Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tablet te çalışan çizim programları

hardworker

🌱Yeni Üye🌱
ben ajans sahibi yarı grafiker bir idareciyim. (tamamen durumu idare ediyorum yoksa idare kim ben kim:))) benim naçizane merakım tablet kullanımının tüm çizim programlarını içerip içermediği. ben freehand 9 kullanıyorum ve ah bir tablet olsa da şu mouse kramplarından kurtulsam die dua ediyorum . tabletle alakalı bir çok yazıyı okudum burada ama freehand de kullanıyorum diyene rastlamadım.sadece photoshop ve corel midir kullanımı bunun. corelim hiç yok photoshopda da çok iş yapıyorum özellikle resim manipülasyonları ve tabela tarzı çalışmalar. freehand de ise logo yaratma çalışmaları ve aklıma esen çizimle alakalı ne varsa. yani genelde freehand için işime çok yarar.

vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim herkesin çalışmalarında da başarılar dilerim.:peace1:

flashmax

🌱Yeni Üye🌱
Fareyi kullanabildiğin her yerde

Sevgili dostum fareyi kullanabildiğin bütün alanlarda grafik tablette kullanabiliyorsun. Bende flash çalışıyorum son zamanlarda bilgisayarda birşeyler çizmek zorunda olduğum için grafik tablet aldım(wacom volito) ve daha önce böyle bir şeyle tanışmış olmadığıma bin pişmanım.

örnek çalışma. buradan görüle bilir

altay kalafat

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.deltabilisim.net
tabletin kullanım alanı fare ile çok farklıdır. tabletlerin kullanım amaçları dijital olarak el çizimi yapmaktır buna ek olarak fotoğraf üzerinde rötuş içinde idealdir. tablet ile kağıda çizer gibi çizimler yapabilirsin kaleme uyguladığın basınca göre çizdiğin çizgi incelir yada kalınlaşır ancak bu özellik vektörel programlarda (flash, freehand, corel) işe yaramaz.
ve resim temizlemede asla farenin yerini tutamazlar. kolay gelsin.

qizemmm

🌱Yeni Üye🌱
yAa tableti alan arkadaşlardan bri fiyatını söyleyebilirmi acaba? almayı düşünüyorumda...

allen15

🌱Yeni Üye🌱
İnternette arayabilirsin 70 den 1000 ytl ye kadar fiyatlarda değişiyor.