapmıyorum , yaptırıyorum. ama çeşitli nedenlerden dolayı acilen yapmam lazım. azda olsa biraz photoshop'tan anlıyorum sade güzel bir çalışma yapma planı içerisindeydim sadece.
ilginiz için teşekkürler

İşinizi seviyor ve anlayarak yapıyorsanız bence bizim işimize olan sevgimizi yitirmemize sebep olmayınız. Ben mesleğimi seviyorum ama emin olun sizin mesleğiniz ile alakalı bir iş olduğunda kendim yapmaya çalışıpta elime yüzüme bulaştırmam. :)

Yinede kolay gelsin.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Sayın,
lemanyak41,
Ben acil yapmanizi gerektiren çeşitli nedenleri merak ettim. Bende zaman zaman acil nedenlerden dolayi tesissatçı falan olmak istiyorum?Bir keresinde de avukat olmak istemiştim? Bu işin sirri nedir? bukalomun kiyafeti giysem olur mu?

Son düzenleme:

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
İşinizi seviyor ve anlayarak yapıyorsanız bence bizim işimize olan sevgimizi yitirmemize sebep olmayınız. Ben mesleğimi seviyorum ama emin olun sizin mesleğiniz ile alakalı bir iş olduğunda kendim yapmaya çalışıpta elime yüzüme bulaştırmam. :)

Yinede kolay gelsin.

acilen yapman gereken vede azda olsa anladığın bir işten - usta insanlardan yardım istemek yalnıştı galiba. yardımlarınız için teşkkür ederim arkadaşlar kolay gelsin

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
acilen yapman gereken vede azda olsa anladığın bir işten - usta insanlardan yardım istemek yalnıştı galiba. yardımlarınız için teşkkür ederim arkadaşlar kolay gelsin

Siz azda olsa anladığınızı söylüyorsunuz. Öyleyse şimdi bir lşeyler yapma zamanı. Tasarımınızı görelim biz sizi mutlaka yönlendireceğizdir.

Fakat tekrar etmek istiyorum. Usata insanların geçim şekli sizin amatör olarak yapmaya çalıştığınız ürünlerden para kazanarak hayatlarını devam ettirmektir. Eğer siz o insanların gelir kaynaklarını yardım şeklinde önünü kapatırsanız bir daha ki işiniz düştüğünde usta filan kalmayacak. :)

mesburcum

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Amacım kesinlikle polemiğe girmek değil ama birkaç şey söylemek istiyorum.
Bu site evet çok güzel evet bana çok iyi bilgiler kazandırdı ama adı Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat diye ben giremez miyim?
Bu alana ilgi duyan, bu alanı merak eden bizler katılamaz mıyız?
Bir şey istiyorsak bu kadar büyütülmesi mi gerekiyor?
Biz sahte doktor ya da korsan kitapçı mıyız?
Arkadaşlar doktor olmak için tıp eğitimi şarttır. Sahte doktorlar ya da doktorculuk yapanların cezası büyüktür. Ama grafik tasarımda bana göre eğitim şart değildir, öyle birisini tanıyorum ki ortaokulu terk ettikten sonra gazete satmak için bir işe başlamış, yeri glmiş ofisboyluk yapmış ama boş zamanlarından onu küçümseyenleri izleyerek yıllar sonra profesyonel bir tasarımcı olmuş.
Bizde sizden biraz anlayış bekliyoruz, burada kimse ben şöyleyim ben böyleyim demiyor ki, sizin çalışmalarınızda biz amatörlerin çalışmaları yarışamaz, biz sizlerle yarışamayız, siz ustasınız ama lütfen biz çıraklara karşı da büyük bir suç işliyormuşuz gibi davranmayın.

Nacizane fikirlerimdi. Lütfen kimse alınmasın. Ben grafiker değilim, reklamcıyım, yeri geliyor evet acil bir şey oluyor kendim yapıyorum bazı çalışmaları tıpkı konuyu açan arkadaşımız gibi...

Şurada o kadar çok konuda bu serzenişleri okudum ki. Yorum yapmadan kalamadım.

lemanyak41

🌱Yeni Üye🌱
Sayın,
lemanyak41,
Ben acil yapmanizi gerektiren çeşitli nedenleri merak ettim. Bende zaman zaman acil nedenlerden dolayi tesissatçı falan olmak istiyorum?Bir keresinde de avukat olmak istemiştim? Bu işin sirri nedir? bukalomun kiyafeti giysem olur mu?

flood için özür.
İşten anlamadığımı yazdığımı sanmıyorum ''AZDA OLSA ANLIYORUM'' demiş olmam lazım. Ben sadece fikir almak istemiştim ama neden bu konunun bukadar büyüdüğüne anlam veremiyorum.
mazeretim = Tasarımcı arkadaşlarıma ulaşamıyorum zaten topu topu 2 taneler :) acilen yapmam gereken bir iş geldi. azda olsa anlıyorum neden ben yapamıyayım ? tabi ne kadar sağlıklı olur bunuda usta olan sizlere danışmak istedim bir çalışma yapıp sergilemek ve sizlerin fikirlerini değerlendirmek istedim.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Amacım kesinlikle polemiğe girmek değil ama birkaç şey söylemek istiyorum.
Bu site evet çok güzel evet bana çok iyi bilgiler kazandırdı ama adı Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat diye ben giremez miyim?
Bu alana ilgi duyan, bu alanı merak eden bizler katılamaz mıyız?
Bir şey istiyorsak bu kadar büyütülmesi mi gerekiyor?
Biz sahte doktor ya da korsan kitapçı mıyız?
Arkadaşlar doktor olmak için tıp eğitimi şarttır. Sahte doktorlar ya da doktorculuk yapanların cezası büyüktür. Ama grafik tasarımda bana göre eğitim şart değildir, öyle birisini tanıyorum ki ortaokulu terk ettikten sonra gazete satmak için bir işe başlamış, yeri glmiş ofisboyluk yapmış ama boş zamanlarından onu küçümseyenleri izleyerek yıllar sonra profesyonel bir tasarımcı olmuş.
Bizde sizden biraz anlayış bekliyoruz, burada kimse ben şöyleyim ben böyleyim demiyor ki, sizin çalışmalarınızda biz amatörlerin çalışmaları yarışamaz, biz sizlerle yarışamayız, siz ustasınız ama lütfen biz çıraklara karşı da büyük bir suç işliyormuşuz gibi davranmayın.

Nacizane fikirlerimdi. Lütfen kimse alınmasın. Ben grafiker değilim, reklamcıyım, yeri geliyor evet acil bir şey oluyor kendim yapıyorum bazı çalışmaları tıpkı konuyu açan arkadaşımız gibi...

Şurada o kadar çok konuda bu serzenişleri okudum ki. Yorum yapmadan kalamadım.

Elbette ki değil. Kimseyi suçlamadık. Hatta başarılarda diledim. Fakat lütfen bir üstte ki yazımı dikkatlice okuyunuz.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
sayın,
mesburcum,
Ama grafik tasarımda bana göre eğitim şart değildir, diye bir cümleniz var.

Bu size göre... Bizler bir eğitim aldıktan sonra bu meslege adim atiyoruz...(okul veya işletme)
Böylesi bir basite indirgeme olayının tek aciklaması cahillik olabilir...
Hata bizde meslegimizi doğru tanitamiyoruz..:(

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
flood için özür.
İşten anlamadığımı yazdığımı sanmıyorum ''AZDA OLSA ANLIYORUM'' demiş olmam lazım. Ben sadece fikir almak istemiştim ama neden bu konunun bukadar büyüdüğüne anlam veremiyorum.
mazeretim = Tasarımcı arkadaşlarıma ulaşamıyorum zaten topu topu 2 taneler :) acilen yapmam gereken bir iş geldi. azda olsa anlıyorum neden ben yapamıyayım ? tabi ne kadar sağlıklı olur bunuda usta olan sizlere danışmak istedim bir çalışma yapıp sergilemek ve sizlerin fikirlerini değerlendirmek istedim.

Ortada bir tasarım yok yalnız. Tasarım ilk önce proje ile başlar. Sağlam bir projenin ardından ise grafikleri hazırlamak çok daha kolaydır. Program operatörlük bilgilerinizle bu projeyi görsel hale getirirsiniz. Teknik anlamda da bilginiz varsa eksiksiz ve görsel gösteri haline dönüşmüş bir tasarımınız olmuş olur. Fakat burada ki en çok değerli olan şey her işte olduğu gibi projedir.

Şimdi başa dönelim...

Bizden ne istiyordunuz?

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
bu sıteye elbettekı herkes gırebılır ancak işin ehillerine acil kendım yapmam lazım denilmemeli..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir de ben şunu anlayamadım. Acilse kendiniz nasıl yapıyorsunuz?

Bu işte bir sürü hata olabileceği ve baskı maliyet zararı + zaman kaybı olacağı hesabını yapınca karlı değil zararlı çıktığınızı düşündünüz mü hiç?

mesburcum

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayın,
mesburcum,
Ama grafik tasarımda bana göre eğitim şart değildir, diye bir cümleniz var.

Bu size göre... Bizler bir eğitim aldıktan sonra bu meslege adim atiyoruz...(okul veya işletme)
Böylesi bir basite indirgeme olayının tek aciklaması cahillik olabilir...
Hata bizde meslegimizi doğru tanitamiyoruz..:(

Sayın Nüket HOTALI,

Nazik olmaya çalıştım ama tek bir cümlemle beni cahil olarak nitelendirmek de oldukça ilginç!!!

Bu konuyu medeni bir şekilde tartışabilirdim ama.
Kusura bakmayın haddimi aşıyorum tabi sizlerle bunları konuşamam cahil olduğum için.

Size saygılı yorumlar...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın Nüket HOTALI,

Nazik olmaya çalıştım ama tek bir cümlemle beni cahil olarak nitelendirmek de oldukça ilginç!!!

Bu konuyu medeni bir şekilde tartışabilirdim ama.
Kusura bakmayın haddimi aşıyorum tabi sizlerle bunları konuşamam cahil olduğum için.

Size saygılı yorumlar...

Eğitimin gerekli olmadığını ifade ettiniz... Sizce eğitim gereksizmidir?