Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

stüdyo fotoğrafçılık ekipmanı

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba..
bana stüdyo fotoğrafı içinde kullanılan ekipmanların, flaşların deyalı açıklamaları,

ışık kullanım kaynakları , açıklamaları ve nasıl kullanıldıkları lazım...

yardımcı olursanız çook sevinirim

fihi_ma-fih

🌱Yeni Üye🌱
Kullanım amacı nedir ? Yani yapacağın çekimlerle alakalı olarak bilgi aktarırmısın ?

bekmany

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar,
Ürün Çekimi yapabilmek için küçük bir sütüdyo Kurmam Lazım,
Stüdyoda Kullanılacak tüm ekipmanlar nelerdir,
Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim,
Elimde FujiFilm FINEPIX S4500 Fotoğraf makinası var başka da hiçbir
ekipmanım yok.
Çekilecek ürünler gıda maddeleri; paketleri ve ambalajları,cam kavanozlar, teneke kavanozlar vs.

mystudio35

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşım elindeki makineyle bir kere bu işi yapman zor olur amatör yapmak niyetinse o başka ama sana kısaca bilgi vereyim satış noktalarında flasha hasas ampuller var flashın patladığında oda patlıyor en azından 2 tane ondan alman gerekli en azından bir tane flahsın olması gerekli çadır alman gerekli (küçük ürünler için) altına parlak flexi alman gerekli yani bişi yapabilmen için adam akıllı 10 bin tl gözden çıkartman lazım ha bunları ucuza getirdiğinde ise yani bazıları yapıyor normal ışık filan amatör olur istediğin sonucu elde etmen çok zor olur

bekmany

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar;
Canon 600D, 4x6 m lik beyaz sonsuz fon,3 adet 400lük paraflash, 2 tanesine softbox, tetikleyici ve 90x90 ürün çadırı alarak stüdyoyu kurdum.
Işık ayarları f değerleri diyafram vs. ayarlarında bilgi edinmek istiyorum.
Ayrıca bir sorum daha olacak otomatik olarak ürünü çektiğimizde arkaplanı transparan yapan bir ayar var mı?
Böyle birşey olduğunu duydum ancak ne kadar araştırdıysamda bulamadım bilgisi olan varsa bu konuda paylaşırsa çok sevineceğim.
300 den fazla ürün var daha hızlı işi bitirebilmek ve ps ye fazla iş bırakmamak istiyorum.
Çekilecek ürünler ambalajlı gıda ürünleri, bal kavanozu, reçel kavanozu, bakliyat vs.
Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.