Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

The Secret

graphichd

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan 'Sır'ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler 'Sır'rı biliyorlardı; ve şimdi 'Sır' dünyaya açıklanıyor.

'Sır'rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.

Sizce dünya nüfusunun sadece %1'lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?

Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz?

Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?

Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?

Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?

Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.

'Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır.'

(Ralph Waldo Emerson-Filozof)

Belki yazılanlar biraz abartılı gelebilir. Ama kitabı okuyunca herşeyin inanmakla alakalı olduğunu görebiliriz. Gerçekten inanırsak zenginde oluruz, mutluda oluruz..

Benzer konular

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Teşekkür ederim ben bu ve bunun gibi kitapları seviyorum kişisel gelişim türü yani,
ve çok faydasınıda gördüm daha öncede paylaşmıştım galiba

images

The Secret Konusu
"Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem.Tek söyleyebildiğim varolduğu."
(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi) Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan "Sır"ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler "Sır"rı biliyorlardı; ve şimdi "Sır" dünyaya açıklanıyor.
"Sır"rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.
Sizce dünya nüfusunun sadece %1’lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?
Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz
Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?
Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?
Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?

Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.

"Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır."
(Ralph Waldo Emerson-Filozof)​

-------------------------------------------------------
Benim sihrim düşüncelerim...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Hiçbir kitabı hakkında bilgi edinmeden almam. Bu kitap hakkında o kadar çok olumlu yorum aldım ki sonunda arkadaşımdan ödünç aldım. Ama sonunu getirecek kadar sabırlı olamadım.

Çoğu kişisel gelişim kitabında anlatılanları toplamış ve "sır" lafıyla pazarlamış. Çok da satmış haliyle. Çünkü başlık zaten ilgi çekici. İnsanlar bilinmeyene ilgi duyuyor...

Kitap hakkında internette dolaşan yorumları da okumanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler.

graphichd

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler. Yayınlamadan önce sitede arattırmıştım, bulamayınca konuyu açtım.
Hepimizin sırra vakıf olmamız dileğiyle :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir "SIR" daha var paylaşılmış ama başka bir yazara ait. Özellikle onu okumanızı tavsiye ederim.:)

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Hiçbir kitabı hakkında bilgi edinmeden almam. Bu kitap hakkında o kadar çok olumlu yorum aldım ki sonunda arkadaşımdan ödünç aldım. Ama sonunu getirecek kadar sabırlı olamadım.

Çoğu kişisel gelişim kitabında anlatılanları toplamış ve "sır" lafıyla pazarlamış. Çok da satmış haliyle. Çünkü başlık zaten ilgi çekici. İnsanlar bilinmeyene ilgi duyuyor. Ama bu sadece ilgi düzeyinde kaldığı için, ilerisi hiç bir zaman gerçekleşmediği için alan razı satan razı...

Kitap hakkında internette dolaşan yorumları da okumanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler.

Biz zaten genelde bilmediğimiz bir şeyi hep merak etmişizdir,
anlayamadığımızdada genelde korkmuşuzdur.
Çoğumuzda öğrenmek bile istemeden eleştirmişizdir,
yada çabucak sıkılıp sonunu getiremeden ve sonucunda ne işe yaradığını bilemediği bir cihaz gibi bir kenara atmışızdır.
Konusu açılıncada ben bunu biliyorum deyip hakkında birsürü yorum yapmışızdır.

Okuduklarını uygulayıp bedeninden geçirerek yaşayan çok insan yok bence.

Ben bunu yaşayıp deneyimlemiş biri olarak diyorumki "sihir diye birşey vardır gerçektir".

Tek yapmamız gereken kendimizle baş başa kalabilmek ve bağımsızca karar verip incelemek uygulamaktır.

Teşekkürler. Yayınlamadan önce sitede arattırmıştım, bulamayınca konuyu açtım.
Hepimizin sırra vakıf olmamız dileğiyle :)

Daha önce konu içinde öneri yapmıştım ayrıca açmamıştım önemi yok.
Hepimiz biriz...

Amin.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Biz zaten genelde bilmediğimiz bir şeyi hep merak etmişizdir,
anlayamadığımızdada genelde korkmuşuzdur.
Çoğumuzda öğrenmek bile istemeden eleştirmişizdir,
yada çabucak sıkılıp sonunu getiremeden ve sonucunda ne işe yaradığını bilemediği bir cihaz gibi bir kenara atmışızdır.
Konusu açılıncada ben bunu biliyorum deyip hakkında birsürü yorum yapmışızdır.

Bu kitabın diğer kişisel gelişim kitaplarından hiçbir farkının olmadığını, kitabın tamamını okumamış olsam bile yine de söylerim. Sonuna kadar da savunurum. Ayrıca tamamını okumamış olmam, onun sadece bir kısmını okumuş olduğum anlamına gelir fakat ne kadarını okuduğumu göstermez.

Okuduklarını uygulayıp bedeninden geçirerek yaşayan çok insan yok bence.

Ben bunu yaşayıp deneyimlemiş biri olarak diyorumki "sihir diye birşey vardır gerçektir".

Doğrudur, bu kısma sonuna kadar katılıyorum. Sonuçta kitaplar bir araç, onları ne kadar iyi kullanırsak bize o kadar faydaları olur. Bir kitaba bağlanıp ona körü körüne inanmaktansa seçici davranıp gerekli şeyleri almak daha mantıklıdır herhalde.

Tek yapmamız gereken kendimizle baş başa kalabilmek ve bağımsızca karar verip incelemek uygulamaktır.

İnşallah...

Doğru kitabı seçip, doğru bildiğiniz yolda ilerlemeniz dileğiyle...

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Bu kitabın diğer kişisel gelişim kitaplarından hiçbir farkının olmadığını, kitabın tamamını okumamış olsam bile yine de söylerim. Sonuna kadar da savunurum. Ayrıca tamamını okumamış olmam, onun sadece bir kısmını okumuş olduğum anlamına gelir fakat ne kadarını okuduğumu göstermez.

:) Sen benim canım kardeşimsin :)
hepsi aynı yere çıkıyor zaten ama anlaşılabilirliği farklı tabki :)
Kitabın tamamını okumamanın sebebi sıkıldığın değil heyecandan sabredememek olduğunu söylemişsin zaten...
yanlışyere çekmezsen sevinirim.
Seni severim biliyorsun Özgül,
bu yazdıklarım olumsuz yorumlar yapanlaradır internette tv de.

Doğrudur, bu kısma sonuna kadar katılıyorum. Sonuçta kitaplar bir araç, onları ne kadar iyi kullanırsak bize o kadar faydaları olur. Bir kitaba bağlanıp ona körü körüne inanmaktansa seçici davranıp gerekli şeyleri almak daha mantıklıdır herhalde.

Sürekli değişim içinde olan yaşamın içinde çakılı kalmak " sabit fikirlilik " hiç banagöre olmayan bişeydir zaten.
Değişik araçlar değişik şeyler başarmamızı sağlıyor...

İnşallah...

Doğru kitabı seçip, doğru bildiğiniz yolda ilerlemeniz dileğiyle...

Amin... :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
:) Sen benim canım kardeşimsin :)
hepsi aynı yere çıkıyor zaten ama anlaşılabilirliği farklı tabki :)
Kitabın tamamını okumamanın sebebi sıkıldığın değil heyecandan sabredememek olduğunu söylemişsin zaten...
yanlışyere çekmezsen sevinirim.
Seni severim biliyorsun Özgül,
bu yazdıklarım olumsuz yorumlar yapanlaradır internette tv de.

Tamamını bitirmedim, neden mi? Çünkü okurken çok sıkıldım. Bir şeyi tekrar tekrar okumak çok sıktı beni. Heyecan değil yani.:)

Sürekli değişim içinde olan yaşamın içinde çakılı kalmak " sabit fikirlilik " hiç banagöre olmayan bişeydir zaten.
Değişik araçlar değişik şeyler başarmamızı sağlıyor...
Tüm yorumlarım kitaba dair, sana veya kitabı okuyanların kişiliğine değil.

Forumda da sıkça savunurum, çalışmaya yorum yapılsın diye. Ama insanlar çalışmayla fazlaca bütünleşip kötü yorumlara bozuluyorlar...

Senin böyle düşünmeyeceğini çok iyi bildiğim için de rahatça düşüncelerimi söyledim.:)

Fikir alışverişine her zaman açığım.

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
O zaman buradan sana ve diğer üyeler bir kitap tavsiyem olacak umarım sıkılmadan okursunuz...
( beni uçurmuştu anlatım tarzı ile )