Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Spielbergden yeni fim çalışması (ermeni soykırımı)

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sabah gazeteleri okurken malum olduğu üzere bir çok haber sinirlerimizi zıplatmaktan başka bir işe yaramıyor ama halen yapım aşamasında olan bir film haberi beni dahada sinirlendirdi... 15.02.2012 tarihli hürriyet gazetesinin haberi aynen şöyle;

Yönetmen Steven Spielberg ve senarist Steven Zaillian 'Ermeni soykırımı' konulu film çekecek iddiası.Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg, arşivindeki Yahudi soykırımı ile ilgili belgelerin yanına ‘Ermen soykırımı’ ile ilgili dosyaları da eklediğini açıkladı. Bu açıklama, Ocak 2011’de gündeme gelen Spielberg ‘Ermeni soykırımı’ konulu bir film çekecek iddiasını tekrar gündeme getirdi.

'Schindler'in Listesi' filminde birlikte çalışan yönetmen Steven Spielberg ve senarist Steven Zaillian, bu kez '1915 soykırımı' için bir araya geliyor iddiaları Ermeni basınında yer aldı.

‘1915 Ermeni soykırımı’nı konu alan bir film için Spielberg ve Zaillian, Ermeni Ulusal Sinema Merkezi'yle masaya oturduğu ve filmde dünyaca ünlü isimlerin rol alacağı belirtildi.

'SCHINDLER'İN LİSTESİ'

Spielberg'in yönettiği 1993 yapımı 'Schindler'in Listesi', 'tüm zamanların en iyi filmleri' arasında gösteriliyor. 300 milyon doların üstünde gişe hasılatı elde eden film Oscar, Altın Küre, BAFTA ve Grammy ödülleri kazanmıştı.

---buda demek oluyorki Spielberg gibi bir yönetmenin elinden çıkan ermeni soykırımını destekleyen bir film ile ermeniler birkaç yıl sonra kahraman sınıfında olacaklar...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
ne yazık ki üzücü,
ama ne olursa olsun son dönem Osmanlı Tarihi ve Türk Tarihine bakma zahmetinde bulunurlarsa, gerçeklerle yüzleşeceklerdir.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
bizde Angelina Juli ile hocalı katliamını çevirelim, olmaz mı?

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
--iyide angelia abla orada hangi rolü üstlenecek... :wink:

"In the Land of Blood and Honey" türkçesi Balkan isimli filmin senarist ve yönetmeni anladığım kadarıyla, Filmde Sırp-Boşnak savaşı ve işlenen soykırım ile savaş suçlarını anlatmış.
https://www.ny1.com/content/ny1_liv...debuts-tale-of-balkan-wartime-love-in-chelsea

Srebrenitsa Soykırımı'nda bir gece 8000 boşnak resmi verilere katledilmişti, 10000 civarındaki esir ise halen kayıp ( https://tr.wikipedia.org/wiki/Srebrenitsa_katliamı )

Birileri de Hocalı katliamını anlatabilmeli, belki ozaman soykırımı kim neden yapıyor herkez öğrenir.
https://video.google.com/videoplay?docid=-8012256244273641788

sizce yapabilir miyiz?

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
üzülerek hayır diyeceğim biz hocalı katliamını kimseye anlatamayız.. biz söyler biz dinleriz.. 1800 lü yıllarda nasıl dünya siyasetine yön verenler Churchill ve stalin ise şimidlerde de yön verenler aynı kişilerin torunları.. paylaştığın değerli videoda da anlatıldığı gibi güç peşinde koşan ve osmanlı ile iran ı hedef alan rusya içindeki ermenileri karabağ bölgesine sürüp üstüne çok zaman geçmeden yine aynı rus yönetimi aynı ermenilere çeşitli vaatlerde bulunup osmanlıya karşı ikilli oynuyorsa ve ermenilerde bu ğüçlülük ve zayıflık dönemlerine göre katliamlarda bulunuyorsa .. günümüzdeki amerika fransa gibi ülkeler aynı bölgelerin kontrolüne hala sahipler. ve istedikleri gibi filmde çevirirler dolapta çevirirler... Roman yazarı Elif Şakaf ın dediği gibi bizler tarihi hafızaya sahip değiliz.. unuturuz unutturuluruz herşeyi... onlar yeniden yazarlar tarihi bize olmayan şeyleri öğretirler...bizde inanırız..

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dedelerimin isledigi bu soykirima ben ortak olmak istemiyorum
Ermenilerden ozur diliyorum.

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dedelerimin isledigi bu soykirima ben ortak olmak istemiyorum
Ermenilerden ozur diliyorum.

bazı ülkelerin kışkırtmasıyla geçmişte yaşanan kötü bir olaya şimdilerde üzülmekte sevinmekte yersiz.. siz üzülmeyin çok önemi yok... ama bundan büyük haz alan binlerce kişi var emin olabilirsin... ülkemizde siyaset çingene kavgasından öte bir şey değil lakin dünya siyaseti diyince adamlar 100 yılı kapsayan planlarla hareket ediyorlar

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

zzx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
--her konuda yalanlama yapılmış bir haber bu.. ne atatürk filmini isteriz sayın yönetmenden nede ermenilerle ilgili bir film. dünyanın onayladığı, beğendiği ve filmleriyle hasılat rekorları kıran bir yönetmenin siyasi ağırlığı olan bir film çekmesinin taraftarı değilim.

dünyada siyasi eğilimleri olmayan yada onlarla ilgili bir film çekmemiş bir tane bile yönetmen bulamazsın