Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tekirdağ Belediyesi Logo Yarışması

grafikvincent

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.almagrafik.com
Bu üçüncü katılışım yarışmalara, ilkinde yarışmayı kazanan eser bulunamadı denmişti fakat 2 ay sonra ben logomun çok az değişmiş bir versiyonunu büyük bir firmanın (adını söylemek polemik olur) değişen logosu olarak gördüm...bilemiyorum... ikinci yarışmada aynı ilden biri kazanmıştı, bundada bakalım ne olacak...
https://www.almagrafik.com/hakan_tb_logo1.jpg katıldığım logo bu.
Yapsınlar arkadaş bu mesleğe başladığım günden beri bir sürü grafikerin üretmek yerine çalmak çabasında olduklarını görüyorum...

grafikvincent

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.almagrafik.com
Bu üçüncü katılışım yarışmalara, ilkinde yarışmayı kazanan eser bulunamadı denmişti fakat 2 ay sonra ben logomun çok az değişmiş bir versiyonunu büyük bir firmanın (adını söylemek polemik olur) değişen logosu olarak gördüm...bilemiyorum... ikinci yarışmada aynı ilden biri kazanmıştı, bundada bakalım ne olacak...
https://www.almagrafik.com/hakan_tb_logo1.jpg katıldığım logo bu.
Yapsınlar arkadaş bu mesleğe başladığım günden beri bir sürü grafikerin üretmek yerine çalmak çabasında olduklarını görüyorum...

maviaynet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
siyah beyaz görüntü

kardeş çalışman çok güzel olmuş eline sağlık.bu siyah beyaz görüntüyü nasıl oluşturdun?ben bitmapdan grey yaptım.ama gri renk görüntü elde ettim.tam siyah beyaz görüntüyü nasıl aldın_?

kemald78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bizlideriz.com
kardeş logon güzel ama ben tekirdağda tabelacıyım ve bu yarışmaya katılmadım neden diye sorarsan benim gibi tekirdağda hiç tabelacı katılmadı çünkü yarışmada bir hile olacağını sezdim ve çekildim kendimi boşa yoracağıma 2 -3 iş yapar ve para kazanırım diye düşündüm noter huzurunde ve yerel kanalda canlı yapılsaydı yarışmaya o zaman katılırdım amaç para değil amaç sahtekarlık olmamasın

insidethefire

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeş logon güzel ama ben tekirdağda tabelacıyım ve bu yarışmaya katılmadım neden diye sorarsan benim gibi tekirdağda hiç tabelacı katılmadı çünkü yarışmada bir hile olacağını sezdim ve çekildim kendimi boşa yoracağıma 2 -3 iş yapar ve para kazanırım diye düşündüm noter huzurunde ve yerel kanalda canlı yapılsaydı yarışmaya o zaman katılırdım amaç para değil amaç sahtekarlık olmamasın

zaten tabelacıların katılmaması gerekiyo..

maviaynet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renkli ve siyah-beyaz görüntü?

yarışmalarda ...renkli ve siyah-beyaz... görüntülerini derken renkli görüntünün yanına siyah beyaz görüntüyü böyle tek tekmi yapacaz yoksa bitmap dan gray mi yapacaz?

kemald78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bizlideriz.com
:rofl: Ben yarışmaya katılalı çok olduuuuu!
yalnız yarışmalardaki düzenin nasıl olacağını sordum burda :rofl:

kardeş asıl sen yazdığın yazıya bir kontrol et ve bak bakalım 3 sayfada en son ne zamn yazmışsın bu yazıyı 2 gün önce diyor taihte bende onun için zamn doldu dedim

ben sana söğleyeyim logolar sırayla jürilerin yanında geçek ve bir kaç tanesi seçilecek sonra onların arasında elemeler yapılarak seçilecek ve birisinin logosu zaten seçilmiş sen boşuna uğraştığınla kalacaksın

saygılarımla

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar kazanma ihtimali yokmu bu tür yarışmalarda? ben o kadar uğraştım bu logoyu hazırlamak için. Siz mi bu kadar karamsarsınız onlar mı bu kadar sahtekar ben anlamadım. üzgünüm şuan :(

arkadaşlar haklı.. onlar o kadar sahtekar ki.. yıllar önce, bir belediyenin açtığı logo tasarım yarışmasına katıldım..
yarışmadan çıkan sonuçları görünce şok geçirdim.. sonra belediyedeki yarışma sekretaryasını arayıp tepki verdim, onla kalmayıp, dereceye giren logaların kopya olduğunu ( logolar hem kopya hem belediye ile alakası yok ), logo sahiplerinin belediye olan bağlantılarını araştıracağımı ve jüri üyelerinizin de bu işi bilmediğini bir tasarımcı olarak her türlü ispatlayacağımı söyledim..

öyle ya da böyle yarışma sonuçlarını bir türlü iptal ettirdim...
( tabi bu arada ne götürdüler onu bilmiyorum..)

ortam ve yarışma ne olursa olsun, böyle durumlarda geri durmak doğru değil..
eski logoları onlara daha çok yakışıyor...

semamahno

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar haklı.. onlar o kadar sahtekar ki.. yıllar önce, bir belediyenin açtığı logo tasarım yarışmasına katıldım..
yarışmadan çıkan sonuçları görünce şok geçirdim.. sonra belediyedeki yarışma sekretaryasını arayıp tepki verdim, onla kalmayıp, dereceye giren logaların kopya olduğunu ( logolar hem kopya hem belediye ile alakası yok ), logo sahiplerinin belediye olan bağlantılarını araştıracağımı ve jüri üyelerinizin de bu işi bilmediğini bir tasarımcı olarak her türlü ispatlayacağımı söyledim..

öyle ya da böyle yarışma sonuçlarını bir türlü iptal ettirdim...
( tabi bu arada ne götürdüler onu bilmiyorum..)

ortam ve yarışma ne olursa olsun, böyle durumlarda geri durmak doğru değil..
eski logoları onlara daha çok yakışıyor...

Emekler boşa yani :/ Neyse artık daha adam akıllı yarışmalara katılırız biz de.

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Emekler boşa yani :/ Neyse artık daha adam akıllı yarışmalara katılırız biz de.
hayır öyle değil.. genelde her belediye bunu yapmaz..

evet, bir yarışmaya katılacaksan emeklerinin boşa gitmeyeceği yarışmaları tercih edeceksin.. tabi bu biraz katıldığın yarışmaya yapıp gönderdiğin emeklerinle parelel bir durum..

semamahno

🌱Yeni Üye🌱
Evet dedikleriniz doğruymuş :( Yarışma sonucunda kazanan eser yokmuş.Şimdi ben bunlara hangi küfürü etsem azdır. 574 çalışmanın içinden hiç mi güzel yoktu? Neyse tecrübe oldu benim için. Bu arada katılan arkadaşlara da ben dahil geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Son düzenleme:

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
...niye az olsun!.. hatta yedi sülalelerinden başla!..