Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sıkıldım, Enerjim bitti ! Ne olur bi yol gösterin

Hect0R

🌱Yeni Üye🌱
Yapım gereği bi işte çok fazla çalışmayan sık sık ortam değiştiren bi insanım. Lise mezunuyum liseden sonra çok işte çalıştım girdim çıktım girdim çıktım yani öyle :smile: Son olarak bi reklam ajansında photoshop kullanarak ve çeşitli tasarımlar yaparak bu işe başladım. Bildiğim herşeyi çalıştığım yerdeki insanlardan öğrendim. Kursa falan gitmedm. Yaklaşık 3,5 sene ( askerliği saymıyorum) oldu bu işin içindeyim. Şuan hiçbirşey yapmak gelmiyor içimden çok bezginim hatta istifamı verip kendimi dışarı atacak durumdayım. Artık başka bi meslek başka bir iş istemiyorum. Gerçekten buna gücüm yok. Ailesinin yanında kalan birisi için maaşım tatminkan sayılır. Benim şuan en büyük sorunum bu işi sevebilmek sevebilmek ve sevebilmek. Bu konuda her türlü fikir, önerilerinizi bekliyorum. Sorularınızıda burdan yanıtlayabilirim. Her türlü fikir benim için çok değerlidir unutmayın:rofl:

Benzer konular

UkeLa_ChoCuK

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.facebook.com
" Life's too short for the wrong job ! "

Bu yüzdendir ki yaşın gençken sevebileceğin bir iş bul, bulduğun işi sevmeye çalışmaktan daha kolay gelecektir...

sry_dlvr

🌱Yeni Üye🌱
Sevmeden asla yapamazsın. İstediklerini uygulayamazsın bile bu her iş için böyledir malesef. Ya sevmeye çalış ki bu bence senin elinde çünkü gerçekten yaptığını düşünüosan çok zevkli bir meslek ya da yol yakinden sevebileceğin başka şeyler bul derim ben. Ama bukadar negatif düşünme bikere önce kendi içinde bitirmen lazım olayı. Ben bu işi aslında seviyorum iyide yapabileceğime inanıyorum zamanla de :) birazcık kuantum yap belki iyi gelir :)

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
bence vasıfsız ağır işçilik yapabileceğin bir işi kolayca bulabilirsin...
belli bir süre sonra anlarsın sıkıldığın işlerin değerini

ben uyguladım biliyorum, sendede aynı etki olacağını sanıyorum

demirçelik fabrikasında kötü şartlarda 4 sene çalıştım...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlarınla biraz sosyalleşip kendine bir kız arkadaş edin.. Başının etini biraz yesin, işler ciddiye binmeye başladığında tekrar yazarsın:)

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tasarımcılık işi kendini tatmin işidir bir bakıma. Bıkkınlık ise bir parça doyumsuzluktan kaynaklanır. Yaşadığın sorun bazen diğer insanlarında başına geliyor. Tekdüze ve monoton bir sürece girmeye başladığında buna mesleki depresyon desek de olur aslında. Kurtulmanın yolu ise çizgini bir üste taşımak ve uç noktalarına zorlayarak kendi egonu tatmin etmekten geçiyor. Burada paylaşım yapan herkes ben de dahil bilinçli ya da bilinçsiz insanların hatalarımızı bulması ya da eleştirmesi için değil öncelikli olarak kendi kişisel özgüvenimizi tazelemek ve egomuzu tatmin etmek için paylaşım yapıyoruz. Mesleğimiz hayal satmaktır bizim. Hayallerimizi gerçeğe ne kadar başarılı aktarırsak ya da ne kadar farklı hayaller peşinde koşarsak o kadar mutlu ve başarılı oluyoruz. Bu nedenledir ki herkes grafik tasarım bölümünü kimi zaman ite kaka bile olsa bitirse de alaylı yetişen ancak hayal gücü yüksek meslektaşlarımızın gerisinde kalabilmektedirler. Problemin çaresi ise 4 duvar arasında sıkışmış hissettiğin anda kendini dışarı atmak ve derin nefes almaktır. Bir parça da yaptığın işe bakıp bunu ben yaptım diyerek mutlu olup daha iyisini yapacağım diyerek kendine tabiri yerinde ise "gaz vermektir" Umarım sıkılganlığın sona erer ve devam edersin. İyi ve keyifli çalışmalar.

Hect0R

🌱Yeni Üye🌱
Kaçmak yada başka bir işte çalışmak istemiyorum. Bu en kolayı zaten bunu yapacak olsam bu konuyu açma gereği duymazdım :smile: Benim istediğim birazcık öneri fikir tavsiye vs.. sizlerinde belki böyle durumlarınız olmuştur..Ben bu durumdan kurtulmak istiyorum. Yaşın geçmeden başka meslek seç diyen arkadaşım, biliyorumki o işdede aynısı başıma gelecek. Ben hayatı akışına bırakamıyorum benim en büyük sorunum bu başka bir iş veya bir meslek durumumu değiştirmeyecek yada geçici olarak çözüm olacak. Benim istediğim belkide hayatın içinden bir çözüm mesleki olarak değilde... gibi.. umarım anlatabiliyorumdur derdimi :smile:

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. alwaysbroker çok güzel yazmışsın teşekkür ederim. Umarım bir an önce bu buhrandan çıkarım yoksa günden güne mesleki alanda zayıfladığımı düşünüyorum :sweating:

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Kaçmak yada başka bir işte çalışmak istemiyorum. Bu en kolayı zaten bunu yapacak olsam bu konuyu açma gereği duymazdım :smile: Benim istediğim birazcık öneri fikir tavsiye vs.. sizlerinde belki böyle durumlarınız olmuştur..Ben bu durumdan kurtulmak istiyorum. Yaşın geçmeden başka meslek seç diyen arkadaşım, biliyorumki o işdede aynısı başıma gelecek. Ben hayatı akışına bırakamıyorum benim en büyük sorunum bu başka bir iş veya bir meslek durumumu değiştirmeyecek yada geçici olarak çözüm olacak. Benim istediğim belkide hayatın içinden bir çözüm mesleki olarak değilde... gibi.. umarım anlatabiliyorumdur derdimi :smile:

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. alwaysbroker çok güzel yazmışsın teşekkür ederim. Umarım bir an önce bu buhrandan çıkarım yoksa günden güne mesleki alanda zayıfladığımı düşünüyorum :sweating:

Anladığım kadarıyla senin işle alakalı bir problemin yok ruhsal anlamda sıkıntı yaşıyorsun. Ailene ve kendine vakit ayır. Çık hava al, gez dolaş. Herşeyi kafana takma bırak merdivenleri kapıcı düşünsün sen işine odaklan. Mevcut işinde çalışmaya devam et, kendini işine ver. Son olarak tatil yapmayı unutma, iyi gelir..
Hadi sana kolay gelsin..