Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sürekli çiziyorumve siiznle paylaşıyorum (eleştrileriniz benim için değerli)

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
scaner bozuldu bende webcam ile çektim çok kaliteli dğil ama en kısa zamnda kalitesini koyucam eleştriler ve öneriler benim için önemli bu ssanatta burda usta olanlar dan ve en azıondan benden farklı birşey bilen herhangi bir arakadaşımız bile öenrisi sölesin lütfen

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence hoş bir cizim ellerine sağlık...

omerayar

🌟Usta Tasarımcı🌟
ışık gölgelerine dikkat et çok gri

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
keskin hatları daha belirgin hale getirmelisin. gölgelerin çok koyu. eline sağlık!..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Daha net olarak görmek lazım ama burdan bakınca baş kısmında anatomik bozukluklar farkediliyor. Ayrıca başın boyun üzerine düşen gölgesini gördüm ama yüz kısmında hiç gölge görmedim.

yolcu..

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
olmamış bence.daha çok çalışmak lazım.özeme lazım diye düşünüyorum..

özenmek lazım diye düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
Daha net olarak görmek lazım ama burdan bakınca baş kısmında anatomik bozukluklar farkediliyor. Ayrıca başın boyun üzerine düşen gölgesini gördüm ama yüz kısmında hiç gölge görmedim.

yüz kısmanda gölge var ama dediğim gibi kalitesiz bir çekim scaner bozulduğunu sölemiştim kaliteli koyucan tekrar yorumlar için teşekkür ederim dikkate alıcam

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok fazla bişey soylemek anlamsız olur diye dusunyorum boyle kalitesiz bir tarama için.. gölgelendirmeler hiç belirgin gorunmediginden çok zor eleştiri yapmak ama orantılamada sorun var gibi boyun çok kalın olmuşbirde sanırım çok düz gölgelendirme yapmışsın sanırım parmak kullanıyorsun bence bunu kalemle yapsan daha hoş olur gibi.. iyi çalışmalar emeğine sağlık

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Anatomide ve gölgelendirmede sorunlar var... ancak çalışma ile pekala aşılabilecek şeyler bunlar... emeğine sağlık...

iletişimci

🌱Yeni Üye🌱
çok orantısız olmuş yüz kısmında çok bozukluk ve orantısızlık var

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bakışları iyi yakalmışsın çizgi yönlerinde güzel net ve belirgin çizimler yapmalısın gölgelendirmelerde sorunlar var emegine saglık

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
anatomi de hata var bide boyun hatalı bu kadar kalın mı yahu boyun

efograf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kulak ve çene çok kötü yerleştirlmiş tekrar denemeni tevsiye ederim bide organları önceden çalışman lazım tek tek çiz hepisini sonra birmeştir sonra vicit ekle

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
anatomi de hata var bide boyun hatalı bu kadar kalın mı yahu boyun

bizim kızın ensesi kalın zengin çocuğu yüce rabbim öle yarattım yüzüne vurmayalaım:):smile:
teşekkürler arkadşlar sölediklerinizi dikkate alıyorum üzerinde şuan tekrara çalışıyorum saolun yardımlarınız için :sweating:
arkadaşlar eleştrileriniz e göre yeniden düzenledim yorumlarınızı esirgemez iseniz sevinirim

cep telefonu ile çektim biraz soluk diye biraz koyulttum arkasdaşlar belirgin olsun diye

Son düzenleme:

burcubalaban

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anatomiyi iyi gölgelendirememişsin sanırım.Çizgilerin biraz zayıf kalmış birde kendine güwensizsin galiba biraz bastır çizgileri

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
usta değilim öğreniyorum daha yeniyim denilebilir onn için eleştriler istiyorum teşekkür ederim değerli bilgilerinden dolayı

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
merhaba,
Şunu söylemek isterim,Referans aldığın fotoğrafın aynısını çizerek kesinlikle çalışmaya başlamamalısın.İnsan figürleri için bu çok zordur oranlarda kayma ve yanlışlıklar meydana gelir.Hele hele bir kadın figürü için çok zordur ve cesaret ister.Şu an bende bu tarz çalışmalara kafa patlatıyorum.Bir kaç püf noktasını belirtmek isterim;

Önce kas,yani gördüğümüz yapıyı oluşturmadan önce iskelet yapısını muhakkak oturtmak gerekiyor.Kimliği yüz belirler ve bu yüz kafatasına örülmüştür.

headconstr.jpg

Yukarıdaki gibi önce alt yapıyı oturtup sonra yüzü oluşturmak daha mantıklıdır ve daha az hatayla sonuçlanır.Kadraj genişledikce yani figürün boy olarak kağıda dökülmesi gerektiğinde olay biraz daha kompleks şekil alıyor.İnternette bir çok döküman mevcut.Google de 'sketch' anahtar sözcüğü altında arattırsan sağlam kaynaklara ulaşırsın.

Ayrıca aşağıdaki site kadın çizimleri üzerine ihtisas yapmıştır.Ama dijital boyama üzerine çalışıyorlar bi'göz atmakta fayda var derim ben.
kolay gelsin

Son düzenleme:

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
üstad çok saol verdiğin bilgilerden dolayı bir site dah paylaşmışsın ordanda aktım gerçeten emeğpen büyük olucak benim üzerimde teşekkürler