Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tek bir master ile her sayfada başlığa göre master değişmesi?

haneulhojin

🌱Yeni Üye🌱
Şu anda elimde bitmiş bir meal var. 114 tane sure olduğu için 114 tane master açmak çok karışık arapçalarda olduğu için çok kasma oluyor.

Bana gelen örneklerde böyle kitaplarda. Tek bir master ile çalışılmış. Ve her başlığa göre o sayfalardaki masterlar otomatik değişmiş.

O master kalıbını çalıştığım dosyaya koyduğumda normal master gibi hiçbir değişiklik olmadan her sayfada çıkıyor. Yani başlığa göre master otomatik olarak atanmıyor.

Bana gönderilen dosyalardaki masterlar şu şekilde:

<Sure> <sure_no> <1>/<2>

diğeri:

<1'den>|<7'ye> <01> / <02> A(bu sayfa nosu)

bunlardan hiçbirşey anlamadım.
Nasıl çözebilirim. paragraf stillerine baktım ama hiçbirşey bulamadım. master ve başlıkların paragraf stilleri değişik. aynı değil.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şu anda elimde bitmiş bir meal var. 114 tane sure olduğu için 114 tane master açmak çok karışık arapçalarda olduğu için çok kasma oluyor.

Bana gelen örneklerde böyle kitaplarda. Tek bir master ile çalışılmış. Ve her başlığa göre o sayfalardaki masterlar otomatik değişmiş.

O master kalıbını çalıştığım dosyaya koyduğumda normal master gibi hiçbir değişiklik olmadan her sayfada çıkıyor. Yani başlığa göre master otomatik olarak atanmıyor.

Bana gönderilen dosyalardaki masterlar şu şekilde:

<Sure> <sure_no> <1>/<2>

diğeri:

<1'den>|<7'ye> <01> / <02> A(bu sayfa nosu)

bunlardan hiçbirşey anlamadım.
Nasıl çözebilirim. paragraf stillerine baktım ama hiçbirşey bulamadım. master ve başlıkların paragraf stilleri değişik. aynı değil.

üst menülerden Type>Text variables>insert variable>running header kısmından tek master ile yapabilirsiniz.

haneulhojin

🌱Yeni Üye🌱
üst menülerden Type>Text variables>insert variable>running header kısmından tek master ile yapabilirsiniz.

Teşekkürler.. Evet bu yolu öğrendim. Ve Bu yolla yaptım kitabı. Ama tek satır için olan başlıklar için. iki satır olan başlıklarda maalesef sadece başlığın üst kısmını aldı.