Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

VDSL2 ile 8 Kat Hızlı Internet

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Türk Telekom, Ocak 2008'de pazara sunacağı VDSL2 hızlı internet hizmetini ilk kez CeBIT Bilişim'de tanıttı. İlk etapta 30 megabit hızla pazara sunulacak olan VDSL2'nin hızı 70 megabite kadar varıyor.

Yaklaşık 4 milyon aboneye ADSL hizmetini servis sağlayıcılar aracılığıyla sunan Türk Telekom 2008'de sunacağı yenilikleri CeBIT Bilişim fuarında tanıttı. Yaklaşık 20'ye yakın yeni hizmetin tanıtıldığı etkinlikte en dikkat çeken 30 MB internet bağlantısı sağlayan VDSL2 teknolojisi oldu.

ADSL'e karşı en büyük rakip olarak gözüken VDSL2 teknolojisini fuara katılanlar ilk kez deneme fırsatı buldu.

Açılımı "Very High Speed Digital Subscriber Line 2 (Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı 2)" olan serviste, saniyede 4mb ile download yapılabilecek. Bu da yaklaşık 4 dakikada bir divx film indirmek demek oluyor.

İlk etapta 30 megabit hızla pazara sunulacak VDSL2'nin hızının 70 megabite kadar çıktığını açıklanırken, bu hizmetin pazara sunulacağı ilk anda 100 bin müşteriye ulaşmasını bekleniyor. Ocak 2008'de pazara sunacakları VDSL2 hızlı internet hizmetinin hızla 250 bin rakamına kadar ulaşacağı açıklandı.

VDSL teknolojisinin ilk zamanlarında uzun mesafelerde iletim hızı yüksek düşüşler gösteriyordu; fakat VDSL2 ile 1km mesafede bile iletim hızının 50Mbit’e kadar korunabildiği, ayrıca 1.5km üzerindeki mesafelerde de ADSL2+ ile aynı performansa sahip olacağı belirtiliyor.

Türk Telekom müşterileri ister kablolu ister kablosuz görüntülü telefon cihazlarından televizyona bağlanabilece. İstendiği zaman televizyon, internet, bilgisayar, DVD, VCD ve telefonu tek platformda televizyon ekranında sunan servis olan IPTV'nin de 2008 yılının ikinci çeyreğinde pazara sunulacak.

mostwanted39

🌱Yeni Üye🌱
bilmiyomda eğer bu bağlantıyla ben rapidde dosya bırakmam o kadar diyorum