Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

seramik okumak nasıl bir fikir?

grafikeer adayı

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaslar ben bu sene liseden mezun olucagım okulla beraber çizim kursunada gidiyorum çizimlerde hocamın dedigine göre iyi gitmekte ama bir sorun var ben bölüm olarak ne okuyacagımı kestiremiyorum grafige yatkın oldugumu bilgisayarla aram iyi oldugundan soylemekteler ama ben karar verememekteyim burdaki yorumları okudugumda bana yardım edebilecek bir cok insan oldugunu anladım umarım yardımcı olursunuz şimdiden saolun....:hmm2:

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende bilmiyordum bak.Eğer bi çalışman olursa yaz banada faydan olur :) Yazının devamı gelmesi dileğiyle.Paylaşım için Teşekkürler...

kaanterzi

🌱Yeni Üye🌱
önce sektörü tanımanı tavsiye ederim.seramiğin tarzına yön vermek kolay değil.

grafikeer adayı

🌱Yeni Üye🌱
önerileriniz için cok saolunn çalışmalarımı yuklerim resim dalında olsada sizlerden yardım almak isterim herzaman

cyclist

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kutahyabisiklet.com
merhaba arkadaşım bende seramik düşünüyorum.kütahyalıyım hem şehrim hemde yeteneklerim açısında iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.belkide aynı sınıfa falan düşermişiz

ogn

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaslar ben bu sene liseden mezun olucagım okulla beraber çizim kursunada gidiyorum çizimlerde hocamın dedigine göre iyi gitmekte ama bir sorun var ben bölüm olarak ne okuyacagımı kestiremiyorum grafige yatkın oldugumu bilgisayarla aram iyi oldugundan soylemekteler ama ben karar verememekteyim burdaki yorumları okudugumda bana yardım edebilecek bir cok insan oldugunu anladım umarım yardımcı olursunuz şimdiden saolun....:hmm2:

ben bir gsf seramik bölümü öğrencisi olarak görüşümü belirteyim...

1) bu bölüme başlarken seramiği çok iyi tanımak ve bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir
2) disiplinli ve düzenli çalışma kabiliyeti önemli
3) tasarım gücü çok çok önemli
4) ama en önemlisi seramiği sevmek, ve nasıl sevdiklerimize değer verip, bazen onlar için çok zor fedakarlıklara kalkışıyorsak; aynı şekilde bu bölümün zorlukları ile mücade edip, öğrendiğimiz herşeyi değerli kılmamız gerekecek...

mukobircan

🌱Yeni Üye🌱
selam birader....ben marmara g.s.f. seramik mezunuyum... aslında ..zevkli iş ..plastik sanatlar alanında ..çizdigin bir tasarımı 3 boyutlu olarak çamur malzemeyle öalışıyorsun..
şimdilerde bilgisayarlarda var.. 3d programlarda veya grafik programlarında cizersin 3 yönden tasarımını ..cıktı alırsın... sonra başlarsın çamur çalışmasına....ama işin zor kısmı...pişirmesi ve dahasonra sır olarak pişirilmesi ..yani kısaca bölüm uğşaş olarak ağır ve zahmetli bir bölüm seramik...hem sonra piyasada atölye açarsan endüstriyel..olarak çalışmak zor..ama artistik seramiktem mezun olursan son sınıfta....sanat ağırlıklı çalışabilirsin...fakat atölye ...fırın..kira ....zor işler ..yaptıgın işi kolununn altına alıp gşdşp evdedevam ederim gibi bir imkanın yok.... düşün derim.. kolay gelsim...

mukobircan

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende bir seramik mezunu olarak seramik okumanı pek tavsiye etmem. Arkadaşlarında dediği gibi seramik gerçekten hayal gücü ve sabır isteyen bir iş.

turkishdesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben cam - seramik mezunuyum üniversiteden çok zor bi bölüm sadece el emeği sabır ve iyi çizim yapmak yetmiyor bu seramiğin birde teknolojisi var bi dunya kimyasalla ugrasıosun hammaddeler filan tawsiyem iyice arastır ben isteyerek gitmedim ama mezun olalı bi hafta ya oldu ya olmadı tavsiyem ii düşün cok zahmetli ve agır bi bölüm hele ki lisede grafik okumuş bi insan olarak sölüorum seramik işi biraz amelelik gibi:(

seyyah1983

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bence hiç düşünme seramik ögretmenligi felan diyede bölüm var ama ögretmen geregi yok atama felan olmuyor kendim yaparım diyosan maliyetin altından kalkarmısın bilemem benim tavsiyem düşünmemen ortada kalırsın okul bitince emeklerin boşa gider...

26_bjk_26

🌱Yeni Üye🌱
sakın okuma kardes iş bulamazsın bozuyuk myo da seramik öğrencisiyim iş avantajı 0 ama dgs geçersen asker olabilirsin:) astek:)
tavsiyem ben öle yapıcam

hazerd

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
okunanlara göre ve ülkemiz şartlarına göre seramik zor...

zedisa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım gazi üniversitesi seramik bölümünden mezun.3 yıldır ataması yapılmadı...bence vazgeç

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hiç yanaşma derim. Resmen zaman kaybı. Grafik oku bence.

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bencede büyük seramik fabrikaları bile tek tek dökülüyor

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
gtrafik tasarım oku hayatının yaşa madem yetenegınde var hıç durma derım

bakuş

🌱Yeni Üye🌱
..okul olarak mimar sinanı düşünüyorsan seramikte okusan diğer dallardan uzak klamycağın için tavsiyemdir..oku..:)

grafidlk

🌱Yeni Üye🌱
slm

arkadaşlar bende seramik öğrencisiyim ama neden bu kadar karamsar bakıyorsunuz pek anlamadım.sonuçta bu bölüm ve güzel sanatlar fakülteleri sadece alanıyla ilgili çalışmıyor okulda verilen dersler üstüne birde kendi çaba araştırma vs .bilgi katarsak bence çok güzel bi bölüm kafayı kullanırsak gelecek var gibi geliyor.tabi çoğunuz mezunsunuz bana düşmez ama benim bildiğim gsf ve seramik önü açık geliyor bana.nden böyle düşündüğünüzü bana da söyler misin...

tyilmaz28

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşım. Ben seramik okudum ama şuan seramikten farklı bir iş yapıyorum. Çünkü seramik çalışma alanı olarak çok kısıtlı, açıkcası seramik okumanızı tavsiye etmem....

angime

🌱Yeni Üye🌱
ben de seramik mezunuyum. seramik çok sevgi isteyen bi meslek. fakat hayatını idame ettirmeyi düşünüyosan bu meslekle, sanat kısmı yarı yolda bırakabilir seni. yaşadığın bölge de önemli. istanbulda zor. ama diyosan maddiyat önemli değil o zaman tavsiye edebilirim. yine de grafik daha güncel...