Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

renk ayrımı ile ilgili yardım

serkanser

🌱Yeni Üye🌱
s.a arkadaslar ben nakıs desencisiyim baska bir yerden iyi bir iş teklifi geldi yine nakıs desenciligi olarak ama orada serigraf baskı işleride yapılıyormus az bir bilgin olsa yeter dediler ve bana bir jpg dosya gönderdiler taramıslar ve resimi direk göndermişler ve dedilerki bu resimi al renk ayrımını yap ve serigraf baskıya hazırla dediler nasıl yapılıyor bu iş bu konu hakkında bilgisi olan var mı resimi aşagıda

https://img706.imageshack.us/img706/783/img149q.jpg

Guwencin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yapacağın iş çok basit arkadaşım. mantık şudur, her renk için ayrı bir layer oluştutup renkleri o layerlara taşımaktır. layerlerin hepsini görünür hale getirdiğimizde desenin tümü görünmeli, tek başlarına görünür hale getirdiğindeyse sadece renkleri 1 tanesini görmelisin..

serkanser

🌱Yeni Üye🌱
tam olarak anlayamadım ki biraz daha açıklarmısınız renkleri nasıl layerlara ayıracagım ki resim jgp olarak var sadece biraz daha açıklayıcı yazarsanız sevinirim

kaytan_ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu foto kaliteli olmalı 4 renkli bi çalışma gölgeleri var tramli bir çalışma . Oyüzden 4 renkli filmi çıkışı alınıp öyle kalıplara atılması lazım. Yalnız filmcinin filmi çıkarırken tramları iyi ayarlaması gerekiyor.4 ana renkli serigraf boyalarlada basılır. Ben serigraf baskıda çalışıyorum biz bu işi böyle yapardık. Umarım dogrudur :)