Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

SRKN Reklam ajansı için bir logo tasarımı

uslanmazserkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
reklam ajansı için yaptığım bir logo tasarımı
Değerli yorumlarınızı bekliyorum

logokopyay.jpg

radser87

🌱Yeni Üye🌱
renkleri güzel kullanmışsın ama bütüne baktığımda o çizgileri bağdaştıramadım tasarımla.reklam ajansı yazısıda orda ne bilim olmamış gibi.yani bence.

Rıdvan KAYAHAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.erkaytasarim.com
Çalışma cok hoş olmasına karşın reklam ajansı yazısı biraz hatta dazlasıyla küçük kalmış.
Orayada bi el atarsan daha sağlıklı sonuçlar elde eder daha olumlu yorumlar alırsın...

bigmuntha

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.umaycubukcu.com
Gayet hoş bir çalışma ellerine sağlık. Ben de arkadaşa katılıyorum, reklam ajansı yazısı biraz daha büyük olabilir. Ayrıca üstteki yıldızlarda farklı bir renk isziyor sanki (magenta gibi...), belki öyle daha albenili olabilir. Tekrar ellerine sağlık...)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Desem ki ajansınıza bir grafiker geldi... Bir talihsizlik arşiviniz gitmiş... Logonuz lazım... Aynı efektleri aynı değerlerde uygulama ihtimali sizce % kaçtır? ihtimaller kurumsala zarar verir mi, vermez mi?

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Desem ki ajansınıza bir grafiker geldi... Bir talihsizlik arşiviniz gitmiş... Logonuz lazım... Aynı efektleri aynı değerlerde uygulama ihtimali sizce % kaçtır? ihtimaller kurumsala zarar verir mi, vermez mi?

ÇOk haklısın efoja bende bunu yaparım hep yani efekt olayını ,fakat hiç bu şekilde düşünmemiştim :worried:
Gerçekten çok iyi oldu bu örneğin çok teşekkür ederim :)

Romeo85

🌱Yeni Üye🌱
çok haklısınız.. bu gogoyu tek renge düşürelim :) olmazmı

bigmuntha

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.umaycubukcu.com
Bu konuda ne ayazıkki katılmıyorum size...

Ben de genel olarak logoların vektörel olmasından yanayım, yanlız boyutlu ve efektli kurumsal ve çok güzel logolar var, bunları sadece arşiv kaybolur ve bir daha aynısını yapamazsak mantığıyla yapılmaması gerektiğine tamamen karşıyım, olmaz öyle şey :D

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konuda ne ayazıkki katılmıyorum size...

Ben de genel olarak logoların vektörel olmasından yanayım, yanlız boyutlu ve efektli kurumsal ve çok güzel logolar var, bunları sadece arşiv kaybolur ve bir daha aynısını yapamazsak mantığıyla yapılmaması gerektiğine tamamen karşıyım, olmaz öyle şey :D

EVet buda çok mantıklı :D

ARsiv kaybolacak diye çalışmayı kısıtlamaktansa bol bol çoğaltmak kopyalamak :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Hayır söylemeye çalıştığım logoda efektler hatadır. Logolar basit ve çizgisel hatlarla etkileyici olmayı başarabilmelidir. Arşiv kayboldu sadece örnekti. Ayrıca gerçekten üzülerek söylüyorum benim elime çizmem gereken bir logo geldiğinde efekt varsa arkadaşımın grafikerliğinden şüphe ediyorum. Diyorum bu adam bu logoyu siyah beyaz bastırsa ne olacak? Vermiş alta gölgeyi.... logo atıyorum zaten koyu renk! al sana çamur... Ya da küçük baslacağını düşünün... Boğuldu gitti yazıyı okuyana aşkolsun! ne diyim ver berat... Bir logo tasarlanırken intermette düşüneceksiniz, kuşe kağıtta düşüneceksiniz, fantezi kağıtta düşüneceksiniz, gazete kağıdında düşüneceksiniz, büyük düşüneceksiniz, küçük düşüneceksiniz, renkli düşüneceksiniz, siyah beyaz düşüneceksiniz... logonuz her ortama girebilecekse su gibi kabına uyum sağlayacaksa olmuştur! Ha yok ben şuraya böyle buraya böyle uygularım ne olacak? derseniz, kurumsal nerede kaldı? derim...

bigmuntha

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.umaycubukcu.com
Yanlız şöyle de bir konu var, mesela Knorr benim müşterim, logolarında bahsettiğiniz gibi degradeler ve geçişler var. Yanlız böyle global markalarda logolar için guideline oluşturuluyor. Bahsettiğiniz gibi aynı logonun koyu zeminde kullanımı, gerekirse degradesiz versiyonu ve hatta siyah beyaz versiyonu bile mevcut, asıl kurumsal kimlik bence budur. Örneğin Kanal D için de bu geçerlidir, aynı logonun eminim ki düz renklisi ve S/B olan vresiyonları da vardır...

Sanırım böyle çalışmalar yapmamak yerine, iyi bir guideline oluşturmak en mantıklısı, bu benim tabii ki şahsi fikrimdir...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Yanlız şöyle de bir konu var, mesela Knorr benim müşterim, logolarında bahsettiğiniz gibi degradeler ve geçişler var. Yanlız böyle global markalarda logolar için guideline oluşturuluyor. Bahsettiğiniz gibi aynı logonun koyu zeminde kullanımı, gerekirse degradesiz versiyonu ve hatta siyah beyaz versiyonu bile mevcut, asıl kurumsal kimlik bence budur. Örneğin Kanal D için de bu geçerlidir, aynı logonun eminim ki düz renklisi ve S/B olan vresiyonları da vardır...
Sanırım böyle çalışmalar yapmamak yerine, iyi bir guideline oluşturmak en mantıklısı, bu benim tabii ki şahsi fikrimdir...

Bu söylediğiniz altını çiziyorum GLOBAL markalar için... Yani milletin beynine zaten kazınmış. Siz yeni bir firma için bunu yapmaya kalkarsanız o firmayı iyi bir şekilde tanıtmayı başaramazsınız. Çünkü her ortamda ayrı bir logo olarak algılanacak... aynı firma olduğu fikri çoğu insanda olmayacak. Öncelikle ismi insanların beynine kazıyın. Sonra bu tip çalışmalara girebilirsiniz...

bigmuntha

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.umaycubukcu.com
Her ortamda dediğiniz, zaten yaptığınız boyutlu logoyu web dahil olmak üzere ofset basılabilecek her turlu materyalde kullanabilirsiniz. Benim bahsettiğim çok majör alanlar, herhangi bir kupa veya tshirt baskısı, veya metale kabartma gibi alanlarde kullanma ihtimaliniz zaten düşük...

Neyse sanırım bu konuyu fazla uzattık, logoların vektörel ve basit olması yönünde bende size katılıyorum. Yanlız tekrar aynı logoyu yapmak gerekirse yapamayız mantığıyla boyutlu ve gölgeli bir logo yapılmamasına karşı çıkmıştım sadece, güzel bilgi alışverişi oldu, teşekkür ederim.)

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
başarılı bi çalışma fakat ajans yazısı biraz daha büyük olabilirdi

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Her ortamda dediğiniz, zaten yaptığınız boyutlu logoyu web dahil olmak üzere ofset basılabilecek her turlu materyalde kullanabilirsiniz. Benim bahsettiğim çok majör alanlar, herhangi bir kupa veya tshirt baskısı, veya metale kabartma gibi alanlarde kullanma ihtimaliniz zaten düşük...

Neyse sanırım bu konuyu fazla uzattık, logoların vektörel ve basit olması yönünde bende size katılıyorum. Yanlız tekrar aynı logoyu yapmak gerekirse yapamayız mantığıyla boyutlu ve gölgeli bir logo yapılmamasına karşı çıkmıştım sadece, güzel bilgi alışverişi oldu, teşekkür ederim.)

ben teşekkür ederim... ben o örneği sadece buna benzer her topikte aynı şeyleri yazmış olmayayım diye vermiştim. Çünkü buna benzer topiklerde
son yazdıklarıma benzer yorumlarım çok; belki bu açıdan da düşünülür diyeydi çabam. Kolay gelsin.

erpabilişim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.akyazigunlugu.com
Bencede çünkü iş kurumsalsa ve bilgiler silinse dahi sonuç olarak aynı logo birçok pcde olabilir yada çoğu yerde kullanılmış olabilir. Web sitelerinden alınabilir. Hepsinin birden silinme ihtimali bence %1 bile yoktur. Saygılarımla!...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bencede çünkü iş kurumsalsa ve bilgiler silinse dahi sonuç olarak aynı logo birçok pcde olabilir yada çoğu yerde kullanılmış olabilir. Web sitelerinden alınabilir. Hepsinin birden silinme ihtimali bence %1 bile yoktur. Saygılarımla!...

ben şimdi imdat diye bağırsam belki başka bir şey söylemeye çalışmıştır der misiniz ki acaba?