Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

seramik dekorlama

kaangurer

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar sulu çıkartma ile seramik dekorlamak iztiyorum fakat bu konuda yaptığım araştırmalarda kafam baya bir karıştı, benim uygulayacağım yöntem sulu etiketi seramik üzerine aktardıktan sonra 800 derecede fırınlayacağım bu yöntemde benim bildiğim yıkamayla falan desen çıkmıyor. sorum şu benim uygulayacağım yönteme en uygun etiket baskı yöntemi hangisidir sublımasyon mu?? ayrıca bu etiketleri kendim yapabilirmiyim??

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu etiketleri sen yapabilirsin,seramik üzerine çıkartma boyayla olur ancak,ama yaptığın etiketler iyi bul ki 800 drc(ki birden çatlamasın)silmesin..bul,yani bul!ya da seramik boyama..Dekorla olur ancak...

ressam043

🌱Yeni Üye🌱
sulu çıkartma kullanılan boya pişme derecesi ile ilgili hangi sıcaklıkta pişireceksen o derecede boya kullanmalısın
çıkartma baskı konusunda yardımcı olabilirim

kristalci

🌱Yeni Üye🌱
cam kumlama için çıkartma boyası nereden bulabilirim

majestecan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
En iyi yöntem serigrafi ile su bazlı (yanmaz) boya ile baskı yaptıktan sonra fırınlama işlemidir.
800 derecede yaklaşık 1 saat pişmesi gerekli boyanın biz 20 mtlik fırın kullanıyorduk 800dereceye birden çıkarsa ve 800 dereceden direk çıkarınca seramikte kırılma boyanın erimemesi gibi olumsuzluklarla karşılasabilirsin. bu işi profesyonelce yapmak ekipman işidir.