Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tablo

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
Mrb Arkadaşlar. Corel de Tablo ile ilgili bir sıkıntım var. corel de çizmiş olduğum tablonun üzerinde istediğim şekilde değişiklik yapabiliyorum. ama tabloya yazmış olduğum yazıları komple seçtiğimde yazılarda bir değişiklik yapamıyorum. Tek tek tablonun içindekileri düzeltmek zorunda kalıyorum. Kısaca söylemek istediğim Word veya excel de tablonun tamamını seçildiğinde tablonun içindeki yazılarda istenilen değişiklik yapılabılıyor. Corel de de bunu yapabiliyormuyuz. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Benzer konular

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
soruyu dahada açıklarmısın?

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
corel de yapılan tablonun içeriğindeki yazıların tümünü seçerek istediğim şekilde (yazı fontu,hizalama,renk v.s) değişiklik yapamıyorum toplu olarak. tek tek seçip yapmak zorunda kalıyorum. word ve excel deki gibi hepsini seçip işlem yapabilirmiyim.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yanıt yazdığım bu bilgisayarda CorelDRAW yüklü olmadığı için, tahmini cevap veriyorum, Edit > Select All'ı tıklayıp bir kurcalayın, olur mu-olmaz mı tam emin değilim?, denemekte fayda var.

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
umarım bu işini görürür. Bir bütün ise Text leri önce ayırıyoruz -(Arrange - Break Apart). yazıları seçip yönlendirmeyi istediğin gibi yapabilirsin. sağ, sol , yukarı, aşağıya doğru
vjngv.jpg

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
kusura bakmayın ben anlatamadım herhalde. hali hazırda table tool la istediğim sutun ve satır da tablomu çizdim. bu tablonun içine de yazıları yazdım.ben yazmış olduğum yazıların tümünu seçerek değişiklik yapmak istiyorum. zaten sadece yazıları sseçilmiyor, tablo seçiliyor.tek tek satırları tıklayıp yazıyı değişmek zorunda kalıyorum. sizi daha fazla aciz etmek istemem. kısaca tablo içindeki yazıların tamamını seçip değişiklik ypabiliyormuyuz. yardımcı olursanız sevinirim.

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
excelle word de söylediğim olay yapılıyor sıkıntı yok. eğer wordde hazırlayıp kopyalayarak diyorsan o da sıkıntılı

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Pick Tool ile basılı tutup çektiğiniz zaman çıkan dikdörtgeni tümünü kapsayacak kadar büyütüp seçin görüntüde tablo seçili gibi olacaktır ama text tool u (kısaca F8) seçtiğiniz zaman text seçenekleri aktif olacak ve yaptığınız değişiklikler tüm textlere uygulanacaktır ...

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tablonu Excel'de hazılayıp CorelDRAW'a Edit'ten Özel Yapıştır olarak deneyiniz.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Mrb Arkadaşlar. Corel de Tablo ile ilgili bir sıkıntım var. corel de çizmiş olduğum tablonun üzerinde istediğim şekilde değişiklik yapabiliyorum. ama tabloya yazmış olduğum yazıları komple seçtiğimde yazılarda bir değişiklik yapamıyorum. Tek tek tablonun içindekileri düzeltmek zorunda kalıyorum. Kısaca söylemek istediğim Word veya excel de tablonun tamamını seçildiğinde tablonun içindeki yazılarda istenilen değişiklik yapılabılıyor. Corel de de bunu yapabiliyormuyuz. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Sanırım BU ANLATIM sizin aradığınız cevapları verecektir.
faydalı olması dileğiyle...

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ilgilendiğiniz için tşkler ama söylediklerinizin bir faydası olmadı.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Daha önce anlattığım gibi tümünü seçtikten sonra text tool ile değişiklik yapamıyorsan programı kaldırıp tekrar kurmayı dene çünkü ben anlattığım şekilde rahatlıkla tüm yazılar üzerinde değişiklik yapabiliyorum ...

manzaraci

🌱Yeni Üye🌱
bu olayı tablo üzerinde mi yaptın. ben yaptığımda olmuyor herhangi bir işlem yapamıyorum. sadece tablo üzerinde değişiklik yapıyoır.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet tablo üzerindeyken. Hepsini seçtikten sonra tablo seçili gibi duruyor ama text tool a geçince yazılar üzerinde değişiklikler yapılabiliyor...