Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

site ortalama (css 2.0)

emreurun

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.emreurun.com
arkadaşlar ben bir flash site yaptım.
siteyi ortaladım bir problem yok. fakat browser ı daralttığımda siteyi sola yaslıyor ve yalnızca sitenin sağ tarafından kesiyor. benim istediğim browser ı daralttığımda sitenin iki tarafından da kesip ortasını göstermesidir.

bir kaç sitede denk gelmiştim ama bulamıyorum şuan siteleri. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Benzer konular

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
Bu istediğinizin olabilmesi için öncelikle yaptığınız flashın bu özelliği desteklemesi ona göre kodlanması gerekir. Flash sabit ölçülerde olduğundan css ile yada javascriptle yapacağınız kodlamalar flashı etkilemeyecektir.

gwmaster

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cemilbayram.com
sanırım sizin sorununuz Css ile çözülebilir.
Css dosyasının ıcerısındeki body elementi vardır left degerını degıstıırsenız ortalayabılırsınız

emreurun

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.emreurun.com
flashın kendi içinde değişecek bir şey yok. şöyle söyliyim o zaman:
bu site de ortalı bir site... şuan kullağın browserı daralt.. site sola yapışacak. borwser siteyi yalnızca sağ taraftan kırpacak.. browser ı küçük yaptığında sitenin en sol tarafı gözükecek..
yani benim yapmak istediğim de browser siteyi iki taraftanda kırpsın.. sitenin en solu değil de ortası gözüksün..

sanırım sizin sorununuz Css ile çözülebilir.
Css dosyasının ıcerısındeki body elementi vardır left degerını degıstıırsenız ortalayabılırsınız

öyle yapınca siteyi ortalıyor ama işte browser küçüldüğünde siteyi sola yaslıyor. sağdan kırpıyor yalnızca. bu site gibi oluyor yani..

geniş bir site yaptım. ekran çözünürlükleri düşük olan bilgisayarlarda sitenin ortasını göstermesini istiyorum. örnek site bakıyorum da bulamadım bi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com

emreurun

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.emreurun.com
Biraz araştırma yaptım sizin bu sorununuzla ilgili css ile değil javascript ile çözülebilecek bir durum. Jquery kütüphanesi kullanılarak sayfa genişliği belirlenen ölçüden az olunca scroll cubugunu istenen x y düzlemine gelmesini sağlayabilirsiniz.Bir kaç kaynak ekliyorum inceleyin.

Kolay gelsin.

işime yarayacaktır.. teşekkürler =)

N.design

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.stropiyerci.com
sayfa nın sağ ve sol boşluklarına değer atamak yerine "auto" yaparsan sanırım sorunun çözülecektir...

"margin-right: auto;"
"margin-left: auto;"