Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tam zamanlı ve freelance eleman hakkında

denemek_

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,
daha öncede bir yere yazmıstım ve yanlış bir yer olursa gerekli yere tasınması için not eklemiştim ama sanıyorum yayınlanmamıs.
Burayı görmemişim,şimdi tekrar yazıyorum.:smile:

Yeni kurulması ön görülen bir firma için,iş planı hazırlamaktayım,ve bu istediğim bilgileride iş planında belirtmek için istiyorum.

öncelikle bir(kişi) tamzamanlı çalısacak eleman,
gerek görüldüğünde zaman zaman freelence eleman düşünüyoruz.
Gerek görüldüğünde freelence seklinde tamzamanlı farklı şehirlerde yasayan ancak sadece bize çalısacak elemanda düşünmekteyiz.

sizden istediğim bilgiler ise;
orta halli yada yüksek kaliteli webtasarım,çeşitli grakif calısmaları,logo kurumsal kimlik calısmaları vb..işleri
tek kişi tam zamanlı bir eleman,ne kadar sürede tamamlar?(5-6 sayfa web tasarım,yada kurulsal kimlik,broşür vs..)
freelance olarakta aynı süre tutar sanırım?

ayrıca sigorta hariç ortalama maaş?

bunun beraberinde freelance olarak bu işleri yababilcek bir kişi bu işler için ne kadar ücret talep eder?(ancak unutulmamalıdır ki tek sefer için değilde iş yogunluguna göre sürekli aynı kişi ile calısılacaktır,yani fiyatlar son kullanıcı fiyatı olmamalıdır.)

freelance gibi farklı şehirlerde calısan bir elemana, ssk + maaşlı olarak calıstırırsak ne gibi bir sorunla karsılasabilirz?

kurulması ön görülen bir firma web tasarım ağırlıklı calısacaktır.
bir eleman için web tasarım,kurumsal kimlik tasarımları,afis calısmaları,yazılım-program tasarımları tasarlamak farkeder mi?(sunları yapabilir ama sunları yapamaz diyebilirmiyiz?)

5-6 sayfalık güzel-kaliteli bir web site tasarımını ne kadar sürede yapabilirsiniz?
kurumsal kimlik yada logo/kartvizit -afiş tasarımlarını ne kadar sürede yaapbilirsiniz?

freelance fiyatları nelerdir?
ayrıca üstteki diğer sorularımı yanıtlarsanız cok sevinirim.

ayrıca bu tip bir freelance gibi evinden yada ofisinden calısabilcek eleman ihtiyacımızı (tam zamanlı) ssk+uygun bir maaş+prim seklinde ararsak buradan kısa sürede bulabilirmiyiz?
hepinize teşekkür ederim

denemek_

🌱Yeni Üye🌱
cevap verilemiyecek bir şeylermi yazdım acaba :worried:
hani birisi uyarsa düzeltirim:neutral1:

yanlış bir foruma yazdıgımı sanmıyorum:handshake:

:iloveyou: :wink:

fxmns

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben cevap yazayım

öncelikle web tasarım ve grafik tasarım apayrı işlerdir. Tabi hepsini bir arada yapan arkadaşlar var. Normalde bir kurumsal kimlik çalışması 1 ay sürer ama siz kurumsal kimliği logo,fatura,antetli kağıt,zarf zannnederseniz bu iş 1 haftada basılır. pek iyi bir sonuç olmasada yineden idare eder.
web tasarım ise kurumsal site tasarımı oda yaklaşık 1 ila 2 ay sürer ama templeit kullanırsan oda bir hafta sürer :D yani iş profesyönelliğe sürerseniz işi böyle bir arkadaş sizden bu işler icin 3 ila 6 bin tl maaş ister. yok size ben 800 tl vereceğim derseniz o iş çırt olur.