Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

wacom intous3 A5 de noktalar birleşiyor

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
balksz2hh8.gif

ard arda noktalar koyduğumda tablet bazen noktaların bazılarını birleştiriyor bu normal mi elinde olanalr varsa deneme yaparlar mı bu işlemi biraz seri yaptığımda böyle bir sorunla karşılaşıyorum program olarak smart nootebook programını kullanıyorum ayrıca sizlerden bana bu konuda bilgi vermenizi istiyorum bu doğal mı

Son düzenleme:

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
kalem ucunu değiştirdiniz mi?

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hayır daha yeni almıştım 1 haftadır kullanıyorumdur ancak ucunu çıkarıp taktım sadece az önce ard arda seri bir şekilde noktalar bırakınca bazen bazı noktalar bir önceki ile birleşiyor bu normal midir sayın Horus ?

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ben bu sorunu daha önce farklı bir markada yaşadım
direk kalem değiştirildi ancak sorun tam olarak çözülemedi
bunun sebeplerinden birisi de anladığım kadarıyla kalem ucunun tam oturmaması ve basınç hassaslığı
siz kalemi vuruştan sonra kaldırsanız da uç boşa çıkmıyor ve diğer noktaya kadar çizim algılıyor

ucu tam yerleştirmeyi deneyin yeniden derim
olmazsa firmaya başvurun kalemde sorun varsa değiştireceklerdir ( tabi sorun sizden kaynaklanmamışsa)

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet Horus bey benim yaşadığım sorun aşağı yukarı sizin belirttiğiniz şekilde sağlıklı bir grafik tablette ne kadr hızlı olursa olsun ard arda noktalar bırakıldığından ( ki yazım hızında bir hızdan bahsediyorum) böyle bir sorun yaşanmması gerekir değil mi?Aşağıda yaptığım tıklamalarvideo şeklinde bakarsanız memnun olurum böyle bir durumm normal mi acaba

>>Tıkla<<

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ben tecrübelerime dayanarak sadece şunu söyleyebilirim

"bu hatalar tablet kullanımını anlamsızlaştırıyor ve insanda istek bırakmıyor"

sonuçta tablete para vermekte belli bir amaç taşıyoruz ve bu sorunun özellikle insanı nasıl delirttiğini çok iyi bilirim

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sayın hocam sizi mşgul ettiğim için kusura bakmayın ilginiz için tşkler acaba programdan kaynaklı bir sorun olabilir mi az önce bu bölümden Alias Sketchbook pro isimli bir program indirip denedim aynı sorunla karşılaşmadım.Yani peşi sıra noktalr bıraktığımda birleşme kesinlikle olmuyor sanırım olay smart nootebook isimli programın çalışma sistemiyl uyumsuzluğundan kaynaklaıyor paintte de aynı sorunla karşılaşıyorum.Sanırım aklıma gelen şöyle bir yorum var belki saçma olablir ama açıklayayım sorun yaşadğım programlarda ekran üzrinde yeteri kadar çözünürlük algılanmıyor dolayısıyla bazı hareketler yuvarlanıyor dolayısıyla böyle noktaların birleşmesi sorunu doğuyor.Ama çönürlüğün birebir uygulandığı programlada böyle bir sorun olmuyor yani tablette yapılan her hareket milimi milimin ekrana yansıyor ve sorun yaşanmıyor bu tabii benim şahsi yorumumdur sizler işin pirisiniz böyle bir durum olacağı kanısı bende kuvvetlendi

AyrıcA ŞİMDİ AKLIMA officenote (ofis2007 nin ek br programı) da denemek geldi denedim noktaların birleşme sorunu yok yani officenote programında da sorun yaşamadım ki orada da tabletin hareketleri birebir çok iyi algılanıyor sanırım iş programalrın grafik tablete tepkilerinden kaynaklanıyor.Sizdn de bu konuda son bir yorum almak isterim.Saygıyla kalın...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
tabi buda bi ihtimal umarım teknik bakımdan daha yetkin bir üyemiz yorumlar
ancak size tavsiyem birde photoshopta denemeniz
neden derseniz firmaya başvurduğunuz taktirde sorabilirler
photoshop, Z-Brush gibi programlarda detay hataları daha rahat yakalayabilirsiniz
umarım sorun bi an önce çözülür de çalışmalarınızı burada görürüz

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
notebook la alakası olduğunu zannetmiyorum;benim ki de acer,ha tabletler ii işliyor,fekat keyfine varamıyosun işteee..