Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiyedeki en yi Grafik Tasarım eğitimi veren üniversite??

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
Arkadaşlar sizce Türkiyedeki en iyi Grafik Tasarım eğitimi veren üniversite neresi? Hangi üni.den mezun olunca daha kolay iş bulabilirsin? Tercih edilme oranları nelerdir? Sadece Grafik Tasarım olmasada olur. Sonuçta görsel iletişim tasarım ve benzeri bölümlerde birbirine çok yakınlar..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
kesinlikle Mimar Sinan...
Oraya girmek bir dert; çıkmaksa bin dert ama okuyan hemen hemen herkes çok iyi yerlere geliyor...
Çevremizde konusunda ün yapmış; bir numara adamların hepsi Mimar Sinan mezunu...

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
yangin var diye bagirmak istiyoruummmmmmmmmm
Konuyu dagitmamak icin susuyorum

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
Hepimiz biliyoruz ki Mimar Sinan kazanılması çok zor bi üni. 2 sene önce 2bin kişi başvurmuştu ve sadece 10 kişi aldılar diye hatırlıyorum. O yüzden kazanılması ve okunması birazdaha kolay özel yada devlet ünileri yazabilirseniz daha ii olur.

2 sene önce Bilkent Grafik Tasarım'ı kazanmıştım fakat Hazırlık proğramı yüzünden okumak kısmet olmadı.

Şimdi seçiceğim üni de ise hazırlık olayında çok kastırmayan bi üni arıyorum. Rahat rahat sanatımı icra etmek istiyorum..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın...
Mimar sinan 'a girmek için sadece çok iyi olmak yetmiyor ne yazıkki :S
Işık Üniversitesini bir düşün istersen; sürekli reklamlarını görüyorum; benimde aklımın bir köşesinde takılı kaldı...
Yalnız benim devlette okuyan arkadaşlardan öğrendiğim; artık eskisi gibi eğitim vermedikleri...
Hocalar yorulmuşlar ve bıkmışlar artık...
Bende sanat eğitimi almak; o ortamı yaşamak istiyorum ama bunu alabileceğimiz pek az yer kaldı ne yazıkki...
Mesela Mimar sinan ' da sevgilisi okuyan bir arkadaşım var; orada bile hala çatışmalar varmış; kantinde kızın koluna sandalye fırlatmışlar kırılmış :S
Yani milletin hala aklı başka yerlerde...
Okuyalım hem kendimize hem milletimize yararlı olalım diyen yok ki :(
Yani en iyisi sanırım özel üniveristeler
Bir tanıdığımızın oğlu ismini şuan hatırlamadığım özel bir üniveristede oluyor.Öyle tuhaf bir bölümki; mezun olduğunda hem sanatın tüm bölümleriyle alakası olacak; hem en ilerisinden web uzmanı oluyor; hem grafiker...
Tuhaf bir ismi vardı; çok zor ama çok güzel bir bölüm...
Teknoloji ve sanat iç içe...
İsmini öğrenebilirsem eklerim...
kadir Has ve Işık Üniversitesini bir araştırmanı tavsiye ediyorum....
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alırsan bizide bilgilendir mutlaka...

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
baksini bahsettigin üni Bilgi olabilirmi? bölümde görsel iletişim tasarım (vcd)

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu kavram göreceli bence... kıme sorsanız kendı okudugu unıversıteyı der:) unıversıtede dort dortluk egtım almak bır ıse yaramıyor... onu uygulamak hayal gucunu aşmak,onu uygulamak,farklı tasarımlar ortaya cıkarmak onemlı...basarılar:)

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
işte bende o yüzden iş verenlerin hangi üniyi tercih ettiklerini merak ediyorum. mesela odtü ile süççü imamdan mezun olanlar bir degil. odtü daha çok tercih edilir çogu bölümde.

vallah nerelerde girsem kararsız kaldım..

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
işte bende o yüzden iş verenlerin hangi üniyi tercih ettiklerini merak ediyorum. mesela odtü ile süççü imamdan mezun olanlar bir degil. odtü daha çok tercih edilir çogu bölümde.

vallah nerelerde girsem kararsız kaldım..
sen calış girmek istediğin üniversitelerde sanşını dene...içinde kalmasın...başarılar :)

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
beyken nasıl bi ünidir? grafik açısından? birde konumu nasıldır?

bunun yanında bilgi ve yeditepe nin hazırlık durumları hakkında bilgisi olan var mı? 7tepenin hazırlıgı farklı ve diger bölümlere göre daha kolay diyolar bi bilgisi olan yada buralarda hazırlık egitimi almış olan var mı?

adnmelih

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eğitim almak önemli ama herşey değil tercihlerini verilen eğitim kalitesi değil o üniversitede okuyan senle mezun olacak ve olmuş kişilerin olduğu poziyonları olmalı.Çevre edineceksin çevre.İşi de zaten içinde varsa bir şeyler kendi kendini geliştirirsin.Üniversite sana diploma ve refarans katar gerisi senin istediğine ve yeteneğine kalmıştır.

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
beni artık tüm ünilerin hazırlıkları korkutuyor. bilkent gibi bi üniden atıldım. 2 yılda o kadar çok beklenti karşılamaya çalıştım ki anlatamam. ama buna karşılık yine yeterli görmediler.. kendileri bilirler..

bu sene ingilizce öğrenmeye degil üniversite okumaya gidicem. ama dedigim gibi içinde yaşamadıktan ssonra ingilizce beklentilerinin ne düzeyde oldugunu bilmiyorum..

7 tepe, bilgi, beykent gibi ünilerin güzel sanatlar bölümleri için hazırlık beklentileri nelerdir? zormudur? yardımcı olursanız sevinirim..

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Haklısın...
Mimar sinan 'a girmek için sadece çok iyi olmak yetmiyor ne yazıkki :S
Işık Üniversitesini bir düşün istersen; sürekli reklamlarını görüyorum; benimde aklımın bir köşesinde takılı kaldı...
Yalnız benim devlette okuyan arkadaşlardan öğrendiğim; artık eskisi gibi eğitim vermedikleri...
Hocalar yorulmuşlar ve bıkmışlar artık...
Bende sanat eğitimi almak; o ortamı yaşamak istiyorum ama bunu alabileceğimiz pek az yer kaldı ne yazıkki...
Mesela Mimar sinan ' da sevgilisi okuyan bir arkadaşım var; orada bile hala çatışmalar varmış; kantinde kızın koluna sandalye fırlatmışlar kırılmış :S
Yani milletin hala aklı başka yerlerde...
Okuyalım hem kendimize hem milletimize yararlı olalım diyen yok ki :(
Yani en iyisi sanırım özel üniveristeler
Bir tanıdığımızın oğlu ismini şuan hatırlamadığım özel bir üniveristede oluyor.Öyle tuhaf bir bölümki; mezun olduğunda hem sanatın tüm bölümleriyle alakası olacak; hem en ilerisinden web uzmanı oluyor; hem grafiker...
Tuhaf bir ismi vardı; çok zor ama çok güzel bir bölüm...
Teknoloji ve sanat iç içe...
İsmini öğrenebilirsem eklerim...
kadir Has ve Işık Üniversitesini bir araştırmanı tavsiye ediyorum....
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alırsan bizide bilgilendir mutlaka...

Devlet üniversitelerimizin ne türk bir eksikliği varmış anlamadım. Neden özel üniversiteler ve neden hep İstanbul Üniversiteleri?
Üniversitelerimizin hepsinde bu konuda eğitimli insalar bulunmaktadır. Bazı üniversitelerin imkanları çok iyi olmayabilir ama bilgi aynı bilgidir. Bu bilgileri doğru yönde alıp, doğru şekilde kullanabilen insanlar her üniversitede başarılı olabilirler. Yetenek ve azim insanlara sonradan eklenebilen birşey değildir, bir insanda bunlar yoksa isterse harvard' da okusun ne farkeder :)
Millet birbirine sandalye fırlatmış bu kimi ilgilendirir, sen atılan sandalyeleri değil verilen bilgileri toplayacaksın:)

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
ben istanbul isityorum çünkü istanbul bir metropol. her düşünceden insan bulup konuşabilirsin, "tartışabilirsin". Bunun gibi birkaç şehir yada üniversite var fakat Türkiyedeki üniversitelerin genelinde bulundukları şehirlere göre sabit düşünce yapıları bulunmakta.

Sen gidip bir üniversiteye yerleşince düşünceler benimsemek yerine, farklı kişilerden farklı düşünceler edinmelisin ki kendi düşünceni oluşturabilirsin..

Sen bilgi toplamaktan vs bahsetmissin. Elbetteki üniversitelere birşeyler öğrenmek için gidiyoruz ama üniversite bi ilkokul yada lise degildir. Ders çalışıp, birşeyler öğrenip gitmezsin. Orada yaşamayı öğrenirsin, konuşmayı öğrenirsin, en önemlisi hayatta kalmayı öğrenirsin..

Yoksa etrafında insanlar birbirlerini öldürürken, sürekli düşünceler empoze edilirken, aman ben sessiz kalayım, ben bilgi alayım diye düşünürsen sace sadece üniverside okumuş olmak için okumuş olursun..

Mezun olduğun zaman ayakta durabiliyorsan, yaşıyabiliyosan ya baba parasıyla bir yerlerdesin demektir, yada iyi bir ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ almıssın demektir..

Tasarım yapmasını her yerde ögrenebilirsin, evde kendi kendine bile öğrenip gelişebilirsin fakat hayatı ya hayatın içinde bodozlamasına öğrenirsin yada üniversitede iyi bir hayat eğitimi alarak..

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
ben istanbul isityorum çünkü istanbul bir metropol. her düşünceden insan bulup konuşabilirsin, "tartışabilirsin". Bunun gibi birkaç şehir yada üniversite var fakat Türkiyedeki üniversitelerin genelinde bulundukları şehirlere göre sabit düşünce yapıları bulunmakta.

Sen gidip bir üniversiteye yerleşince düşünceler benimsemek yerine, farklı kişilerden farklı düşünceler edinmelisin ki kendi düşünceni oluşturabilirsin..

Sen bilgi toplamaktan vs bahsetmissin. Elbetteki üniversitelere birşeyler öğrenmek için gidiyoruz ama üniversite bi ilkokul yada lise degildir. Ders çalışıp, birşeyler öğrenip gitmezsin. Orada yaşamayı öğrenirsin, konuşmayı öğrenirsin, en önemlisi hayatta kalmayı öğrenirsin..

Yoksa etrafında insanlar birbirlerini öldürürken, sürekli düşünceler empoze edilirken, aman ben sessiz kalayım, ben bilgi alayım diye düşünürsen sace sadece üniverside okumuş olmak için okumuş olursun..

Mezun olduğun zaman ayakta durabiliyorsan, yaşıyabiliyosan ya baba parasıyla bir yerlerdesin demektir, yada iyi bir ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ almıssın demektir..

Tasarım yapmasını her yerde ögrenebilirsin, evde kendi kendine bile öğrenip gelişebilirsin fakat hayatı ya hayatın içinde bodozlamasına öğrenirsin yada üniversitede iyi bir hayat eğitimi alarak..

Birkaç üniversite bitirmiş gibi yazmışsın:) Ben sana hangi üniversitede okumak istiyorsun diye birşey sormadım, madem bu kadar bilgin var neden bu konuyu açtın.
Benim cevap verdiğim kişi ve konu başka :)

xLn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tutorialci.net
Devlet üniversitelerimizin ne türk bir eksikliği varmış anlamadım. Neden özel üniversiteler ve neden hep İstanbul Üniversiteleri?
Üniversitelerimizin hepsinde bu konuda eğitimli insalar bulunmaktadır. Bazı üniversitelerin imkanları çok iyi olmayabilir ama bilgi aynı bilgidir. Bu bilgileri doğru yönde alıp, doğru şekilde kullanabilen insanlar her üniversitede başarılı olabilirler. Yetenek ve azim insanlara sonradan eklenebilen birşey değildir, bir insanda bunlar yoksa isterse harvard' da okusun ne farkeder :)
Millet birbirine sandalye fırlatmış bu kimi ilgilendirir, sen atılan sandalyeleri değil verilen bilgileri toplayacaksın:)

Gayette neden özel ve neden İstanbul diye sormuşssun.. Konuyu ben açtığım için bende cevap verdim..

Çok biliyosan neden konuyu açtın demişssin.. Mezun olduğun zaman senin nereden mezun olduğuna bakıyolar. Benimde merak ettiğim hangi okul mezun ettiği öğrencilerini daha kolay işe sokabiliyor. Başka bir deyişle nereden mezun olursak daha kolay iş bulabiliriz?

İnsan kendini her yerde geliştirebilir fakat iyi eğitim veriyo diye kalıplaşmış ünilerden mezun olunca tercih edilme oranın yükseliyor..

baturbey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
En iyi Üniversite bnce HAyat Üniversitesi:D:D:D tecrube olarak tabiki ama eğitim olarak bnce mimar sinan ve ege

yumnu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
yumnu.deviantart.com
Marmara Üniversitesnin grafik bölümü iyidir hatta mimar sinandan iyi olduğunu söyleyenler var tartışılır ders veren hocalara bakmak ve derslere bakmak gerekir tek fark mimar sinan geleneksel eğitim verir mimar sinan mezunu bir insan olursunuz marmara da daha özgün olma şansınız vardır

fasuto53

🌱Yeni Üye🌱
Önce sormalı "grafiker" mi olmalı, "grafik tasarımcısı/sanatçısı" mı. eğer ikincisi ise tercihin Mimar Sinan... Okullardan mezun olanların nerelerde bulunduklarına bakarsan bu en iyi cevap olacaktır. Diğer okullar MS grafik kazanamayanların yada kazanamayacak olanların okuludur. Bu söz çok eleştiri alır elbette ancak Mimar Sinan'ın sanatçısına kattığı değer sanat diliyle olur, buna sadece gelenekçilik demek bu geleneğin gerekliliklerini taşıyamama durumuyla açıklanabilir ancak. Bu durumun tesellisi ise diğerlerine daha özgün demekle olabilir.