Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Takvim yapımı

birkancan

🌱Yeni Üye🌱
s.a arkadaşlar bir müşterim bende bu 2012 için kütük takvim tasarlamamı istedi ama corelde böyle bişey nasıl yaparım pek bilmiyorum :( ? yani bu işte takvimin kütük kısmını hazı mı alacam ben mi tasarlayacam yoksa kapağınımı ben yapacam pek anlamadım ? yardımcı olursanız seviniirm...

Benzer konular

birkancan

🌱Yeni Üye🌱
valla bilmiyorum hocam ??? ama ben ayna yani karton kısmını tasarlıyacam amakütük kısmı hazırmı satılıyor yoksa onuda benmi tasarlıyacam bilemiyorum biraz aydınlatırsanız seviniirm...

nsacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Daha yolun çok başındasınız sanırım. :)
Müşteriniz sizden blok takvim istediyse hazır bloklar var.
Ama blok kısmı da tamamen özel olacaksa tabiki tasarımını siz yapacaksınız.
Matbaacınıza ya da bulunduğunuz yerde matbaa malzemesi satan kağıt satan firmalara sorarsanız muhtemelen blok da bulunduracaklardır birkaç ay boyunca.

birkancan

🌱Yeni Üye🌱
Daha yolun çok başındasınız sanırım. :)
Müşteriniz sizden blok takvim istediyse hazır bloklar var.
Ama blok kısmı da tamamen özel olacaksa tabiki tasarımını siz yapacaksınız.
Matbaacınıza ya da bulunduğunuz yerde matbaa malzemesi satan kağıt satan firmalara sorarsanız muhtemelen blok da bulunduracaklardır birkaç ay boyunca.

:) evet hocam bu işte biraz yeniyim ....
çok sevdiğim bir abim müşterim benden kütük takvim hazırlamamı istedi kendisi eczacı doğal olarak karton kısmında o eczaneyle ilgili şeyler olacak orası tmm ama kütük kısmı hazı satılıyormu ? yoksa onuda biz mi tasarlıyacaz mesela piyasada bir kaç çeşit kütük var diyanet takvimi fazilet takvimi v.s v.s... biz nasıl yapaca zanlayamadım ??????

nsacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeş Bursa'da olsan hangi blok hangi firmada satılıyorsa söylerdim ama giresunu bilemiyorum. Eczacı müşterin zaten hazır blok isteyecektir. Kütük dersen ya da internette kütük diye aratırsan bir sonuca ulaşamayabilirsin. Blok takvim diye geçer adı. Benim tavsiyem öncelikle baskıyı yapacak matbaaya sorman çünkü matbaalar da blok satabiliyor. Eğer matbaadan alamazsan bulunduğun yerde matbaalara malzeme satan firmalara bir bak. Genellikle kağıt firmaları satıyor. Çok zor bulunacak bir şey değil. Zaten kasım aralık ayında herkes satıyor.

birkancan

🌱Yeni Üye🌱
saol hocam yardımın için tşk ederim .. :) evet anladığım kadarıyla takvimin blok kısmı hazır satılıyor ben asıl karton kısmını tasarlıyacam pazartesi ilk iş matbayla görüşecem birde hocam corelde bu takvimin karton kısmını nasıl tasarlarım...

nsacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eyvah, işte bu soru olmadı. :(
Okumamış gibi davranıcam.

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
hadi blok kısmını sordun neysede , asıl yapıcan işide sorarsan "sen bu işi biliyor musun ?" demek kalıyor bize :D

alperen44

🌱Yeni Üye🌱
kardeş özel mesaj atacaktım ama forum kuralları buna izin vermiyor. Karton kısmını tasarlman için hazır şablonlar var. verilen alan içerisinde çalışmayı yapıyorsun.