Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Wacom çizim tableti almamda yardım eder misiniz?

habipceran

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.habipceran.com
Anime tarzı çizim yapıyorum. PaintTool SAI ve Photoshop kullanacağım. Bunun öncesinde çizimlerimi ucuz bir android tabletim üzerinden yapıyordum. Artık onu kullanmak istemiyorum.
Grafik tablet alacağım. Wacom'u kararlaştırdım. Fakat Intuos Comic mi yoksa Inuos Art mı almam lazım? Hangisini alacağım konusunda arada kaldım. Aslında asıl sorum şu. Inuos Art ile comic arasında büyük bir fark var mı? Ben art alarak anime çizebilir miyim?(Hem Inuos Art medium size ye de sahip, comic bildiğimiz üzere small) Yani art alırsam hem daha büyük tablet üzerinden anime çizmek istiyorum. Çok kararsız kaldım bu konuda. Ya, art alırsam ve anime çizmeye uygun değilse. Çok üzülürüm. Yoksa anime çizmek için comic mi almam daha uygun olur?
Biraz karmaşık yazdığım için üzgünüm :')

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba eğer tablet konusunda ilk denemeniz olacaksa uygun fiyatlı bir modelle başlayabilirsiniz ancak Art medium yerine benzer fiyata LCD grafik tablet alma şansınızda var

Aşağıdaki videolarımızı izlerseniz faydalı olabilir
https://www.youtube.com/watch?v=g_QXJXjiDgo&list=PLY8pmks2Tl6wlkXk3JKq8eHKScxi00yhz&index=4

UC Logic Artisul D10 HD 10.1" 1280x800 IPS LED Grafik Tablet (UCSP1003) - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Bu rada yine kompakt dilediğiniz tableti alabilirsiniz ancak ekran üzerine çizmenin bazı avantajları var.

Ayrıca LCD grafik tabletleri standart tabletler gibi harici ekrana bakarak kullanma şanısınızda mevcuttur.

Umarız yardımcı olmuştur.