Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Renk Ayrımı

helezoni

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,
Desinatörlük mesleğine geçiş yapacak bir yakınım için araştırma yapıyorum, umarım grafikerler.net camiası yardımlarını esirgemez, konuları madde madde vereceğim, yardım edecek arakadaşlarımıza şimdiden teşekkürler.

*Renk ayrımı için genellikle photoshop mu kullanılır?
*Photoshop'ta layer'le mi yoksa chanel'la mı çalışılır?
*Karışık desenlerde renk ayrımı nasıl gerçekleşir?
*Tram nasıl yapılır, miktarı ne kadardır (53,46)?
*Baskıya nasıl gönderilir?

Benzer konular

jockerred

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ngtasarim.com
*Renk ayrımı için genellikle photoshop mu kullanılır? : tasarım hangi programda yapılmışsa genelde o program kullanılır. Ayrıca renk ayrımı başlı başına bir iştir.

*Photoshop'ta layer'le mi yoksa chanel'la mı çalışılır? genellikle chanel kullanılır.
*Karışık desenlerde renk ayrımı nasıl gerçekleşir? photoshopta her renge ayrı kanal açarak corelde biraz uzun..dilerseniz ayrıca anlatırım.
*Tram nasıl yapılır, miktarı ne kadardır (53,46)? direkt olarak tasarımla ilgilidir.
*Baskıya nasıl gönderilir? Filmleri kalıpçıya vermeniz yeterlidir.

Tekstil tasarımı ile matbaa yada açıkhava tasarımı arasında çok büyük farklılıklar vardır küçükte olsa bir eğitim şarttır...Çünkü tekstil tasarımıda kendi içinde birçok kola ayrılır önce hangi koldan gidileceği bilinmelidir.

helezoni

🌱Yeni Üye🌱
ilgin için teşekkürler jockerred, şimdi yeni başlayacak birisi ne kadarda eğitim alsa bu meslekte zorlanacak biz bunu düşünmeyerek, konunun ne kadar detayını öğenirsek ve öğretirsek bu mesleğe başlayacak kişi rahat edecektir. aşağı yukarı renk ayrımı mantığını kavrıyoruz ozaman bize bunun programda yapılışı lazım yani ekran görüntüleri, ilgili arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz, renk ayrımı yaparken ekranını videoya çeken veya resimleyen varsa paylaşmanızı bekliyoruz. herkese tşk.

kerso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cigicigi.co
burası nakış bölümü arkadaşlar bu konuların bölümlerinde daha ayrıntılı yardım bulabilirsiniz.