Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tavla Turnuvası Afişi

Theo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dizaynizma.deviantart.com
Denizli KadıköyCafé Tavla Turnuvası için yapmış olduğum afiş çalışması..

kadikoycafeturnuvaafisiji8.jpg

Benzer konular

pseudo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullandığın imaj güzel,alt kısım biraz kalabalık olmuş sanki,kadıköy cafe yazısını (logosunu?) iki farklı şekilde kullanmasan daha iyiydi,"tavla turnuvası" yazısının kenarındaki stroke rahatsız etti,amacın yazıyı okutmaksa stroke un değerini biraz daha düşük tutabilirdin,son olarak tırnaklı fontlar pek kullanışlı değildir bu tip işlerde,hepsini büyük harf yazmasan daha okunaklı olabilirdi,genel olarak amacına pek uygun değil...

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"kadıköy" yazısı pek okunaklı değil.Büyük font konusunda pseudo ya katılıyorum.Ve dediği gibi storke fazla kalın.O yazının fontunu da değiştirse sanki fon resmiyle pek uyumlu değil gibi... kolay gelsin

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şu Altta Kullandığın Fontu Değiştirsen İyi Olur Diye Düşünüyorum.. Kolay Gelsin...

kralamasya05

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiç dikkat ettin mi kadilöy yazıyı her tarafta başka yazılmış
biraz bana kabalık geldi yazılara birazdaha kibar olabildim
genede güzel ellerine sağlık

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
kullandığın imaj gerçekten çok güzel. ama genel görüntü olarak biraz daha gayret etmelisin. keşke corel - freehand gibi vektörel bazlı çalışan bir programda yapabilsen. çünkü yazıları düzenlemen biraz daha kolaylaşır diye düşünüyorum. İlk önce yazı karakteri seçimine dikkat et, seçilen fontlar arasında uyum olmasını sağla. yazılardaki büyüklük ayarlamasını yazının içeriğine göre değerlendir. önemli yazılar büyük daha az önem taşıyan yazılar küçük. senin afişinde ilk önce başlık çok zayıf kalmış. Kadıköy cafe karakterin güzel fakat uygulaman yanlış. altı boş bir karakter olduğu için onu ön plana çıkartabileceğin değişik tonda başka bir zemin kullanmalısın tabi çokta küçük bence puntosu ve altındaki resimle arasında boşluk olmadığı için tamamen o alanda kaybolmuş. resimde konu anlatımı güzel ama bir ekleme yapmakta fayda var. ps de ortadaki zardan bir tane daha kopyala bu sefer 6 yazan yeri boşalt ve soru işareti koy. böylelikle imaja espri ve anlam katmış olursun. daha çok yorum yapılabilir tabi sen istersen...

Theo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dizaynizma.deviantart.com
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Afişteki fontların farklı olmasının nedeni her grubun (Cafe , forum ve etkinlikler grubu) logosunun farklı olmasından kaynaklanıyor. O yüzden yapabilecek pek birşeyim yok. Ayrıca ps değil, PhotoImpact kullanıyorum. Aslında Ps'e geçmek istiyorum fakat yaklaşık 5 senedir P.Impact kullanıyorum o yüzden Adobe'ye geçmek biraz zor olacak galiba..

ereyler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel ama içaçıcı değil

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Afişteki fontların farklı olmasının nedeni her grubun (Cafe , forum ve etkinlikler grubu) logosunun farklı olmasından kaynaklanıyor. O yüzden yapabilecek pek birşeyim yok. Ayrıca ps değil, PhotoImpact kullanıyorum. Aslında Ps'e geçmek istiyorum fakat yaklaşık 5 senedir P.Impact kullanıyorum o yüzden Adobe'ye geçmek biraz zor olacak galiba..

bence bu senin mesleğinse kesinlikle photoshop kullanmalısın. Zira hem pc hemde mac kullanan grafikerlerin en büyük yoldaşı ps dir. sadece bir tavsiye tabiki 'en iyi yol bildiğin yoldur'. başarılarının devamını dilerim.

setbyadvisory

🌱Yeni Üye🌱
"TAVLA TURNUVASI" yazısının fontunu değiştirip daha çok köşeli birşeyler denersen daha güzel olacağı düşüncesindeyim...