Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tişört için baskı sorunu

denza

🌱Yeni Üye🌱
tişörte resim geçmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?boya ya da benzeri bişi önerebilirmisiniz?el ile tasarmını yapp el ile tişörte geçmek istiyorum bana önerileriniz neler?teşekkür ederim.

Benzer konular

brendie

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş maalesef öyle pat diye desen geçmez:), Desende kaç renk kullanacaksan o desenlerin herbirini ayrı ayrı aydınger kağıdına çizip daha sonra pozlama yapman lazım. Örneğin bir gül deseninde gülün kırmızı yerlerini bir aydınger kağıdına, sarı olan iç kısmını başka bir aydınger kağıdı üzerine deseni alta koyup kağıdı üstüne yerleştirerek çizmen lazım.Daha sonra bu çizidiğin kısımları boyayarak kapatıyorsun. Deseninin büyüklüğüne göre bir adet çerçeve yapıyorsun. (tahtadanda yapabilirsin.) Bu çerçeveye ipek geriyosun. Ancak o ipeği öyle bir gergin yapmalısınki üzerine attığın bozuk para tava sıçramalı :) Daha sonra bir adet ışık kutusu oluşturuyorsun.5-6 tane lamba alı, hertarafı kapalı sadece üst tarafı açık olan bir kutunun dibine yerleştiyorsun.Ancak kutuyu önce selefonla kaplaman lazım.Açık olan üst tarafınıda camla kapatıyorsun.Daha sonra ipek gerdiğimiz çerçeveye lak çekiyoruz. lak çekmeyi bildiğini düşünerekten detaya girmiyorum. Daha sonra deseni çizdiğimiz aydınger kağıdını alta çerçeveyide üste koyarak içerisinde lambalar yanan camın üzerine yerleştiriyoruz. Üzerine bir miktar ağırlık koyuyoruz. kitap vs. etrafınıda siyah bir bezle kapatıyoruz. yaklaşık 10-12 dk kadar beklettikten sonra o çerçeveyi alıp hemen tazyikli soğuk suyla yıkıyoruz. Ve desen çerçeveye çıkmış oluyor. Kaç renk varsa hepsi için aynı işlem. Daha sonra düz bir yüzeye t-shit yerleştirip sabitliyoruz. Üzerinede desen çerçevesini yerleştirip boyayı çerçevenin iç ve uç kısmına yerleştirip sert bir ve düz bir lak tahtası ile kendimize doğru çekiyoruz. Bu işlemi diğer tüm renkler için yapıp desnimizi basıyoruz. daha sonra fiksesinin yapıp yıkıyoruz.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Aydınger kağıdı kırtasiyelerde var. İlgili kimyasalları büyük alışveriş merkezlerinde bulabilirsin.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
brendie arkadaşım anlatım için sağol. güzel bir anlatım olmuş. fakat ayrıntısına girmek istemediğin lak atmayı biraz anlatabilir misin?ben bilmiyorum. iyi çalışmalar.

er75er

🌱Yeni Üye🌱
arkdşlr yardım istiyen arkdş resimden bahsediyor:)brendie arkdşm sen serigraf baskıyı tarif etmişin :) oysa transfer baskı yapması gerek :)