Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sitemyi ftp den hostinge aktarırmısınız?

foca

🌱Yeni Üye🌱
bir arkadaşıma site hazırladım ücretli hostingi aldık ama ftp ile birtürlü aktaramadım benim yerime acilen aktarabilecek güvenilir bir arkadaş varsa çok memnun olurum.

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ftp ile aktarmak şart mı?
Kopyala yapıştır yöntemiyle de yüklenebiliyor web sitesi sunucuya.

foca

🌱Yeni Üye🌱
öylemi ama nasıl hostingi aldığımız sitedenmi yapıcaz bu konuda hiç bilgim yok.daha evvel ücretsiz hostlara aktarabiliyordum.ücretlide takıldım kaldım.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer Ftp ile yükleme yapamıyorsanız.
Size sunucu hizmeti veren firma ile görüşüp sitenizi yükleyeceğiniz sunucunun adresini ve klasörün adını öğrenin.
Tarayıcının adres satırına size verilen adresi yazıp sayfa açıldıktan sonra bir klasörden başka bir klasöre dosya aktarımı yapar gibi yükleyin sitenizi.
Kolay gelsin.

coloneltr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ftp adresi, ftp kullanıcı adı ve ftp şifresi vermişlerdir. onlar varsa kolay.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
bir arkadaşıma site hazırladım ücretli hostingi aldık ama ftp ile birtürlü aktaramadım benim yerime acilen aktarabilecek güvenilir bir arkadaş varsa çok memnun olurum.

Başka kişileri bilgilerinizi vermek çok sağlıklı bir işlem olmaz...
Hosting aldığınız yerle irtibata geçerseniz size yardımcı olurlar diye düşünmekteyim...

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Aldığın hosting siteyi hazırladığın dil ile uyumlu mu?
Eğer uyumlu ise kullandığn panele göre dosyaları atacağın bir konum var. Tüm dosyalarını o klasörün içine atarsın.
FTP den sunucuya bağlanmak içinde ftp programları kullanabilirsin ya da normal şekilde adres çubuğundan http değilde ftp şeklinde kullanıcı adın ve şifrenle giriş yapdıkdan sonra
kopyalayarak, sürükleyerek keserek normal şekilde aktarırsın.

foca

🌱Yeni Üye🌱
boşyere telaş yapmışım. ben zaten sunucuya doğru şekilde aktarmışım.meğer aktarma yaptıktan sonra hosting firmasına haber vermek gerekiyormuş.başta arkadaşa öyle birşey dememişler en sonunda arkadaş kızarak sordu öylelikle site yayına geçti.
Merak ediyorum her hosting firması habermi bekliyor

chopper07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bodrumbilisim.com
Öyle şey mi olur. Siteye atarsın yayına geçer. Siz her bir dosya değiştirdiğinizde de aramak zorundasınız o zaman? hatta yönetim panelli sitenizde de sıkıntılar yaşamanız mümkün o zaman!

foca

🌱Yeni Üye🌱
değiştirmelerde sorun yaşamıyorum fakat seracılık üzerine bir site yaptık mesela güller sayfası açmıyor bazı html olarak yaptığım sayfalarda flashlar göstermiyor bende sorun olduğunu sanmıyorum. hosting firmasının adını yazsammı yazmasammı kimsenin ekmeğiylede oynamak istemem ama bilemiyorum kızdımmmm onlara

foca

🌱Yeni Üye🌱
siteyi hacklediler iptal ettik başka denemeye karar verdik.

elifs

🌱Yeni Üye🌱
çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim bi arkadasıma rica ettim. o girdi onada eski resmi gösteriyor. neden olabilir. acil cevap bekliyorum

Son düzenleme:

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Eğer o arkadaşınızda siz güncellemeden önce siteyi ziyaret etti ise bazı browserları sıfırlamadıkca güncelleştirmeleri gösteremeyebiliyor. Bende benze sorunlarla karşılaşırdım firefoxda aynı hata olurdu ama internet explorerde olmuyordu. Eğer sorun böyle değilse anca attığınız dosyaya bi bakın derim

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
değiştirmelerde sorun yaşamıyorum fakat seracılık üzerine bir site yaptık mesela güller sayfası açmıyor bazı html olarak yaptığım sayfalarda flashlar göstermiyor bende sorun olduğunu sanmıyorum. hosting firmasının adını yazsammı yazmasammı kimsenin ekmeğiylede oynamak istemem ama bilemiyorum kızdımmmm onlara

bence vermelisiniz firma ismini çunku gerçekten boyle bir sistemleri varsa çok saçma birşey. ben sürekli olarak ftp kullanıyorum gün içerisinde birsürü dosya alışverişi yapıyorum ftp ile her defasında arayıp bilgi mi vereceğim nasıl bir saçmalıktır bu?

çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim bi arkadasıma rica ettim. o girdi onada eski resmi gösteriyor. neden olabilir. acil cevap bekliyorum

sayfayı ctrl+f5 ile yenileyin, o da olmazsa eğer tarayıcınızın internet geçmişini temizleyip deneyin düzelecktir.

muradi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
filezilla_domainre_rehberi_4a6722f0ba401.gif

Bilgisayarınızda hazırlamış olduğunuz tasarımları yada herhangi bir dosyayı sunucunuza aktarma için önce biraz zahmete girin mesela google dan filezilla isimli ftp programından yararlanabilirsin programı indirip kurduktan sonra acın ve üst kısımda
Adres yazan kısmına : siteismi.com
User kısmına : Ftp kullanıcı adını
password kısmına : Ftp şifrenı

giriş yaptıktan sonra genelde dosyaları atacagın yer 2 klasor altında olur bunlardan biri "www" diğeri ise " public_html"

sonrasın sürükle yontemı ile yada ftp programından soldakı pencereden dosyalarını atabilirsin ha attıktan sona hostingden onay almam gerekıyor die bi saçmalık olmaz bunu sana anlatan yada solıyen firmadan da şüphe duyarım hosting firmanı değiştirmelisin kanımca