Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tablet seçerken çok düşünmeyin...

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm lar...
tablet almak isteyen arkadaşlar, çok fazla hesap kitap yapıp kendinizi zorlayıp iyi yada en iyisini almaya çalışmaktan tablet alamıyorsunuz.
bu duruma ben şahsen üzülüyorum. çünkü en iyisini alayıom derken hiç alamıyor insanlar ve bir sürü yetenekten mahrum kalıyoruz...
bu işin tablet ile %100 alakalı olmadığını göstermek için oturdum eski tabletlerimden belki ilk tir wacom sapphire tabletimle hızlıca bir çizim yaptım....
bu tablet 50-100tl ye satılıyor sağda solda.. 2. el i var ve herkesin alabileceği ucuz bir tablet yani...

Lütfen ucuz alacaksanız wacom tercih edin ve tabletinizi alıp çalışmaya başlayın...
unutmayın atılan her adım yol aldırır... ve yollar ancak adımlarla biter....

canavarw.jpg

re-draw with airbrush and artrage
teşekkürler....

Son düzenleme:

kiLLa_oZi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
haklısın galiba 1 aydır tablet araştırıyorum ben de :/

ANIL YÜNCÜ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dbrajans.com
Arkdarşlar bende bir adet var aldım ama memnun değilim satabilirim :)

Trust Kablosuz Grafik Tablet ve Mouse TB-3100

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim de almam gerek. Ama araştırmaktan, youtube da videolarını izlemekten içim gidiyor ede var sıfır

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk mesajımdada belirttiğim gibi...
ucuz bi şey alacaksanız wacom tercih edin....
pahalı ve üst sınıf ürünlerde inanılmaz farklar yok ama aşşaya doğru indikçe fark belirginleşiyor.....

APCTasarım

🌱Yeni Üye🌱
Sımdı Kara verdım Wacom TabLetı alacaqım Tesekkurler.

Outline26

🌱Yeni Üye🌱
kağıt üzerine çizim yapıyorum sürekli.ama digital ortama aktarmakta güçlük çekiyorum.tablet almayı düşünüyorum ama tam olarak tabletten nasıl yararlanıcağımıda bilmiyorum.sitede araştırdım ama tablet ve el çizimi hakkında pek bilgi bulamadım.MASH in ciziminide görünce yardımcı olabiliceğini düşündüm ??

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resmi pc ye aktarma....

dilersen bir tabletin üzerine koyarak onun üzerinden yeniden çizim yapabilirsin...

bu şekilde ana hatları pc ye aktardıktan sonra karalamalar kısmınıda ekranda halledebilirsin....

0rpheus

🌱Yeni Üye🌱
kağıt üzerine çizim yapıyorum sürekli.ama digital ortama aktarmakta güçlük çekiyorum.tablet almayı düşünüyorum ama tam olarak tabletten nasıl yararlanıcağımıda bilmiyorum.sitede araştırdım ama tablet ve el çizimi hakkında pek bilgi bulamadım.MASH in ciziminide görünce yardımcı olabiliceğini düşündüm ??

Burada daha büyük ustalar varken haddime değil ama tableti aldıktan sonra "Artrage" programı ile kullanmayı iyi ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsin. Zira bir üstde Mash ustanın da dediği gibi tabletin üstüne çizimini koyar yaparsın. Ya da "Artrage" de bulunan bir özellik ile tualin zeminine istediğin fotoğrafı ya da taramayı yerleştirip onun üzerinden çizersin.

Seçim sana kalmış tabii ki dostum .)

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ya da "Artrage" de bulunan bir özellik ile tualin zeminine istediğin fotoğrafı ya da taramayı yerleştirip onun üzerinden çizersin.

Seçim sana kalmış tabii ki dostum .)

evet ben bunu atlamışım arkadaş kesinlikle doğru söylüyor...
herhangi bir tarayıcıda kağıdı taradıktan sonra sadece artrage de değil diğer bütün çizim programlarında o resmi bir layera açıp sonra istediğin kadar (transparan ) silik hale getirip üzerinden çizebilirsin bu yöntem çok daha kolay....

arkadaşa teşekkürler az kalsın sana eksik yol göstermiş olacaktık...

bu arada bunu hatırlayamadığım içinde kendime kızdım..:)

kolay gelsin...