Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sonunda obje çizdim..!!

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işte başardım objelerim benim objelerde bunlar olur zaten :D :D

nasılım siizce :smile: sakın güzel demeyin ama bu bana bişey kazandırmıycak biliyorum hatalarımı yüzüme pardon monitöre vurun hadi :D

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
buyrunuz efendim çok istediniz kıramadım obje çiziyim dedim karşımda bi tek bilgisayar gördüğüm için hoparlör ve defterimin üzerinde ders çalışırken bi tek converse resmi vardı onu çizdim :D

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Biraz acele etmişsiniz yalnız..Çok daha fazla araştırma ve deneme yapsaydınız keşke..2. obje nedir hiç anlayamadım mesela..?

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok fazla arayış çizgileri kullanmalısın...
ve göründügü gibi formlarda problemler var
çiziminin tümünde form sorunu oldugundan yüzeysel duruyor
ve objeler ortaya çıkmıyor.Bu sorunda suje tarafından zor algılanıyor
ve gözü yoruyor
çizimin hakkındaki tavsiyelerim:
1.objelerı ıyı gözlem yaparak etüt etmeye çalış ve
asla birebir etüt etmeden ışık-gölgeye geçme...

2.birebir etüt ettikten sonra kalem yardımyla oranları ölç
ve gözden geçirmeye çalış

3.Ve daha sonra emin olduktan sonra ışık-gölgeye
başla ama unutma ışık gölgeyi etkisini çizgiler sayesınde verirsin
diger iki objede kalemin yanını kullanmışsın ve lekesel olarak ifade etmişsin
ve bu teknik algılamayı ve çizgi degerini düşürmüş...

4.çalışmanın ışık-gölge degerini verdikten sonra degerını ölçmek için
1 gözünü kapatarak çalışmaya bak ve gözünü rahatsız eden
koyulukları azaltmaya çalış arkadaşım...
başarılar:..

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok fazla arayış çizgileri kullanmalısın...
ve göründügü gibi formlarda problemler var
çiziminin tümünde form sorunu oldugundan yüzeysel duruyor
ve objeler ortaya çıkmıyor.Bu sorunda suje tarafından zor algılanıyor
ve gözü yoruyor
çizimin hakkındaki tavsiyelerim:
1.objelerı ıyı gözlem yaparak etüt etmeye çalış ve
asla birebir etüt etmeden ışık-gölgeye geçme...

2.birebir etüt ettikten sonra kalem yardımyla oranları ölç
ve gözden geçirmeye çalış

3.Ve daha sonra emin olduktan sonra ışık-gölgeye
başla ama unutma ışık gölgeyi etkisini çizgiler sayesınde verirsin
diger iki objede kalemin yanını kullanmışsın ve lekesel olarak ifade etmişsin
ve bu teknik algılamayı ve çizgi degerini düşürmüş...

4.çalışmanın ışık-gölge degerini verdikten sonra degerını ölçmek için
1 gözünü kapatarak çalışmaya bak ve gözünü rahatsız eden
koyulukları azaltmaya çalış arkadaşım...
başarılar:..

çok teşekkür ederim ama dediklerinden bişey anlamadım :smile: ama öğrenicem o ışık gölgeyi merak etme :D daha iyi çizmeye çalışıyorum ama sanırım webcam le çektiğim için ışık ta tepeden vuruyo baya bi zorlanıyom ama çizmekten değil resmi çekmekten :sadsmile: :rofl:

bunu yeni çizdim umarım olmuştur pek emin değilim ya :worried:

resmin üstüne gölge yapıp çekiyorum böylece parlamıyo :D

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu çiziminde daha serbest çizgiler var
ama anlattıgım gibi sorunlar devam ediyor ve
bu sorunları çözmek için daha çok çizmek gerekiyor
çünkü çizdikçe el gelişir ve yineliyorum
çizdikçe hatalar daha çok kavranır ve üzerinde duru
larak başarıya ulaşılır...

narcotic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başlangıç için güzel...kalemi bazı yerlerde çok bazı yerlerde gerektiği kadar bastırmalısın..işte burda çizgilerin önemi ortaya çıkıyor..araştırma çizgilerini bolca kullanmalısın...çok acele etmişsin sanırım..mesela ayakkabı çizimin kaç dakka sürdü??? hoparlör olduğu gerçekten anlaşılmıyor..mekan çizgisiyle belli etseydin masayı daha anlaşılır olabilirdi..ışık gölgeyi uygulamamanında payı var tabi..bi de kameran çok bulanık gösteriyo çizimlerini...çizgilerin hiç anlaşılmıyo monitör başında..imkanın varsa başka bi makineyle çek fotoğrafları böylece daha verimli ve sana katkı sağlıyacak yorumlar alabilirsin...komşudan iste mesela :D ve yine söylüyorum bence bi resim kursu şart grafikerlik düşünüyorsan..çünkü bu çizimlerin sınav başarısı için yeterli değil biliyorsun zaten..ışık-gölge olsun tarama leke oran orantı vs. bunları daha doğru ve daha çabuk öğrenebilirsin bu sayede..evdede öğrenebilirsin kendi çabalarınla ama vakit çok önemli..sınav yaklaşıyo ve bu iş hiçte kolay deil..bilirkişiden yardım alman daha hızlı ve kendinden emin ilerlemeni sağlıcaktır bence...ama çalışmaya devam aklından grafikerliği çıkarırsan bile çizmeyi bırakma..resim yapabilmek bir lütuftur bence..iki çizgiyi biraraya getiremeyenler var değil mi?? şanslıyız biz boşveeerrr :D:D başarılar...

Son düzenleme:

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
bence qöLqeLemeye qeçmeden önce sadece çizimLer yapman qerek.biraz sabır çizdikçe hataLarını qörcksn daha snra qöLqeLeme üzernde yoqunLaşmanı tavsiye ederim.qerçi bnde öqrenciyim bu işi daha iyi biLen arkdşLar sana yardmcı oLmya çaLışıyor ztn dikkate aLarak birdaha birdaha dene.ve son oLarak kitap üzerndeki resmden çizdqini beLirtmişsin qerçek objeLer kuLLanark çizmen senin yararına oLur arkdşm.başarıLar..

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu çiziminde daha serbest çizgiler var
ama anlattıgım gibi sorunlar devam ediyor ve
bu sorunları çözmek için daha çok çizmek gerekiyor
çünkü çizdikçe el gelişir ve yineliyorum
çizdikçe hatalar daha çok kavranır ve üzerinde duru
larak başarıya ulaşılır...

hmm anladım peki teşekkürler tavsiyelerin için :smile:

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başlangıç için güzel...kalemi bazı yerlerde çok bazı yerlerde gerektiği kadar bastırmalısın..işte burda çizgilerin önemi ortaya çıkıyor..araştırma çizgilerini bolca kullanmalısın...çok acele etmişsin sanırım..mesela ayakkabı çizimin kaç dakka sürdü??? hoparlör olduğu gerçekten anlaşılmıyor..mekan çizgisiyle belli etseydin masayı daha anlaşılır olabilirdi..ışık gölgeyi uygulamamanında payı var tabi..bi de kameran çok bulanık gösteriyo çizimlerini...çizgilerin hiç anlaşılmıyo monitör başında..imkanın varsa başka bi makineyle çek fotoğrafları böylece daha verimli ve sana katkı sağlıyacak yorumlar alabilirsin...komşudan iste mesela :D ve yine söylüyorum bence bi resim kursu şart grafikerlik düşünüyorsan..çünkü bu çizimlerin sınav başarısı için yeterli değil biliyorsun zaten..ışık-gölge olsun tarama leke oran orantı vs. bunları daha doğru ve daha çabuk öğrenebilirsin bu sayede..evdede öğrenebilirsin kendi çabalarınla ama vakit çok önemli..sınav yaklaşıyo ve bu iş hiçte kolay deil..bilirkişiden yardım alman daha hızlı ve kendinden emin ilerlemeni sağlıcaktır bence...ama çalışmaya devam aklından grafikerliği çıkarırsan bile çizmeyi bırakma..resim yapabilmek bir lütuftur bence..iki çizgiyi biraraya getiremeyenler var değil mi?? şanslıyız biz boşveeerrr :D:D başarılar...

zaten çok kısa sürede çiziyorum ayrıca kurs işini bi ara ayarlıycam zaten ailem çizimlerimi görünce kursa göndermeye kara verdiler ama gerçekjten hiçbirşey bilmiyorum karakalem hayatımda hiç yapmadım zaten sınava şansımı denemek için gircem yani pek bi iddiam olmasa da deniycem ama karar verirsem ciddi olarak kursa gidicem hem ben komşularımla pek muhattap olmuyorum :D
zaten hem öss ye çalışıp hemde öys ye çizim çalışırken o çizgileri arada bi kaç dakka içinde çiziyorum belki yaza doğru öss yi geçince kursa gider daha iyisini çizmeyi başarabilirim tavsiyelerin için teşekkürler :D :D

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence qöLqeLemeye qeçmeden önce sadece çizimLer yapman qerek.biraz sabır çizdikçe hataLarını qörcksn daha snra qöLqeLeme üzernde yoqunLaşmanı tavsiye ederim.qerçi bnde öqrenciyim bu işi daha iyi biLen arkdşLar sana yardmcı oLmya çaLışıyor ztn dikkate aLarak birdaha birdaha dene.ve son oLarak kitap üzerndeki resmden çizdqini beLirtmişsin qerçek objeLer kuLLanark çizmen senin yararına oLur arkdşm.başarıLar..

hmm... bunları dikkate alacağım :wink: zaten çizdikçe eski çizimlerimi ben kendim eleştiriyorum :wink: teşekkürler :smile:

designer_designer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede başlangıç için güzelll:):) devam ett nursell kim tutur senii:D ama biraz kalabalık olsun kompozisyonun ;) gün geçtikçe hergün 1 veya 2 şer obje artırarak çiz:) başarılarr...

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
başlangıçsa bencede bi mahsuru yok :D ama başlangıç değilse müzik falan olaylarınıda değerlendir belkide kulağın iyidir fülüt falan :D umarım kızmazsın bunlar şakaydı tabi itici bi güçte olabilir yani yorumun en güzel kısmıda bu her yorumu kendine göre motiive edici bişey olarakta algılayabilirsin seni körertecek bişey olarakta algılayabilirsin umarım beni utandıracak resimleri eklersin buraya... Şimdiden Başarılar..

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başlangıçsa bencede bi mahsuru yok :D ama başlangıç değilse müzik falan olaylarınıda değerlendir belkide kulağın iyidir fülüt falan :D umarım kızmazsın bunlar şakaydı tabi itici bi güçte olabilir yani yorumun en güzel kısmıda bu her yorumu kendine göre motiive edici bişey olarakta algılayabilirsin seni körertecek bişey olarakta algılayabilirsin umarım beni utandıracak resimleri eklersin buraya... Şimdiden Başarılar..

müzik kulağım iyidir nerden tahmin ettin :D ayrıca gitarım da var ama ben resim kulağımın da iyi olmasını istiyorum sanat bende çok fazla herşeyden anlıyorum ayrıca seni niye utandıracakmışım ki :wink: ayrıca ben her yoruma göre kendimi geliştiriyorum beni süreklü eleştirebilirsiniz çünkü övülmek benim bi işime yaramz :D

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pekte mütevazisiniz... demek sanat sizde çok fazla herşeyden anlıyorsunuz... Aslında resimden anlamıyorsunuz... gerçi sanat anlayışı insandan insana değişir... beni utandıracak resim derkende bunu demek istiyordum iyi bi resim çizeceğinizi düşünmüyorum beni utandırabilirseniz ne mutlu size.. Saygılar.

designer_designer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
azim ve hırs olduktan sonra neden olmasın?? hepimiz annemizin karnında mı öğrendik desen çizmeyi.. sanatla ugraşmadan sanatın ne oldugunu anlayamassın zatenn..onu araştırıp ugraşırken zaten herkesin hayal dünyasında bişeyler birikir sanatla ilgili.. insanların bakış açıları degişir..devamm nursell ;) :):)

Son düzenleme:

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pekte mütevazisiniz... demek sanat sizde çok fazla herşeyden anlıyorsunuz... Aslında resimden anlamıyorsunuz... gerçi sanat anlayışı insandan insana değişir... beni utandıracak resim derkende bunu demek istiyordum iyi bi resim çizeceğinizi düşünmüyorum beni utandırabilirseniz ne mutlu size.. Saygılar.

önce kursa gidicem ve eğer sizin gibi eğitim alabilme şansım olursa elbetteki resimlerim mükemmel olucak ancak ben eğitim almadığım halde resimle ilgileniyorum ki başarısız olma nedenim bazı püf noktalarını resmin bilmemem bunun dışında kursa giden herkes resim yapabildiği için bende yapabilirim diye düşünüyorum :wink:

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede başlangıç için güzelll:):) devam ett nursell kim tutur senii:D ama biraz kalabalık olsun kompozisyonun ;) gün geçtikçe hergün 1 veya 2 şer obje artırarak çiz:) başarılarr...

çok kalabalık olacak söz :D diyorum ama benim objeler hep yalnız arkadaşları pek yok :smile:ama arkadaş çizecem :D

nurrsell

🏅Acemi Tasarımcı🏅
azim ve hırs olduktan sonra neden olmasın?? hepimiz annemizin karnında mı öğrendik desen çizmeyi.. sanatla ugraşmadan sanatın ne oldugunu anlayamassın zatenn..onu araştırıp ugraşırken zaten herkesin hayal dünyasında bişeyler birikir sanatla ilgili.. insanların bakış açıları degişir..devamm nursell ;) :):)

valla ben annemin karnında öğrenmedim önce hayatı öğrenirsin sonra çizersin bende önce bakmak sonra görmek istiyorum ama ben çizmek istiyorum ne görürsem sadece görmekle yetinmeyip çizmek istiyorum seyirci kalamayacağım kadar güzel manzaralar görüyorum ve ben seyirci kalmak istemiyorum
belki bu zamana kadar çizdiklerimi hiç beğenmediniz eleştirdiniz ama ben daha yeniyim 1 ay önce resimleri çizmeye başladım ve bunun zaten bende bir tutku olduğunu anladım çizerken ben buyum dedim yada bu olmalıyım ama sadece sizden doğru yolu göstermenizi bekledim mükemmel değilim zaten kimse değildir ama birşeyleri bşarmak için çalışmak çok çalışmak lazımdır değil mi bundan sonra çok çalışacağım hayallerim için :smile: