Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Toprağının Azraili'i Olma -1

AC/DC

🏅Acemi Tasarımcı🏅
azrail4rgb.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi​

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Süper olmuş ellerine sağlık ve de başarılar

AC/DC

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim.. Bende katılan herkese başarılar dilerim.

firex

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.milcanx.com
Azrail'i başakların ortasına koysaydın daha iyi olurdu sanırım.

Başarılar dilerim...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
"Hımmm!" diyesim geldi bu çalışmaya. :) Sebebi şu: Gerçekten değişik hisler uyandırıyor. Birçok şey barındırıyor içinde. Bu açıdan sizi gönülden kutlarım. Hem görsel seçimi olarak hem düşünce olarak başarılı ve "zekice". :) (Tabi bu görüşlerim organik tarım açısından değil, bunu da belirteyim :) ). Çünkü... Çünkü'sünü açıklayayım.

Ya! Biliyorum çok konuşuyorum. :) Ama bir şeyler söylemek istiyorum ya... :) İzninizle.

Yazı karakteri ve renk seçiminin; "çalışmanın heybeti" ve "verilmek istenen mesajın ağırlığı" açısından yanlış bir tercih olduğu görüşündeyim. Bu şekilde biraz havada kalmış slogan.

"Tasarımın sade ve öz olması" konusunda sanıyorum ki hemfikiriz. Ama bu çalışma bence "aşırı sade" olmuş. :) Uygun bir yere "organik tarım ile ilgili açıklayıcı bir metin" eklense, sloganda gizli olan mesajın "sadece toprak değil; aynı zamanda su, doğal ortam, sağlıklı yaşam, insan hayatı, vs..." olduğu da daha rahat anlaşılabilir. Bu görüşe şu mantıktan yola çıkarak vardım: "Biz bu tasarımın 'konusu organik tarım olan bir afiş tasarım yarışması için hazırlandığını' bilerek yorum yapıyoruz. Ama bunu bilmeyen birine 'bu afişin konusu nedir?' diye sorsak; muhtemelen 'toprak' der. İstisna olarak 'tarım' diyen çıkabilir, ama o da 'sadece tarım' der; 'organik tarım' demez." Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Sonuç olarak belirttiğim üzere seçilen görsel ve slogan BİRÇOK şeyi anlatıyor, çağrıştırıyor, düşündürüyor. Ama "ORGANİK TARIM"ı maalesef değil. Afişi incelerken çok çabaladım, kendimi zorladım organik tarımı sadece görsel ve sloganla yakalayabilmeyi; ama "NET OLARAK" yakalayamadım. Gözlerim "organik tarım" ile ilgili birkaç kelime ya da cümle aradı.

Emeğinize, düşüncenize ve yüreğinize sağlık diyor; başarılar diliyorum. Saygılarımla...

Son düzenleme:

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
"Hımmm!" diyesim geldi bu çalışmaya. :)

Aynı şekilde ben de bir "Hımmm!" dedim çalışmayı görünce :D

Güzel çalışma gerçekten biraz daha üzerinde çalışılsa çok iyi bir çalışma olurdu kanaatindeydim :peace1:

AC/DC

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim hatam oldu, acele ettim.. üstünde biraz daha çalışsaydım bence de çok daha farklı olacaktı..:((

Yorumunuz için teşekkür ederim..

İyi çalışmalar..

yasemendmr

🌱Yeni Üye🌱
grafik tasarım ii ama, rahatsız edici bir duygu yaratıyor, fazla olmuş... çok sert,

ölümü düşündürüyor, tam olarak huzursuz ediyor denebilir ama dediiim gbi grafik tasarım açısından başarılı..

başarılar dilerim..