Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Text variables/ Running Header

nuhtufan

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Indesign'a aktardığım çalışmamda GİRİŞ-UYGULAMA-ÖRNEKLER vb. gibi bölüm başlıklarım var. Bunların hepsine prg.style'den aynı sitili atadım. Sonra master sayfasına geçip sayfa numarasının bulunduğu metin kutusunun içindeyken type>textvariable>define>new komutlarını verdim. Çıkan pencereye name: üst başlık, type: runnign header (prg.style), style: -bölüm başlıkları stili, tarafımdan isimlendirilen-, use: first on page vb. ayarları yaptım, insert olarak girdim. Fakat bütün sayfalarda sayfa nolarının yanına ilk bölüm olan "GİRİŞ" yazısını yazdı. Yani UYGULAMA bölümünün başladığı sayfalara UYGULAMA, ÖRNEKLER bölümünün başladığı sayfalara ÖRNEKLER yazmadı. Bunun üstüne ikinci bir yol denedim. O da şu: text variable>define>running header>edit yaparak hangi parg. stilinde geçerli olmasını istediğimi seçtim. Ancak yine aynı şey oldu, sadece ilk bölümün, GİRİŞ'in adı numaraların yanında yer aldı, ikinci üçüncü vs. bölüm adları ilgili sayfalarda yazmadı. Bu problemi nasıl çözebileceğime dair yardımcı olabilen varsa çok sevinirim.