Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Underwater Animasyon- test-

yas_yil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Emeğine sağlık bayağı uğraşmışa benziyorsun.
Dikkatimi çeken bir şey var onu söyleyeyim. Su altında iken cisimler dalgalanmaz. Dışarıdan içeri veya içeriden dışarı bakıldığında senin videodaki gibi dalgalı gözükür(deniz dalgalı ise).

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
tebrikler
bayağı başarılı bir çalışma olmuş.
çalışmada kullandığın programları ve pluginleri öğrenebilirmiyim?

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.slowgraphicdesign.blogspot.com
Emeğine sağlık bayağı uğraşmışa benziyorsun.
Dikkatimi çeken bir şey var onu söyleyeyim. Su altında iken cisimler dalgalanmaz. Dışarıdan içeri veya içeriden dışarı bakıldığında senin videodaki gibi dalgalı gözükür(deniz dalgalı ise).

teşekkürler kardeşim, uyarılarınızı dikkate alıyorum..

tebrikler
bayağı başarılı bir çalışma olmuş.
çalışmada kullandığın programları ve pluginleri öğrenebilirmiyim?

teşekkürler kardeşim, vue 8.5 veya 9 da kullanabilirsin, cinema4d ye adapte edip cinema4d içerisinde de çalıştırabilirsin, ayrı olarakta kullanabilirsin, fakat biraz ağır bir programdır..

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
render süresi ve pc özellikleri nedir acaba?
ayrıca vue demi render alıyorsunuz yoksa c4d içerisinde mi render alıyorsunuz
hd kalitesinde render ayarlarınız nedir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim
başarılı elinize saglık

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
render süresi ve pc özellikleri nedir acaba?
ayrıca vue demi render alıyorsunuz yoksa c4d içerisinde mi render alıyorsunuz
hd kalitesinde render ayarlarınız nedir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim
başarılı elinize saglık

render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemli, ayrıca direct olarak vue nin kendisini kullanıpta yapabilirsin, cinema 4d içerisinde biraz daha fazla kastırıyor makinayı, sabır istiyor hemde çook..

teşekkürler yorumun için.. başka sorularınız olursa elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.. vaktim oldukça bakıyorum siteye..

iyi çalışmalar..

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemli

i7 asus ile 4 saat çok iyi ben vue 9.5 stream x ile bir sahnenin tek kare render bile vue nin içinde 1920x1080 alıyorum çok bekliyor final render bile degil bende2tane xenon 5650 işlemci quadro4000 ekran kartı kasa ile çok kasıyor sanırım benim makina bir sorun var:( moralim bozuldu.

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemliQUOTE]

i7 asus ile 4 saat çok iyi ben vue 9.5 stream x ile bir sahnenin tek kare render bile vue nin içinde 1920x1080 alıyorum çok bekliyor final render bile degil bende2tane xenon 5650 işlemci quadro4000 ekran kartı kasa ile çok kasıyor sanırım benim makina bir sorun var:( moralim bozuldu.

senin makinada sorun olduğunu sanmıyorum kardeşim hemen üzülme, boş çalışan diğer perogramları iptal etmen lazım, yani makinanda arka planda çalışan vs programları, cinema 4d nin kendi içerisinde makinanın bütün gücünü kullanman için ayarlar var, türkçe el klavuzu varsa PDF kitapcık orada anlatılır,
sonra materyal ayarları ışık ayarları vs bunların hepsi çok önemli, vuede final render üstü seçenekler kastırır, bide cinema4d de mov h264 olarak alırsan formatı daha iyi olur, yada aftereffect gibi aktarma yapacaksan, mov photojpeg formatta kayıt yap, render da en önemli şey ayarları çok iyi bilmendir, ufacık bir detayı atlaman 3 ila 4 saat kaybettirebilir, örnek olarak gereksiz bir yerde bir cam materyali küçücükte olsa render süreni çok uzatabilir, biraz karışık anlatım oldu ama 2 programıda iyi hakim olmak gerekiyor.. hemen moralini bozma daha iyi olmak için daha çok çalışmalısın..

iyi çalışmlar kardeşim..

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim..vue 'de yeniyim daha çok çalışmam gerek genelde final render alıyorum.bu ayarda kasıyor dedigin gibi çok iyi optimize etmem gerek. şu 4d cinema pdf yi nerden bulabilirim?

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim..vue 'de yeniyim daha çok çalışmam gerek genelde final render alıyorum.bu ayarda kasıyor dedigin gibi çok iyi optimize etmem gerek. şu 4d cinema pdf yi nerden bulabilirim?

cinema 4d konuları altında türkçe destek kullanım klavuzu başlıklı konuda bulunuyor kardeşim.. İyi çalışmalar

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu bildiğin Lumion yaa? Lumionda yukarıdan aşağı doğru geri kamera hareketi vermiş onuda kaydetmişsin suyun altına girdiğinde de logo eklemişsin arkadaşım Vue ne alaka?

Vue'da bu tarz bir animasyon özelliği olduğunu senden duyuyorum ancak varsa bile değil senin yazdığın laptop özelliklerinde(kaldıki laptop!) bu animasyonu 4 saatte render etmen mümkün değil..Bu sürede bir animasyonu bu kalitede hangi programda bu özellikte bir laptopla çıkartabilirsen gel bütün mal varlığımı senin üzerine yapıcam..Kaldıki bu Lumion Vue falan değil..bizimi yiyorsun arkadaşım?

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
kardeşim vue hakkında ne tarz animasyonlar yapıldığını iyice öğren ondan sonra gel burda yorum yap, gir vue nin sitesine bak ne tür animasyonlar yapılıyor. vue yi kullanmayı bilmiyorsunuz sonra gelip ukalalık yapıyorsunuz. böyle bilip bilmeden bol keseden atmayın. sende o limon dediğinle yap bi animasyonda izleyelim.

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim vue hakkında ne tarz animasyonlar yapıldığını iyice öğren ondan sonra gel burda yorum yap, gir vue nin sitesine bak ne tür animasyonlar yapılıyor. vue yi kullanmayı bilmiyorsunuz sonra gelip ukalalık yapıyorsunuz. böyle bilip bilmeden bol keseden atmayın. sende o limon dediğinle yap bi animasyonda izleyelim.

Ben sana bu animasyonu Lumionda yaptığını kanıtlarsam VUE ile YAKINDAN UZAKTAN ALAKASI OLMAYAN BİR ANİMASYON OLDUĞUNU kanıtlarsam burda herkesin ortasında ben yalancı ve sahtekar bir adamım diye bir avatar yapıp profil resmine yükleyecenmi? Varmısın?

Eğer sen bu animasyonu Vue'da yaptıysan ben 8 yıllık bu mesleğimi bırakıcam ! ANCAK SEN BU SAHNEYİ LUMIONDA YAPTIN=) Varmısın kanıtlamaya?

slow1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Ben sana bu animasyonu Lumionda yaptığını kanıtlarsam VUE ile YAKINDAN UZAKTAN ALAKASI OLMAYAN BİR ANİMASYON OLDUĞUNU kanıtlarsam burda herkesin ortasında ben yalancı ve sahtekar bir adamım diye bir avatar yapıp profil resmine yükleyecenmi? Varmısın?

Eğer sen bu animasyonu Vue'da yaptıysan ben 8 yıllık bu mesleğimi bırakıcam ! ANCAK SEN BU SAHNEYİ LUMIONDA YAPTIN=) Varmısın kanıtlamaya?

Amacın nedir. 8 yıllık mesleğini vurgulamak veya bu işlerde çok iyi olduğunu ispatlamakmı. seninle polemiğe girmeye niyetim yok. max kullanıyomuşsun yaptığın işlerede baktım ve fazla söze gerek yok zaten. herkes uzman ya bu memlekette. cinema4d normal render alıyorum millet yemin ediyor vray diye. Allahalla bizde bu mesleği bırakalım bari, ülkemizde bu işi iyi bilen senin gibi bi kaç kişi yapsın artık herşeyi.

daha fazla bişey yazma kardeşim hiç polemiğe girmicem..

burası tartışma yeri değil. sen mesleğine devam et başarılar diliyorum.

saygılarımla.

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Amacın nedir. 8 yıllık mesleğini vurgulamak veya bu işlerde çok iyi olduğunu ispatlamakmı. seninle polemiğe girmeye niyetim yok. max kullanıyomuşsun yaptığın işlerede baktım ve fazla söze gerek yok zaten. herkes uzman ya bu memlekette. cinema4d normal render alıyorum millet yemin ediyor vray diye. Allahalla bizde bu mesleği bırakalım bari, ülkemizde bu işi iyi bilen senin gibi bi kaç kişi yapsın artık herşeyi.

daha fazla bişey yazma kardeşim hiç polemiğe girmicem..

burası tartışma yeri değil. sen mesleğine devam et başarılar diliyorum.

saygılarımla.

Sen işini düzgün yap, güzel şeyler çıkar bu işte yüksel bu forumda ilk ben ayağa kalkar alkışlarım seni ! ben 3Dye başlayalı 1 yıl falan oluyor uzman değilim ancak senin yaptığınada ses çıkartırım arkadaş ! sen sağdan soldan hazır çalı çırpıyı alıp gelip burda millete bakın neler neler yaptım diye yalan söylüyorsun ! Burası bir tasarımcı forumu anla bunu ve her tasarımcınında en nefret ettiği şey insanların hazır şeyler kullanarak gelip burda ben yaptım diye göstermesidir.Aç konuyu Lumion animasyon test diye gel yaz buraya kimse bişey diyemez sana.Ama kalkıpta bakın bu animasyonu yok vue da yaptım yok şunda yaptım diye yalan konuşursan bilen herkes sana karşı çıkar