Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

söve modeli lazım :)

tubikaks

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar yenı bir işe giriştim Autocad bılmıyorum inşallah öğrenıcem ama öncelıkle bana dış cephede kullanılan dekoratif urunler lazım söve denızlık kartonpier modelleri falan elınde olan varmı pleasee:)

Siyah Mamba

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yenı bir işe giriştim Autocad bılmıyorum inşallah öğrenıcem ama öncelıkle bana dış cephede kullanılan dekoratif urunler lazım söve denızlık kartonpier modelleri falan elınde olan varmı pleasee:)

Merhaba arkadaşım.Autocad ti neredeyse 4 yıLdır kullanıyorum.Kalıp ve proje çizimlerinde kullanıyordum.Bende şuanda kendi mesleğimin dışında bir yerde çalışıyorum.Alan olarak aynı belki ama bu konuda çok fazla bilgim yok.Ben de senin gibi dış cephe tasarımındayım.O yüzden dış cephe tasarımını CorelDraw programı ile yapılıyormuş.Autocad ile olmaz demiyorum ama kısa ve basit bir yol varken autocad ten vazgeç derim ben.Yeni oldugun için çok zorlanıcaksın zaten.Ben bildiğim halde başaramadım.Karar genede senin...

BoL çizimLi günLer diLerim sana ...

selcukfbsu

🌱Yeni Üye🌱
ben prekast tasarımcısıyım arkadaşım söve,kat silmesi vb. benzeri modelleri autocad te çizerken acayip zorlanırsın ben rhinoceros kullanıyorum.Bu konuda yardım etmek isterdim ama yapamam.link vermek serbestmi bilmiyorum kuralları yoksa incelemen için bi siteyi tavsiye ederdim sana.

sekey

🌱Yeni Üye🌱
kesinlikle corelde daha kolay daha basit ve senn için anlaşılması daha kolay zaten bi kaç kez cizdikten sonra cok basit gelicek bencede corel kullanmalısın

karanfil54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
senin işin corede çözülür bencede

seçkin akkaya

🌱Yeni Üye🌱
hekez tavsiye etmiş bende demeye gerek yok belki ama yazmak istedim :)) ben de 1 yıl kadar dış cephe giydirme ve reklam firmalarında çalıştım ve sadece corel programını kullanırlar genelde hem kolay çizimi olduğundan hemde voktör tabanlı bi program cnc geçişi kolay olduğu için o yüzden coreli öğren çok işine yarar

msozer

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.biancaboya.com
Bende söve firmasında çalışıyorum autocad de tasarlıyoruz. Söve modellerine buradan bakabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

turkgaraj

🌱Yeni Üye🌱
acıkcası ben diğer arkadaşlara katılmıyorum.dış cephe kaplaması derken alcı ile ilgili olarak ve söve makinaları kesim tezgahları genellikle dwg uzantılı dosyalar acıp işlem yapabiliyor.onunu için sadece ve sadece autocad programı kullan.reklamcıysan dış cephe görseli oluşturmak istiyorsan coreli kullan ama imalat için birebir ölçü için sadece autocad derim.şimdi diyceksinizki corelden dwg uzantılı exportla.autocad de import yaptıgın zaman kenarları kırık cıkıyor.onun için coreli unut bu iş için sadece autocad.yaptım çünkü oradan biliyorum..
model üretmek içinde sıvama tezgahı yani boya ya kalıbı verdigin tezgahın duvara gelen kısımlarını baz alarak yükseklik ve en ölçüsünü girerek iç kısma bakan yerlerini kendin de tasarlıyabilirsin.ama belli başlı tasarımlar var tabikide.onlarıda google söve modeli yazarsanki bazı sitelerde bunları ölçüsüde bulunmaktadır.bende zamanında bi firma için kesim tezgahına uygun modeler üretmiştim.yalnız sildim :)

myxtr

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar dış cephe söve giydirme nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz

hakan32

🌱Yeni Üye🌱
söve uzmanı

merhaba 8 yıla aşkın söve işiyle uğraşıyorum kesim autocat çizim yardım almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir sairim26@hotmail.com