Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sitemize yapılan çirkin itham...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kulağımıza gelen "…sitemize benzer bir site görüp, hiç vakit kaybetmeden arı maskotu yapıp çalmıştır. Fikir çalma ile çalışkan olunmaz ancak hırsız olunur..." gibi çirkin ithamlardan dolayı forum adminlerine ait olan ve normal üyelerin erişimine ve yönetime kapalı olan bölümde(üst düzey yönetici fikir paylaşımı alanı: Cahit GÜLDEN, Horus, Volkan ve Gökhan TEKİN), yani AdminYönetici odasında “Maskot belirleme.” ile ilgili, Cahit GÜLDEN hocamızın açmış olduğu başlık ve devamında yapılan görüş bildirilerinin olduğu konuyu yayınlama ihtiyacı hissettik.

Bu gibi çirkin ithamları hak etmediğimizi düşünüyor ve amaçlarının sadece sitemizi karalama girişimleri olduğunu siz değerli üyelerimizin de takdirine sunmak için Forum Üst Yönetimi kararı ile forum duyuruları bölümüne taşınmasının uygun olacağını düşündük.

Açılan konu aşağıdaki bağlantıda görüldüğü gibidir.

Tarihleri ile mesajları görmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

https://www.grafikerler.net/maskot-belirleme-t38697.html

Saygılarımla
Volkan TEKİN
Grafikerler.net

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Söylenebilecek pek birşey yok aslında.
Herkes neler olduğunun farkındadır diye umuyorum.
'Taklitler asıllarını yüceltir.'

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurulduğumuz günden beri yayın anlayışımız ve çizgimiz belli. Lütfen artık herkes en iyi bildiği işi yapsın.

Türkiyenin en büyük siteleri arasında 200 küsüratlı siteyiz. Biz işimizi ciddi alıyor sitemizi seviyoruz. Türkiyenin büyük grafikerler topluluğu GRAFIKERLER.NET !

'Taklitler asıllarını yüceltir.':rolleyes:

Erdem Pasa

Kişisel Rütbe
🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
it ürür,kervan yürür. :)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Hiç şaşırmadım... diyerek başlıyorum cümleme zaten uzun uzun şeylerde söylemek gereksiz.. Kanıtlı, tarihli, saatli, bir fikrin karalanmak istemesi anlam verilemez bir durum.. Madem sizin fikrinizdi neden şimdiye kadar yapmadınız? madem yapmadınız ozman susacaksınız.. Ama meyve veren ağaç taşlanırmış.. Bu atasözünü benimsersek daha çok ithamlar daha çok böyle konular açılır...
Benim hayatta hep uyguladığım bi düşüncem vardır; Eğer 2. isen 1. ile uğraşırsın, Eğer 1. isen 2. senle uğraşır.. ;) bizler yolumuza devam edelim.. Hezarfen'e sevgiyle tekrar merhaba...

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
herkesin dediğine kulak asmayalım herkes herşeyi söyler boşverin bilen biliyor milletin ağzı torba değilki büzelim

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
dedekodu yapana kadar daha hareketli olmalı insan... karalamayi herkes bilir ama biricilik elinde tutmak sadece güçlü yapabilir...

vizyon222

🌟Usta Tasarımcı🌟
ya böle insanlara cezasını bildirmek lazım... kim yapmış bunları öğrenemez miyiz...

sinirlendim açıkcası....

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
109.925 Üyesi (ve hergün artan) olan ve bu kadar ciddi bir üye sayısına rağmen bu kadar nizami, sağlıklı, yararlı paylaşım yapabilen bir platform kıskanılmayı hakediyor. Ve bu nedenle başa çıkamayan kişiler iftira atarak egolarını tatmin ediyorlar. Bu oluşum içinde yer alan hiçbir üyenin böyle birşeye kulak asıcağını sanmıyorum. Ben ki 1 aydır burdayım!

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
* Aylar öncesinden dile getirilip
sonrasında hayata geçirilmiş bir maskot'un
açıkcası tartışılır yanını göremedim (!)

* 100 bin'i aşmış üye sayısına sahip bir kurumun ki
mesleki değerlerin korunmasında öncülük edercesine mücadelesini veren bir topluluğun
böyle bir ithamla karşılaşması üzüntü vericidir.

* İsmi dahi paylaşıma sunulup ,tek bir düsünce altından cıkmamıs bir maskotun (Hezarfen 'nin ) yükselen değerine taşlama çabasından başka birşey değildir.

" Fısıltıyla denize yelken açan insanların körlerden öğreneceği çok şey var ..."
Saygılarımla,
Selim MERCAN

MuGi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Net Alemi Burasi Abi Boyleleri Surekli Olacaktir.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Taklit etmek site olarak bizim için, ateşten uzak durmak gibi birşeydir. Biz arayüzümüzle logomuzla içeriğimizle taklit eden değil, edilen olduk. Eğer biz Türkiye ortalamalarında tüm siteler bazında 200'ler civarına ulaştıysak, beyin takımımızın orjinal projeler üretmesidir. Bu gücü bir araya getirmenin tüm üyelerimize açtığımız gibi, perde arkası yorucu bir zihinsel aktivitesi vardır. Doğru şeyleri, doğru zamanda kullanamayan insanların yerinede düşündüğümüze inanıyorum. Burada pekte dile getirilmeyen bir çok projede yine admin odasında tartışılıyor ve karara bağlanıyor. Hep orjinal şeyleri üretmeye çalışan ekibimize yapılan, maskotun taklit edilmesi suçlamasını bu mesajlarla çürüttüğümüze inanıyorum. Yine eğer bu konuda bir şüphesi olan insanların olabileceği düşünerek, çalışmanın orjinal taslaklarınında tarafımızda mevcut olduğunu bildirir, saygılar sunarım.

ultrAs Deeply

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ultrAslanKarsi.com
Bir taraftan çok üzüldüm :S , öteki taraftan da sevindim sitemizin örnek alınması çok güzel bir olay ..

Sitemiz de emeği geçen , görev alan herkese ve özellikle de siteyi geliştirmek için çabalayan üyelere kendi adıma çok teşekkür ederim ..

"Grafikerler.Net"

:iloveyou:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nedense bende hiç şaşırmadım. Gerçekten en iyi paylaşım sitelerinin içindeyiz. Bu tarz çirkin ve hoş olmayan söylemler muhakak olucaktır. Ne derler kedi ulaşamadığı ciğere mındar der...

VaH_ShE

🌱Yeni Üye🌱
kıskananLar çatLasın :D ben yeni üyeyim ama gerçekten siteyi çok sevdim çok yararLı gerçekten..

KıskanıLmayı kesinLikLe Hakediyo :)

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
sadece höst diyorum...

"Güneş balçık ile sıvanmaz."

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Arkadaşlar bu site herkesin sandığı gibi uydum kalabalığa şeklinde yönetilen bir site değildir.
Belki maddi gücümüz yok ama, ondan daha önemlisi misyonumuz ve vizyonumuz var. Toplam Kalite Yönetimi gerçekten kuralına uygun olarak çalışır, site gelişim ve yönetimi ile alınan kararlar, projeler zamansızlıktan dolayı belki bir süre kesintiye uğrar ama sonunda kesinlikle, bir şekilde sonuçlanır. Maskotta, arayüzümüz ve logomuza dahil paket bir projeydi. Ekibimizin logo ve arayüzü oluşturmasının ardından, bu paketin son ayağı olan maskotuda epey bir gecikmeyle, ortaya çıkarabildik. Biz bu paketi geliştirirken, gerek internetten gerekse başka kaynaklardan, araştırmalar yaptık. Öncelikle logoda "taklit ettiniz" suçlamasına maruz kalmamak için, binlerce logo arasında tarama yaptık. Daha sonra arayüzleri inceleyerek orjinal bir renk kombinasyonuna ulaşmayı hedefledik. bu proje bu ayağı ile oluşturulurken, maskot araştırmalarımız devam etti, gecikmesinde sitemiz yöneticilerinden binbeğenmez Volkan TEKİN'in payınıda unutmamak lazım :).

*Maskot projesi, onlarca taslak ve geceler süren tartışmalar sonucu oluşturuldu.
*Maskot projesi, suçlayan arkadaşlarda dahil hiçbir siteden veya kuruluştan alıntı veya esinlenme değildir.
*Maskot projesi, bir ekip çalışmasıdır, üretici ekip hiçbir zaman alıntıya esinlenmeye taviz vermeyen kişilerden oluşur.
*Maskot projesi, paket bir projedir ve sadece görsel tasarımı kapsamaz. Arı üye uygulamamızda bu paket uygulama kapsamındadır.
*Maskot projesi, Geliştirilebilir bir projedir. Burada açıklayamayacağım yeni aşamaları hazırlanma yolundadır. Şu anda incelediğiniz proje ilk basamağındadır. Sonraki aşamalarını, hep beraber bekleyip göreceğiz.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Günden güne büyüyen gelişen faydalı bir paylaşım sitesi muhtemelen baltalamaya çalışanlar olucaktır.
Ama unutmamak gerekli ki "Güneş balçık ile sıvanmaz"
:iloveyou: